עאיד חבשי על הקריאות כלפי אחמד עאבד: "לא מגיע לו כזה יחס, לא הרגשתי לרגע שמסתכלים עליי כאן אחרת

עאיד חבשי שחקן בני יהודה מגיב לאירוע הקריאות הגזעניות כלפי אחמד עאבד במהלך המשחק ביניהם: "לא מגיע לאחמד כזה יחס, לא הרגשתי לרגע שמסתכלים עליי כאן אחרת בתור שחקן מהמגזר, זה היה רק חלק קטן של אוהדים שמתעסק בדברים שליליים ולא בכדורגל".

בני יהודה הגיעה אמש(שבת) למשחק בקרית שמונה במסגרת המחזור ה-11 בליגת העל לאחר שהשיגה ניצחונות רצופים לפני היציאה לפגרה וקיוותה לחזור מהצפון הרחוק עם שלוש נקודות שיקרבו אותה לחבורת הצמרת, אך למארחת היו תכניות אחרות. מיד עם עליית שחקני שתי הקבוצות לחימום נרשם אירוע מביש כשחלק קטן של אוהדי בני יהודה החל לקלל ולקרוא קריאות גזעניות לעברו של אחמד עאבד שחקנה של קרית שמונה וקריאות אלה נמשכו גם לאחר שריקת הפתיחה והתפתחו לאירוע גדול יותר בהמשך הערב.

אחמד עאבד ואסמעיל ריאן

מבחינת המשחק עצמו לאחר שצפינו במשחק בינוני ודל באירועים במחצית הראשונה, הגיעה המחצית השנייה וסיפקה פיצוי לקהל. קרית שמונה עלתה ליתרון ראשונה משער של איסמעיל ריאן והיתרון שלה הוכפל כשהמצטיין במשחק אסמאעיל ריאן היה הפעם בתפקיד המבשל כששלח את שון וייסמן לסיים התקפה יפה של המארחת עם כדור ברשת. שתי דקות חלפו ובני יהודה הצליחה לצמק לתוצאה 2-1 שנשמרה עד לסיום וקרית שמונה הוסיפה שלוש נקודות למאזנה, דבר שגרם לה לחלוף על בני יהודה ולהתקדם למקום השישי בטבלה.

האירוע המדובר בו ספג השחקן אחמד עאבד קריאות גזעניות החל לפני שריקת הפתיחה ונמשך בין המחציות, כאשר הבעלים של בני יהודה ביקש שקבוצתו לא תעלה למחצית השנייה בגלל אותן קריאות אך בסופו של דבר שוכנע על ידי יושב ראש מנהלת הליגה וחזר בו מהחלטתו.

ספג קריאות גזעניות. אחמד עאבד

עאיד חבשי שחקן המגזר הערבי בסגל בני יהודה התייחס היום לאירועים: "הרגשתי מאוד מוזר ממה שקרה בגלל שתי סיבות עיקריות, האחת היא ההיכרות הטובה שלי עם עאבד שלא מגיע לו כזה יחס, והשנייה היא היחס החם והתומך שאני מקבל מאוהדי הקבוצה שלי שבכל התקופה שאני כאן לא הרגשתי שמסתכלים עליי אחרת, ההפך הוא הנכון. זה היה חלק קטן מהאוהדים שמחפש להתעסק בדברים שליליים ולא בכדורגל ובטוח שלא מייצג את הקהל הנפלא של בני יהודה שמעודד אותנו כל הזמן. ברק אברמוב רצה שלא נעלה למחצית השנייה כי נמאס לו מגילויי הגזענות של חלק קטן מהאוהדים ולקח קשה את מה שהיה".

דיברת עם אחמד על המקרה? "שלחתי לו הודעה בערב ועודדתי אותו. אמרתי לו שהוא היה ונשאר שחקן גדול שלא נותן לקריאות כאלה להשפיע".

חבשי(מימין) ושחקני בני יהודה

#עאידחבשי #אחמדעאבד #בנייהודה #עירוניקרייתשמונה

כתבות נוספות