תיקו דרמטי ורב אירועים במשחק הצמרת בין אום אל פחם להרצליה

תיקו 1-1 במשחק הצמרת בין אום אל פחם להרצליה. גל פורת כבש ראשון, תימור אביטן השווה. אבו שאקר סרב להיכנס כמחליף: "יעמוד בפני ועדת משמעת, הוא סולל את דרכו החוצה מהקבוצה".

הפועל אום אל פחם התארחה הערב באצטדיון העירוני בהרצליה למשחק צמרת מסקרן שהנקודות בו חשובות להמשך המאבק של כל אחת מהשתיים בפסגה. הרצליה ניצבה לאחר פתיחת עונה נהדרת ומציגה יכולת מצוינת לאורך כל משחקיה העונה ומנגד אום אל פחם בהדרכת המאמן ברוך סער לאחר מהפכה שנעשתה בקבוצה בשבועות האחרונים.

שחקני אום אל פחם והרצליה

בהרכב הפותח של הפועל אום אל פחם נרשמו מספר שינויים כאשר מי שהיה בין אחד עשר הפותחים הוא הקשר החדש אחמד אבו נהיה. גם אילון אלימלך קיבל את חולצת ההרכב לצד אביב חדד, נדב מוניס, יוסף עוואדי, אמיר כנעאן, אודי כהן, מחמוד עבאס, תימור אביטן, פיראס עקל והשוער אחמד שיבל.

המשחק נפתח עם לחץ של המארחת שהפגינה יכולת טובה ואיימה על שערו של שיבל שהדף מספר הזדמנויות קשות ומסוכנות. אום אל פחם מנגד חיפשה את שער המארחת אך לא הייתה קרובה ליתרון כמו שהייתה קרובה הרצליה וזה השתלם לה בסמוך לשריקת סיום המחצית הראשונה כשהשחקן גל פורת כבש את שער היתרון לקבוצתו.

הקהל הגדול של אום אל פחם שהגיע לתמוך בקבוצה

המחצית השנייה הייתה מסקרנת הרבה יותר וקבוצתו של ברוך סער לא חיפשה שער שוויון שיוציא לה נקודה מהמשחק הזה אלא רצתה ללכת על כל הקופה ולעשות מהפך. מבחינה התקפית הקבוצה הייתה טובה יותר ובדקה ה-70' זה הצליח לה ותימור אביטן הצליח להכניס את שער השוויון המיוחל מכדור שקיבל מאחמד אבו נהיה.

במהלך הדקות הראשונות של המחצית השנייה נרשם חילוף ראשון לאום אל פחם כאשר מי שהוחלף, לראשונה מפתיחת העונה, הוא המגן יוסף עוואדי לטובתו של לואב כיאל שעד כה שיחק כקשר והיום נכנס לעמדת המגן הימני בה שיחק גם בעונתו האחרונה בליגה הלאומית. לאחריו נרשם חילוף נוסף כאשר יצא הקשר אילון אלימלך ונכנס החלוץ סאקר שאקר שאותת לשחקני הקבוצה היריבה שאום אל פחם הולכת על הכל ורוצה להכריע את המשחק לטובתה.

שחקני אום אל פחם בפתיחת המשחק

תוצאת התיקו 1-1 נשמרה עד לסיום אך לצמד הבלמים של אום אל פחם הייתה עבודה לא פשוטה מול ההתקפה של הרצליה שהייתה מאיימת יותר וניסתה להכריע את המשחק עד השניות האחרונות. מנגד, גם אום אל פחם הצליחה להגיע לכמה מצבים כשאחמד אבו נהיה ותימור אביטן היו קרובים להכריע לצד קבוצתם.

שחקני הקבוצות במהלך המשחק

אירוע נוסף שנרשם במהלך המחצית השנייה הוא כאשר נקרא השחקן מוחמד ג'בארין(אבו שאקר) להחליף את השחקן תימור אביטן, אבו שאקר עמד מוכן לחילוף אלא שאז תימור סימן לספסל שיכול להמשיך ומכן התבקש החילוף להמתין. אבו שאקר כעס על כך ובאופן אישי החליט לא להיכנס למשחק מה שהעלה כעס רב בספסל. לבסוף מי שנכנס לשחק הוא הקשר חאלד קסום.

בהנהלת הקבוצה הגיבו לאירוע ואמרו: "ההתנהגות של אבו שאקר לא מקובלת, הוא יעמוד בפני ועדת משמעת ובכך הוא סולל את דרכו החוצה מהקבוצה". יש לציין שבשחקן כבר הביעו התעניינות כאשר הבולטת מביניהן היא אחווה עראבה של המאמן אחמד סבע מליגה ב' אך הוא מחזיק בעוד הצעות מצמרת ליגה ב' וקבוצות נוספות אותן ייבחן במידה ויחליט ללכת.

בדרך החוצה? אבו שאקר

צילום: ודיע ג'בארין

על התיקו אמרו בהנהלת אום אל פחם: "התוצאה מספקת מבחינתנו. נעשה את השינויים שצריך בסגל וחושבים על המשחק מול הפועל אכסאל שמצפה לנו השבוע". הקשר מחמוד עבאס שסוחב פציעה ברגלו יתאמן בהדרגה במהלך השבוע על מנת להיות כשיר למשחק.

אחמד אבו נהיה שערך היום הופעת בכורה בהרכב אמר בסיום המשחק: "היה משחק חוץ מאוד קשה, ידענו שאנחנו באים למשחק צמרת מול קבוצה ממקום שני. ניסינו לנצח אבל ספגנו שער במחצית הראשונה, תיקנו במחצית הראשונה והשגנו את התוצאה ומקווה שבמשחקים הבאים נצליח לנצח ולרצות את הקהל שלנו. מבחינה אישית אני שמח על הבישול שלי שהביא את שער השוויון, מקווה שבמשחקים הבאים אצליח לעשות את ההבדל במשחק. בסך הכל להופעה ראשונה בקבוצה השתלבתי בסדר גמור ומקווה שבמשחקים הבאים אעשה את ההבדל וגם אבקיע שערים".

ערך בכורה בהרכב. אבו נהיה

#הפועלאוםאלפחם

כתבות נוספות