אבו יונס: "שחקני רכש שלא יזיעו ויאכלו את הדשא לא יישארו איתנו"

יו"ר בני סכנין בראיון פתוח ובלעדי: "שחקני רכש שלא יזיעו ויאכלו את הדשא לא יישארו איתנו. פיראס מוגרבי? גם אם ידברו איתנו עליו התשובה תהיה שלילית" ומה סטאטוס העבודות בדוחא? מה התכניות לינואר הקרוב ומה דעתו על עבודת המאמן? קראו את הראיון המלא.

ביום שבת האחרון ניצחה בני סכנין את הפועל אשקלון בתוצאה 2-1 מצמד שערים של פיראס מוגרבי. יו"ר הקבוצה מוחמד אבו יונס התראיין לאתר יאללה ספורט בסיום וראשית התייחס לתחושות לאחר הניצחון: "אחרי ניצחון כזה אני נשאר עם רגליים על הקרקע, אני שבע רצון מהתוצאה אך לא מהביצועים. למאמן יש עוד הרבה מה לעבוד ואני מקווה שהניצחון הזה יחזיר את הביטחון העצמי שאבד לשחקנים ונראה קבוצה אחרת בשבוע הבא".

על התקרית מול השופטים: "הקבט העיר לשופט שהוסיף יותר מדי זמן, הרגענו את הרוחות והכל בסדר. לא צריך להיות חוכמולוג כדי לדעת שהוסיף יותר מהזמן אבל אין מה לעשות אם השופט החליט כך אנחנו נקבל את זה".

ממה אתה מאוכזב? "לא ראינו הרבה כדורגל ההגנה הייתה חלשה מקווה שרק תפסנו יום חלש ושבוע הבא נראה קבוצה מגובשת יותר שנותנת מעצמה יותר. ניצחנו את אשקלון בשני המשחקים גם שנה שעברה ועוד אז אני זוכר שלא היה פשוט".

המאמן פליקס נעים ואברהם פאס

צילום: מועדון כדורגל בני סכנין

בדיעבד עשית טעויות בהחלטות שקיבלת?

"הגדולה של הבן אדם היא להודות בטעויות, טעיתי בתחילת השנה ועד היום משלמים על זה בין אם זה בשחקנים שהביא המאמן ובין אם בהכנת מחנה האימונים שלא הייתה נכונה ובגלל זה אנחנו סובלים מהרבה פציעות, אין שבוע שאנחנו משחיקים עם אותם 11 כל הזמן משנים בגלל הפציעות. אני בודק את הדברים ולא מקבל תשובה חותכת, כל אחד יכול לשים את האצבע המאשימה על מחנה האימונים אבל הנה תראה שלומי אזולאי לא שיחק ולא היה איתנו במחנה האימונים. יש הרבה סיבות אבל אנחנו נלך לישון שמחים היום ונעבוד על תיקון מה שצריך לקראת שבוע הבא".

אילו שינויים אתה מתכנן לעשות בינואר?

"שחקן שעד ינואר לא נראה ממנו שום דבר לא יישאר פה. סכנין כל הזמן הייתה בנויה על לחימה, אגרסיביות, שייכות וזה הדגל שלנו בזכות זה ניצחנו הרבה משחקים אבל היום אני רואה שחקנים שלא נתנו מעצמם את המקסימום".

עד כמה משפיע המעבר לעכו על הקבוצה? ומה סטאטוס העבודות בדוחא?

"אנחנו לא מקבלים עדכונים מאף אחד, רואים התקדמות אבל איטית. אומרים בינואר יהיה מוכן אבל אני לא רואה שיהיה כך . בטוח שזו אחת הסיבות, משחק בדוחא שווה עוד 4-5 נקודות. המשחק נגד נתניה שהסתיים בתיקו 0-0? אם היה בדוחא עם הדחיפה של הקהל היינו מנצחים. אנחנו נמשיך לעשות את המקסימום גם אם לא יעמוד בתאריך. השנה הזשו לא קלה" .

שחקני סכנין ואשקלון במהלך המשחק

צילום: מועדון כדורגל בני סכנין

באילו שחקנים הקבוצה מתכננת להתחזק?

"נביא קשר קדמי וחלוץ בטוח אנחנו כבר מהיום בודקים את זה. הכל בגדר גישושים אני לא יכול להצהיר פה על שמות. בודקים גם אפשרות של ישראלים וגם של זרים, לא שוללים אף שחקן ".

פיראס מוגרבי מחוזר מאוד, יש אפשרות שיעזוב בינואר?

"פיראס מוגרבי יש לו חוזה לשלוש שנים, הוא שחקן בני סכנין ויישאר פה אנחנו מרוצים ממנו וגם הוא מרוצה. אף אחד לא דיבר איתנו עליו וגם אם ידברו התשובה תהיה שלילית".

האם לרגעים מעמדו של פליקס נעים עלה על הפרק מבחינתך?

"אני חושב שהוא עושה עבודה טובה, אני לא יכול להפיל הכל על הצוות המקצועי. ההכנה, מחנה האימונים, המשחק בחוץ הכל ביחד משפיע על התוצאות".

שחקני הרכש במבחן

צילום: מועדון כדורגל בני סכנין

מאוכזב משחקני הרכש?

שחקני רכש שמשלמים להם הרבה כסף ושחקנים שלא ייתנו את המקסימום אנחנו נשחרר, שחקנים שלא יתאמצו ולא יזיעו לא יאכלו את הדשא לא יישארו איתנו. לא רוצה להתייחס לשמות אבל עשיתי אסיפה בשבוע שעבר והסברתי לכל השחקנים שמי שלא ייתן מעצמו את המקסימום שינואר אין לו מה לחפש אצלנו"

חושבים על שינוי בצורת הניהול של הקבוצה? אולי מנהל מקצועי שיסייע?

"אנחנו לא מכבי תל אביב, באר שבע או מכבי חיפה. אנחנו סכנין, עם הגרושים שיש לנו פה אין לנו אפשרות למנהל מקצועי. נמשיך לנהל את המועדון בדרך שחלנו עם התקציב שלנו. אני מאמין בנוער שלנו ומאמין בקבוצה ובסופו של דבר זה משתלם. הנה מארון גנטוס אמנם לא שיחק(מורחק) אבל זה שחקן מצוין, איהאב גנאים שחקן עם עתיד. אנחנו בדרך הנכונה, בכדורגל כולם עושים טעויות ואני מודה בטעות אבל הכוונות היו טובות. כשהבאנו את סבירסקי חשבנו שיביא איתו גם שחקנים זרים מהיכרות אישית ולא דרך מתווכים, אבל זה לא עבד ותיקנו מיד ועד היום משלמים את המחיר".

#בניסכנין #אבויונס

כתבות נוספות