מכבי דליה עדיין ללא פתרון: "לא יכולים לתרום כסף לקבוצה, אנחנו קוראים לאיחוד בין מכבי להפועל&quo

מכבי דליה עדיין לא מצאה פתרון למצבה הכלכלי. עאמר חסיסי: "המצב של מכבי לא טוב ושונה מהפועל, אנחנו לא יכולים לתרום כסף אלא רק תשתיות. אני קורא מכאן לאיחוד בין שתי הקבוצות".

בכל שנה נשמעות הצרות מדליה, הישוב הדרוזי הקטן שנמצא בלב פארק הכרמל הירוק שנחשב לנוף יפה ומקום שקט אך לא משקף כלל את מה שקורה בכדורגל. בשנים האחרונות עובר הכדורגל בדליה הרבה טלטלות, סכנת פירוק, שינויים מאסיביים ועוד הרבה תהפוכות של שחקנים כאשר בשנתיים האחרונות ניצלה מכבי דליה מירידה לליגה ב' ונשארה בליגה אחרי שניצחה במבחנים את הפועל אום אל פחם ואת בני זלפה שנה אחר שנה.

הבעיות הכלכליות תוקפות את הקבוצה בכל עונה ואם חשבנו שהדברים ישתנו והקבוצה תלמד את הלקח ותראה אחרת בעונה הנוכחית אז שוב טעינו. הקבוצה במצב סיכון מתחילת העונה והפתרון היחיד שעומד על הפרק כרגע הוא פירוק, איחוד או מציאת תורם שיכניס כסף בסכום ענק שיציל חלק מחובות הקבוצה. כמו כן חלק גדול משחקני הקבוצה מתקשה לקבל תשובות ושחקני הקבוצה הבכירים הודיעו שהם על סף עזיבת הקבוצה באופן מיידי.

שחקני מכבי דליה

צילום: נזיה סולטאן

רק לפני מספר ימים הודיע יו"ר הקבוצה סאלח נסראלדין על התפטרות ועזיבה וזאת לאחר שלא הצליח לעמוד בהתחייבויות של הקבוצה והשחקנים התריעו גם שאם לא יקבלו את המשכורות שלהם הם לא יופיעו למשחקים יותר וחלקם כבר בדרך לקבוצות אחרות לאחר שלא קיבלו את המשכורת הראשונה שלהם אמש כמתוכנן.

שוחחנו היום עם עאמר חסיסי האחראי על תיקי התרבות, ספורט ונוער במועצה בנוגע לעתיד של קבוצות הכדורגל בדליה, מה הן באמת הבעיות שגרמו לכך שקבוצת מכבי נראית כך ואיך פותרים אותן?

מה קורה בדליה? שתי קבוצות הכדורגל מכבי והפועל במצב שנראה לא טוב

"הפועל במצב מצוין, הקבוצה איננה בחובות. שילמו את המשכורות והם מתכוונים לשלם את המשכורת הבאה. הקבוצה עברה תהליך הבראה מצוין, היא לא חורגת מהמסגרת התקציבית ובנתה תכנית לטווח הרחוק".

עאמר חסיסי

מדבריך נשמע שמכבי קבוצה לא מסודרת ונמצאת בבעיות כספיות?

"כן במכבי המצב לא טוב, כי המועצה ביקשה יותר מפעם אחת מהאנשים שם לשנות את המדיניות וההתנהלות של הקבוצה, אנחנו לא מרוצים מאיך שהקבוצה מנוהלת וזה בא לידי ביטוי עכשיו בחובות ובגרעון שיש על הקבוצה".

מה לא מוצא חן בעיניכם ואיזו מדיניות אתם רוצים?

"בהפועל למשל משחקים הרבה שחקני בית, שחקנים שהם מתוך הכפר ולא שחקני רכש ואילו מכבי מחתימה שחקנים ומביאה רכש מבלי לבדוק מה המסגרת התקציבית שיש לה. קבוצת כדורגל צריכה לפעול על פי המסגרת התקציבית שיש לה ומקור ההכנסות, אתה לא יכול להחתים 15 שחקני רכש ולהתחיל לדאוג להם למשכורות, כך לא בונים קבוצה. אנחנו מלכתחילה אמנו ושוב אומרים את זה לקבוצות בליגות הנמוכות שלא צריך להתפזר יותר מדי ולהשתגע על שחקני רכש, הרי לא בריא להביא 15 שחקני רכש ולבנות קבוצה".

אז מה הפתרון שלכם? המועצה יכולה לתמוך בקבוצה?

"המועצה לא יכולה לסבול חובות שיכולים להגיע עד מיליון שקל, המועצה נמצאת בתהליך של הבראה והיא לא יכולה להזרים כספים בשלב הזה אבל אני חייב לציין נקודה מאד חשובה והיא שהמועצה דאגה לתשתיות, יש לנו מגרש כדורגל מצוין שהרבה קבוצות משחקות בו וזה כרגע מה שאנחנו יכולים לתרום".

לאן זה הולך? שחקני מכבי דליה

צילום: נזיה סולטאן

למה הקבוצות הגיעו למצב הזה ולמה אתם לא מפקחים על זה?

"אין לנו סמכות, הקבוצות מנהלות על ידי עמותות פרטיות. המועצה לא יכולה לפקח על זה כי זאת לא עמותה שנשלטת על ידינו ולכן הדברים נעשים על ידי יושבי ראש בלי שנפקח על זה ומבלי שנביע דעה. הפועל למשל נמצאת בתהליך מצוין, הם הלכו בדרך שביקשנו ובמדיניות שלנו והקבוצה כלכלית נמצאת במצב טוב".

למה אתם לא קוראים לאיחוד? ישוב קטן יכול להכיל בתוכו שתי קבוצות?

"אני קורא מכאן לאיחוד, הייתה לנו פגישה וניסיון בקיץ שלא צלח. בקרוב אנחנו נשב עם כולם מקווה שנגיע למצב הזה שבדליה תהיה קבוצה אחת".


כתבות נוספות