המראדונה של מוסמוס: כך החל החלוץ עם השם האגדי שהעניק לו אביו לככב במגרשי הליגות הנמוכות

ילד של אבא: חשבתם שדייגו מראדונה כבר לא משחק כדורגל? אז ככל הנראה טעיתם, מראדונה שלנו עדיין רץ במגרשי הכדורגל ומבקיע שערים, רק בסופ"ש האחרון הוא כבש את שער הניצחון לקבוצתו הפועל בני מוסמוס נגד הפועל ירושלים והעלה אותה לשלב הבא בגביע המדינה. אז מי הוא מראדונה שלנו שמככב במגרשי הליגות הנמוכות? קראו וגלו.

זה התחיל כששני חברים "חולי כדורגל" התערבו ביניהם שהראשון ביניהם לו ייוולד לו בן ייקרא על שם אגדת הכדורגל ההיסטורית, דייגו ארמנדו מראדונה, ואז ב-6.3.1987 יצא לעולם מראדונה הישראלי יליד חיפה במשפחה שחיה ונושמת כדורגל. דייגו מראדונה (דיבי), שחקן מצוין שהסתובב רבות בין קבוצות כדורגל ישראליות ומעבר לים ומחזיק בתארים ואליפויות, סיפר לנו על חייו והרגעים המרגשים בקריירה שלו.

הזכרנו את משפחת הכדורגל של מראדונה. אם כך, האב שאחראי על הענקת השם ההיסטורי "דייגו מראדונה" היה שחקן של אחווה חיפה ובנוסף במשפחה יש עוד שם עולמי נוצץ "אאוזביו" שהוא אחיו של מראדונה שנקרא גם על שמו של כוכב העבר הפורטוגלי הבינלאומי. "אאוזביו" הוא גם שחקן כדורגל בליגה ג'. מראדונה, שעובד גם כסַפָּר, נשוי ואב לילדה ומקווה שאלוהים יעניק לו ילד והוא יקרא לו "מסי" וסיפר לנו על משפחתו בהתרגשות כשאמר "רוב זמני הפנוי זה למשפחה בכל יום אנחנו מבלים יחד בבית ומחוצה לו".

מראדונה לאחר שער הניצחון על הפועל ירושלים בגביע

משפחת דיבי החליטה לעזוב את הארץ ולהגר לארה"ב, שם שהו כארבע שנים(1999\2003) ולמרות זאת, המשיכה המשפחה עם המסורת החזקה לכדורגל כאשר מראדונה ואחיו אאוזביו שיחקו שם כדורגל וזכו גם בתארים וגביעים בעוד שהאב, המפרנס העיקרי, עבד בשיפוצים. הטרגדיה בחיי משפחת דיבי הייתה כשהאב, מטאנס דיבי הלך לעולמו(ז"ל) ומראדונה נכנס לדיכאון שהשפיע עליו מאוד, הוא היה מיואש והלך לאימונים ללא חשק, התייצב בקבוצה מטעמי חוזה ולא מטעמי מוטיבציה ורצון שאפיינו אותו לאורך חייו, כך כלשונו. בסופו של דבר מראדונה הצליח להתאושש, התגבר על המצב העגום וחזר בכוח לכר הדשא.

מראדונה גדל במחלקת הנוער של הפועל חיפה ושיחק בקבוצת הנוער שלה כשנה וחצי, משם עבר לנוער של בית"ר חיפה במדיה שיחק גם בקבוצת הבוגרים. לכישרון האדיר הזה יש הישגים מרשימים ביותר של עליות ליגה מ-ג' ל-ב' וממנה ל-א' עם בית"ר חיפה ולאחר מכן מראדונה עבר לאחווה חיפה בה שיחק שנתיים. ההישגים לא הסתיימו ועונה אחת לאחר מכן הוא רשם עלייה נוספת לליגה ב' בשורותיה של באקה אלגרביה בהדרכת המאמן המצוין חנא פרהוד כשמראדונה הבקיע הרבה שערים חשובים במשחקים המכריעים והיה מהשחקנים המשמעותיים בקבוצה.

מוערך מאוד בקבוצתו בני מוסמוס. מראדונה

התקופה המרתקת ביותר בחייו של מראדונה הישראלי הייתה כשהצטרף להפועל רובי שפירא חיפה, הקבוצה שהצליחה לעלות מליגה ג' לליגה א' בתוך שנתיים. דיבי מראדונה היה חתום על הרבה שערים מכריעים באותן שתי עונות כאשר סיים את עונת העלייה לליגה ב' (2014\2015) כשבמאזנו 17 כיבושים ובעונת העלייה לליגה א' (2015\2016) הבקיע 14 שערים לקבוצתו.

מראדונה סיפר על התקופה המדהימה שלו ברובי שפירא חיפה כשאמר "אף פעם לא חשבתי לעזוב את רופי שפירא חיפה, הקבוצה שהיא חלק בלתי נפרד ממני ואני מאוד קשור אליה רגשית, תמיד אני נוסע למשחקים שלהם ובסופ"ש האחרון ראיתי את המשחק שלהם בגביע ואני מקווה שלא נקבל אותם בהגרלה". הוא גיחך בקול רם והמשיך: "בשנה שעברה לא קיבלתי דקות משחק, רציתי מאוד לשחק והרבה קבוצות ניצלו זאת ופנו אלי עד שבסוף העונה החלטתי לעבור לבני מושרייפה בליגה ג' עד תום העונה, קבוצה שהגיע לה לעלות ליגה אלמלא חוסר המזל. עד השנה שפנו אלי הפועל בני מוסמוס וקיבלתי את ההצעה, אני מאוד נהנה בקבוצה ומרגיש כמו בבית חם, יש לנו הנהלה מצוינת שמגיעה לכל האימונים והאסיפות והקהל שם מדהים ומחזיר לי הרבה חום ואהבה. יש לנו שחקני בית מסורים לקבוצה וזה עוזר לנו מאוד להתגבש ולהמשיך להשתפר".

אם מראדונה הזכיר את קבוצתו בני מוסמוס בה הוא מרגיש בית חם, כולנו ראינו את זה בא לידי ביטוי על כר הדשא במשחק הקבוצה האחרון של קבוצתו מול הפועל ירושלים מליגה א' ומי אם לא מראדונה הוא זה שכבש שער ניצחון דרמטי בתוספת הזמן(דקה 110') וקבע ניצחון סנסציוני לקבוצתו.

מראדונה במדי הפועל רובי שפירא

צילום: מועדון כדורגל הפועל רובי שפירא חיפה

מראדונה שלנו לא הפסיק להתרגש מהתקופה בהפועל רובי שפירא והזכיר לנו את השיר שהאוהדים היו שרים לו כשהוא מזמר מילה אחר מילה "מארגנטינה הרחוקה החלוץ שלנו בא, הוא קורע רשתות ולא סופר הגנות, דייגו מראדונה עולה עולה עולה..."

החלוץ המדהים התרגש ובכה בטקס שהפועל רובי שפירא ערכה לרגל הפרידה ממנו ועל כך הוא סיפר: "הרבה אנשים התקשרו ורצו שאשאר, גם המאמן שאני מאוד מעריך אותו, עודד קוטר, ביקש ממני להישאר אך לבסוף החלטתי לעזוב כי אני רוצה לשחק. רובי שפירא תמיד תישאר עמוק בתוך ליבי ואני בטוח שיום אחד עוד אחזור לשם".

לא כל אחד שנקרא מראדונה הוא בהכרח שחקן טוב, אך במקרה של דייגו מראדונה(דיבי) הוא הוכיח שאביו נתן לו את השם המעוטר בעולם הכדורגל לא במקרה והוא הספיק עד כה לחגוג רבות במגרשי הכדורגל ומקווה להמשיך ולחגוג שערים והצלחות.

מראדונה ושחקני מוסמוס חוגגים עליית שלב בגביע המדינה


כתבות נוספות