חלוקת נקודות בין אכסאל לאום אל פחם במשחק המרכזי

תיקו 0-0 בין הפועל אום אל פחם להפועל אכסאל במשחק המרכזי שנערך הערב. אום אל פחם נותרה בעשרה שחקנים לאחר הרחקתו של יוסף עוואדי.

 

משחק העונה, דרבי המגזר, הסתיים הערב בתיקו 0-0 מאכזב בין הפועל אכסאל להפועל אום אל פחם. לפני שנרד לכר הדשא,  סיקור המשחק מתחיל דווקא מהיציעים ומהקהל הנפלא שהגיע היום למגרש באום אל פחם כאשר לא פחות מ-3500 אוהדים הגיעו היום לעודד את שתי הקבוצות בתצוגת עידוד נפלאה שרואים רק במשחקי צמרת בליגת העל. עוד לפני המשחק ירדו לכר הדשא קבוצת ילדים מאום אל פחם עם שלטים נגד האלימות עליהם כיתוב שמות הקבוצות ועל כך מגיעה מילה טובה לכל העוסקים בנושא. 

 שחקני הפועל אום אל פחם בפתיחת המשחק


הרבה אוהדים חיכו למשחק הזה בו לראשונה חוזר המאמן סמיר עיסא למגרש באום אל פחם, אך במדי הקבוצה היריבה ולא הקבוצה המקומית. מן היציע אל המגרש, בהיבט הרכבי הקבוצות בצד אום אל פחם המאמן ברוך סער הפתיע כשהחליט לעלות עם השחקן לואב כיאל כמגן ימני ואילו יוסף עוואדי שמעמדו בקבוצה עמד לאחרונה בסימן שאלה ועד כה פתח בעמדה זו, עבר לעמדת הקשר בפעם הראשונה. מצד אכסאל, מי שקיבל את הקרדיט בהרכב הוא הקשר ניר אברג'יל במקומו של חן ידען.

 

הפועל אכסאל פתחה את המשחק בצורה נהדרת ובדקות הראשונות שלטה בכדור ובמרכז השדה, לעומתה אום אל פחם נראתה מבוהלת. כבר בדקה ה-13' החלוץ מועמר קראקרה פרץ מצד ימין עבר את שחקני אום אל פחם, נכנס לתוך הרחבה והוציא כדור רוחב מצוין שעבר את השוער אולם אברגיל איחר ולא הצליח להשלים את הנגיעה שהייתה יכולה להכניס אותו לרשת ולהעלות אותם ליתרון.

 קהל אום אל פחם במהלך המשחק

 

בדקה ה-27' אום אל פחם נכנסה למשחק וקבוצתו של ברוך סער התחילה להניע את הכדור ולייצר מצבים לכיוון השער של אכסאל. כדור קרן קצר נשלח למחמוד עבאס, הקשר בעט כדור מצוין אך מצא את אוהד דוד מוכן והוא הדף אותו. דקה לאחר מכן פיראס עקל בעט כדור מ-25 מטרים אך מעל השער.

 

בדקה ה-36' נרשמה הזדמנות נוספת לאום אל פחם מבעיטה אדירה של לואב כיאל שפתח לראשונה בהרכב, אך הכדור עבר סמוך לקורה. אום אל פחם הגיעה להזדמנות נוספת ברחבה של אכסאל שם טענה לנגיעת יד של אחד משחקני האורחת אך השופט הורה להמשיך את המשחק, מה שהעלה כעס ביציעי המארחת. בדקה ה-44' נרשם מהלך נהדר של אכסאל כאשר חילופי מסירות בין קראקרה, עומר בוארון ואברג'יל היו קרובות לסכן את שערו של שיבל אך האחרון בעט את הכדור מעל השער והמחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים.

 

בהפסקה בין המחציות נרשמה תקרית בין יו"ר אום אל פחם אחמד אבו אלעם לבין ספסל הפועל אכסאל במהלכה נרשם עימות בינו לבין המאמן סמיר עיסא. שחקני והנהלת אכסאל התערבו על מנת לעצור ולהפריד בין הצדדים. 

שחקני הקבוצות במהלך המשחק

 

המחצית השנייה נפתחה בצורה נהדרת ובדקה ה-57' נרשמה הזדמנות מצוינת לאום אל פחם לעלות ליתרון כאשר כדור קשתי של מחמוד עבאס עבר את הגנת אכסאל, אך אבו נהיה בעט אותו החוצה. בדקה ה-65' סמיר עיסא ביצע שני חילופים במטרה להכריע את המשחק כאשר ואיל חרבאוי ומועמר קראקרה פינו את מקומם ובמקומם נכנסו מוסא טראבין וחן ידען. החילופים של עיסא היו ברורים, המאמן רצה לשלוט במרכז השדה ולהכריע את המשחק. 

 

בדקה ה-65' פיראס עקל במבצע נהדר עבר שני שחקנים ושלח בעיטה מ-20 מטרים אך אבל הכדור נהדף על ידי אוהד דוד. בדקה ה-70' נשארה אום אל פחם בעשרה שחקנים לאחר שהורחק יוסף עוואדי בכרטיס אדום(ספג צהוב שני) ותוך כדי ההיתקלות גם נפצע ופונה מהמגרש.

יוסף עוואדי מפונה מהמגרש

 

אכסאל ניצלה את ההרחקה והתחילה להשתלט על המשחק והמאמן ברוך סער ביצע בזמן הזה שני חילופים כאשר כאשר פינו את מקומם החלוץ תימור אביטן והקשר אודי כהן לטובתם של מוחמד עקל ואילון אלימלך. עקל נכנס בצורה טובה למשחק וראו כמה רעב השחקן הזה שכמעט ולא קיבל דקות משחק לאחרונה אך הוכיח איזו יכולת טובה יש לו ברגליים.

 מחמוד עבאס מול השופט

 

בדקה ה-77' בעט חמד גנאים כדור חופשי מרשים שפגע במשקוף ויצא החוצה ואכסאל שוב פספסה הזדמנות טובה לעלות ליתרון. בדקות האחרונות ביצע המאמן ברוך סער חילוף נוסף כשהוציא את החלוץ אחמד אבו נהיה והכניס את קילאני קילאני כך שהסתמן שרצה לשמור על תוצאת התיקו ולצאת עם הנקודה ואכן התוצאה 0-0 נשמרה עד הסיום. אום אל פחם יכולה להיות מרוצה מהנקודה לאור העובדה שנשארה בעשרה שחקנים מול אכסאל שמצדה יכולה להיות מאוכזבת מהתיקו ושתי הקבוצות מחזיקות כרגע אצבעות להפועל כפר כנא שאולי תעצור את המוליכה הפועל רובי שפירא.

אלירן חודדה וואיל חרבאוי

 

בלם הפועל אכסאל אלירן חודדה אמר בסיום: "מאוכזבים מהתוצאה, ציפינו לנצח במיוחד לאחר שהם נותרו בעשרה שחקנים, אחרי ההרחקה השתלטנו על המגרש ואום אל פחם כמעט לא הגיעה למצבים, אנחנו הגענו למספר הזדמנויות ולא השכלנו לכבוש ולנצח אבל הפנים קדימה כבר". 

 

שחקן אום אל פחם לואב כיאל אמר בסיום: "אחרי שמונה חודשים סוף כל סוף שיחקתי משחק מלא וזה מאוד משמח אחרי תקופה ארוכה של עבודה קשה. ראינו היום הצגה וחוויה של הקהל וחבל שזה נגמר בתוצאה הזו אבל לא צריך להתאכזב או להוריד את הראש אלא לבוא מוכנים למשחקים הבאים. לדעתי היינו צריכים לקבל פנדל ב-100%. אני ויוסף עוואדי עבדנו יפה ביחד הוא שחקן מצוין ומה שיהיה בהמשך זה מה שברוך יחליט".

 סמיר עיסא וקילאני קילאני לפני פתיחת המשחק

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload