ליגה א' צפון: הפסדים לבאקה וטירה במשחקי החוץ, תבוסה נוספת לדליה

מחזור 13 בליגה א' צפון: באקה הפסידה בטדי 1-0 להפועל ירושלים וטירה נכנעה להרצליה לאחר שהובילה במחצית. דליה ספגה חמישייה בטבריה.

הפועל ירושלים 1–0 פועל עירוני באקה

קבוצתו הצעירה של רונן וינשטיין נסעה למשחק חוץ באצטדיון טדי למשחק קשה מול הפועל ירושלים. קרוב למאה אוהדים הגיעו לצפות במשחק. הרכש החדש של באקה מומחד כבהא (צ'אבי) פתח את המשחק על ספסל המחליפים, מוחמד שבאט פתח בשער במקומו של אסיל עוויסאת.

המחצית הראשונה הייתה שקולה כששתי הקבוצות מונעות האחת מהשנייה לפתח התקפות מסוכנות. עם חלוף הדקות באקה נהייתה יותר טובה ויצרה כמה הזדמנויות מסוכנות אבל אלמוג אוחיון וחסיב אבו רוקון החמיצו שתי הזדמנויות לעלות ליתרון.

בדקה ה 41' לאחר ההחמצות של באקה, יצאה הפועל ירושלים להתקפה מסודרת שבסופה עלתה ליתרון משערו של ברק מיימון שניצל חוסר ריכוז בהגנת באקה וקבע 1-0 לירושלים, תוצאה שנשמרה עד לסיום המחצית הראשונה.

שחקני שתי הקבוצות לפני הפתיחה באצטדיון טדי

הדף הרשמי הפועל עירוני באקה

במחצית השנייה באקה התחילה ליזום יותר והפועל ירושלים חיכתה לשחקני באקה בחצי המגרש שלה. שחקני המארחת הפעילו לחץ על שחקני הקישור של באקה במטרה למנוע מהם לייצר הזדמנויות עבור החלוצים והצליחו בזה ברוב המקרים. המאמן האורח הבין שהוא חייב להכניס עוד קשר יצירתי בשביל לעזור בהנעת הכדור ובמטרה לייצר הזדמנויות והכניס למשחק את הקשר היצירתי שהצטרף השבוע לקבוצה, מוחמד כבהא (צ'אבי) במקומו של אופק יפרח.

עוד לפני ביצוע החילוף הייתה הזדמנות טובה לבאקה כאשר בעיטה חופשית ממרחק 18 מטר משערה של ירושלים אותה ביצע אסלאם מוואסי שבעט בצורה מצויינת אך סחט הדיפה מצויינת של השוער. המשחק המשיך להתנהל באותה הצורה ושחקני ירושלים ניצלו כל הזדמנות בשביל לבזבז את הזמן.

בדקה ה 73' סארי חאג' יחיא נכנס במקומו של חסיב אבו רוקון בשביל לרענן את חוליית ההתקפה אך ללא הועיל. שתי דקות לסיום תשעים הדקות קיבלה באקה עוד הזדמנות להשוות עם בעיטה חופשית נוספת מטר מחוץ לרחבה אבל הבעיטה של מוואסי הלכה מעל למשקוף השער של ירושלים. ם בתוספת הזמן שחקני ירושלים הצליחו למנוע משחקני באקה להגיע לשערם והמשחק נגמר בתוצאה 1-0, תוצאה מאוד מאכזבת לבאקה שהייתה יכולה להשיג נקודה אחת לפחות.

נפרדו כידידים. שחקני הקבוצות לאחר הסיום

הדף הרשמי הפועל עירוני באקה

הפועל הרצליה 1-2 מ.ס. טירה

קבוצתו של מוחמד סמארה הגיעה להרצליה למפגש מול הפועל המקומית החזקה לאחר לא הפסידה בששת המחזורים האחרונים בהם רשמה שלושה ניצחונות. טירה ששאבה הרבה ביטחון עצמי מהתוצאות האחרונות נראתה מצויין במחצית הראשונה ויצרה כמה הזדמנויות לכיבוש. בדקה ה35' העליונות של טירה תורגמה לשער יתרון כאשר רביד גזל קיבל כדור באמצע המגרש, התקדם לעבר רחבת הרצליה ובעט מצוין ממרחק של כ25 מטרים לרשת של דורון רוזינקוביץ'.

הפועל הרצליה פתחה את המחצית השנייה בצורה אחרת מהמחצית הראשונה ושלטה מתחילתה. המארחת לא חיכתה הרבה זמן כדי לכבוש את שער השוויון: בדקה ה 47' בעיטה אלכסונית של גל פורת בכיוון שערה של טירה והכדור נוחת ברשת וקובע שוויון מהיר.

השליטה המוחלטת של הרצליה נמשכה. משחק צירופים יפה של שחקני הרצליה בדקה ה 85' ובסופו של דבר הכדור מגיע ליואל אבוחצירה שבעט מקרוב לרשת וקבע מהפך. שלום אדרי שסחב צהוב בשלב מוקדם יותר ספג בדקה ה-88' צהוב שני מהשופט לאחר ויכוחים והורחק בכרטיס אדום. השופט הוסיף שבע דקות למשחק שגם בהו הרצליה המשיכה לשלוט אך לא הצליחה לכבוש את השלישי והמשחק נגמר ב 2-1 למארחת.

עירוני טבריה 0-5 מכבי דאלית אל כרמל

מכבי דליה שנמצאת בתקופה מאוד רעה יצאה לטבריה להתמודד מול קבוצת הצמת עירוני טבריה. דליה החזיקה מעמד בצורה טובה במחצית הראשונה וסיימה אותה בתיקו מאופס. במחצית השנייה טבריה המשיכה לשלוט ודליה המשיכה להחזיק מעמד עד לדקה ה 69'. באותה הדקה ספגה דליה את הראשון (שלום עקיבא) והקבוצה התפרקה וספגה עד לסיום ארבעה שערים נוספים של כפיר בן דוד עם צמד (75,79), אושרי טוויל (84) ושלום עקיבא (90) ורשמה עוד תבוסה למרות שהחזיקה מעמד במשך רוב דקות המשחק.

במשחקים נוספים: מוחמד פודי ומוחמד קנוואתי כבשו בניצחונה של אסי גלבוע 3-0 על מגדל העמק. עאהד עזאם כבש את הראשון ובישל את השני של קבוצתו הפועל רובי שפירא חיפה בניצחון 2-0 על הפועל בית שאן.

הפועל אכסאל(4-1) מכבי קרית אתא, הפעל שפרעם(3-2)הפועל כפר כנא ראה בידיעה נפרדת.

#באקהאלגארבייה #מכבידלייתאלכארמל #מסטירה

כתבות נוספות