טירה רשמה ניצחון ביתי ראשון מול אסי גלבוע

מ.ס טירה רשמה ניצחון ביתי ראשון כשגברה 2-1 על אסי גלבוע: אלירן שמש ומיכאל קירטבה כבשו לטירה, פאיק מחאמיד צימק. גזל לא פתח בהרכב ובסיום המשחק לא שותף בחגיגות, היתקלות קשה בין סמיר עבד אלחי לעפיף נזאל שפונה לבית החולים במהלך המשחק.

קבוצתו של מוחמד סמארה ארחה היום במגרשה את ביתי את יריבתה לתחתית הפועל אסי גלבוע. לחץ רב היה סביב שתי הקבוצות בשבוע האחרון כאשר טירה ידעה שעליה להמשיך את המומנטום על מנת לברוח ממאבקי התחתית ואילו אסי גלבוע שהצטרפה לאותם מאבקים רצתה שלוש נקודות יקרות שירחיקו אותה מהסכנה.

שחקני הקבוצות במהלך המשחק

המשחק נפתח לטובתה של טירה שהייתה מאיימת יותר אך ספגה מכה בדקות הפתיחה הראשונות כאשר הקשר סמיר עבד אלחי נפצע בהיתקלות עם שחקן אסי גלבוע עפיף נזאל(ראה ידיעה נפרדת) ושניהם פונו מהמגרש. סמיר קיבל טיפול רפואי ארוך במקום ואילו נזאל פונה עם אבחון זעזוע מוח לבית החולים באמצעות צוות כחול-לבן אמבולנסים. מי שנכנס במקומו של סמיר עבד אלחי הוא רביד גזל שיצא מהרכב המקומיים לאחר מספר אירועים שהיו סביב הקשר הותיק במהלך השבוע.

עבר טיפול ארוך על כר הדשא

לקראת סיום המחצית הראשונה הגיע רגע ששינה את פני המשחק לטובתה של המארחת כשהשוער מאיר כהן יצא לכדור מסוכן מחוץ לרחבה ונשלף לעברו כרטיס אדום על כך שנגע בכדור בידו מחוץ לרחבה. טירה ניצלה את ההזדמנות והרכש החדש אלירן שמש שהיה בתקרית מול השוער כבש בבעיטה חופשית מול השוער האורח המחליף והעלה את קבוצתו ליתרון 1-0 וכך הסתיימה גם המחצית הראשונה.

במהלך המחצית השנייה ביצע המאמן מוחמד סמארה חילוף כשהכניס מוחמד ג'ונדייה במקומו של אלירן שמש ובכך שינה את המערך שלו. את בדקה ה-65' למשחק טירה הצליחה להכפיל את היתרון משער שכבש מיכאל קירטבה מבישול של שחקן הרכש בן בן שושן. קירטבה ספג ביקורות רבות במהלך משחקי הקבוצה האחרונים בהם לא הצליח לכבוש ואין ספק שהשער הזה שחרר אצלו לחץ רב.

הורחק במהלך המחצית הראשונה. כהן

האורחת לא נשארה חייבת ועל אף שהייתה בעשרה שחקנים הצליחה לאיים ומי שנכנס לשורות האורחים בדקה הוא מוחמד קנוואתי שפתח את המשחק על הספסל. בחלק ההתקפי הכולל גם את השחקנים המוכשרים מוחמד פודי אליו צורף גם החלוץ פאיק מחאמיד הפך להיות צפוף בגלבוע. מאז כניסתו של קנוואתי שהחליף את המגן השמאלי זיו סויסה המשחק של האורחת השתנה והשתפר משמעותית. קנוואתי אף הגיע למספר מצבים קרובים מאוד לכיבוש שאם לא החמצות קשות גם היה משנה את תוצאת המשחק ואין ספק שהוכיח שמקומו באחד עשר הפותחים ועם קצת יותר ביטחון ודיוק הוא גם יצליח לממש את המצבים אליהם מגיע לשערים.

בדקה ה-85' הצליחה האורחת לצמק את התוצאה כאשר פאיק מחאמיד הרכש החדש של הגלבוע כבש את השער לזכות קבוצתו. קנוואתי שוב במרכז העניינים בעט לעבר השער והכדור החוזר מהשוער הגיע לרגליו של מחאמיד שבלי להסתבך הכניס אותו לרשת של סתיו פלזנטל. אין ספק שקבוצתו של מוריס אוזן הייתה מאיימת בדקות הסיום ועל כך מגיעות לה מחמאות בהתחשב ברצף האירועים וכמות השחקנים על המגרש, אך מי שיצאה מחויכת ושמחה מהמפגש הזה היא מ.ס טירה שרשמה את הניצחון הביתי הראשון שלה העונה.

צמד שחקני ההתקפה מוחמד קנוואתי ופאיק מחאמיד

מי שנעדר מחגיגות הקבוצה הוא השחקן רביד גזל שנצפה ממהר לחדרי ההלבשה עם שריקת הסיום ולא נשאר לחגוג עם שחקני הקבוצה. במהלך השבוע היו מספר אירועים סביב הקשר שבהחלטת המאמן לא פתח בהרכב הקבוצה היום בהמשך לאירועים המשמעתיים בהם היה מעורב במהלך אימוני הקבוצה השבוע. גזל לא אהב את האירוע ואף ביקש את שחרורו, אך יש לציין שבין אם ימשיך בקבוצה ובין אם לא, הוא לא נתן לזה להשפיע על היכולת אותה הביא למגרש מרגע שנכנס.

בקבוצה הגיבו לאירוע ואמרו: "אנחנו לא מחזיקים שחקנים בכוח בקבוצה, אבל רביד הוא שחקן חשוב לנו ואנחנו מעריכים אותו מאוד. אנחנו נשוחח איתו בצורה מסודרת וננסה לפתור את המצב. הוא נשאר שחקן הקבוצה והוא ביקש את שחרורו רק מהמשחק הנוכחי לאור האירועים שהיו".

שחקני טירה חוגגים בסיום המשחק

מבשל השער השני בן בן שושן אמר בסיום: "כיף גדול לנצח, ניצחון ראשון בבית אחרי פתחנו לא טוב את העונה. הגיעו שחקני חיזוק ועשינו את השינוי, מקווים להחזיר את האמון של הקהל".

בן בן שושן ואדם סולטאן שמחים בסיום המשחק

בטירה מאושרים מהניצחון הביתי

#מסטירה

כתבות נוספות