שחקני אום אל פחם יצאו למחנה אימונים בקיסריה, הקשר אחמד אבו נהיא חתם בקבוצה

שחקני אום אל פחם יצאו למחנה אימונים בקיסריה. הקשר אחמד אבו נהיא חתם בקבוצה.

הפועל אום אל פחם נבנית מחדש מאז הגעתו של המאמן ברוך סער ואחד מהצעדים שעשתה הקבוצה בכדי לחבר את הסגל החדש שבנתה ועוד ממשיכה לבנות בימים אלו הוא יציאה למחנה אימונים בקיסריה. סגל השחקנים יצא אמש(ראשון) למלון דן בקיסריה שם ישהה עד יום שלישי ועובר בכל יום אימון בוקר וערב, כמו כן היום תערוך הקבוצה משחק אימון נגד טמרה בשעה 17:00.

בנוסף, צירפה הקבוצה היום באופן רשמי את השחקן אחמד אבו נאהיה, לשעבר שחקן בני סכנין ומכבי אום אל פחם בלאומית שהגיע מהליגה הפלסטינאית. הנהלת הקבוצה אמרה על החתימה לאתר יאללה ספורט: "אבו נאהיה זה שחקן שובר שוויון ואנחנו שמחים שהוא הצטרף, הוא נחשב לשחקן בית".

אחמד והנהלת הקבוצה לאחר החתימה

בנוגע למחנה האימונים, התייחס המאמן ברוך סער ליממה הראשונה שחלפה: "אני ברמה האישית נמצא בתהליך של למידה על השחקנים ומדובר בתהליך שהוא רק בתחילתו, כמובן שככל שהימים יעברו אז יהיה לי יותר קל להכיר את השחקנים. צריך לציין גם שזה לא אופייני למועדון מליגה א' ללכת למחנה אימונים בדן קיסריה, אז צריך לתת פה את המחמאות להנהלה על המאמץ הזה".

על בניית הסגל: "נצרף לפחות עוד שני שחקנים איכותיים לסגל ומניח שנשחרר חלק מהשחקנים". בנוגע לחלק ההגנתי עדיין ישנה התלבטות איזו עמדה להביא בלם או מגן שמאלי, כרגע אמיר כנען משחק בעמדת המגן לאחר שחרורו של תאאר קיטאני ובמידה והמצב יישאר כך יצורף בלם, במידה ולא יצורף מגן.

מתגבשים במחנה האימונים. אביב חדד

צילום: ודיע ג'בארין

אום אל פחם מקום לחוץ עם קהל לחוץ וציפיות גבוהות, איך תתמודד עם זה?

"קודם כל אני מאמן בוגרים כבר במשך 24 שנה, אימנתי בלא מעט מקומות "קשים" בחיים שלי ואני חושב שמההיכרות שלי עם הקהל של אום אל פחם, הוא לא מתקשה להתמודד עם תיקו או הפסד אלא מתקשה להתמודד אם הוא מרגיש שהשחקנים לא נתנו את כל מה שיש להם, הייתי גם במשחקים שהפסידו פה והקהל מחא לשחקנים כפיים כי ראה שעשו הכל כדי להצליח. אני מכיר עוד הרבה מועדונים בארץ שהם מאוד לחוצים וקשים לדוגמא בית"ר ירושלים, אז אף אחד לא הולך לאמן שם? לא. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו".

אם ככה אחד הדברים שזיהית שאתה צריך לשנות בקבוצה זה הלחימה על המגרש? "אני יכול להגיד שזה המסרים שקיבלתי כשהגעתי לפה, אני לא מכיר את הקבוצה מספיק טוב לא ראיתי משחקים שלה אלא רק בוידאו אבל המסרים הם היו שהקבוצה לא הלכה בדרך הנכונה ולא בהיבט התוצאות, כי אם נסתכל על פתיחת העונה של הקבוצה הזו שבנו פה סגל בתנועה אז מספר הנקודות שצברו הוא בסדר גמור אבל אני חושב שוב בנוגע לקהל של אום אל פחם, שיש אנשים שאוהבים ללכת למועדונים קטנים עם 50 צופים ואני אוהב ללכת למועדונים שבאים 5000 צופים למשחק. מי שלא יודע להתמודד עם זה אז שלא יהיה בעולם הזה".

יחדיר בשחקנים רוח לחימה על המגרש

צילום: ודיע ג'בארין

מה לא הסתדר אז באכסאל?

"היה משא ומתן שהיה די סגור, האמת שזה היה בטיימינג ממש של כמה ימים אחרי שעזבתי את הפועל פ"ת ואז היו כל מיני דברים שאני לא רציתי לקבל החלטה נמהרת, אלה דברים שלא קשורים לאכסאל אלא דברים אחרים לגמרי".

שלומי בן עשור שחקן שיש לך היכרות אישית וקשר טוב איתו, מאתמול הוא שחקן פנוי. שקלת צירוף שלו כחלק מהמועמדים לעמדת החלוץ?

"שלומי הוא שחקן שבגיל 16 כשהוא היה בשנה הראשונה בנוער שחקן הרכב אצלי בליגה ארצית אז קודם כל אני מכיר אותו מצוין, כמובן שהייתי שמח שהוא יצטרף אלינו אני יודע שיש הרבה קבוצות שרוצות אותו אבל אני מטבעי לא לוחץ, רוב השחקנים ששיחקו אצלי רוצים להיות איתי במקומות בהם אני נמצא אז מה שצריך לקרות יקרה. שלומי יודע שאיפה שאני נמצא הדלת בשבילו פתוחה ואם ירצה לבוא מצוין ואם לא ירצה לבוא נמצא שחקנים לא פחות טובים".

שחקני אום אל פחם במהלך מחנה האימונים

צילום: ודיע ג'בארין

המהפכה שעשיתם היא סיכון שזה יכול להצליח בגדול או להיכשל בגדול?

"המהפכה היא תהליך וזה בדיוק מה שאנשים צריכים להבין. ברגע שאתה עושה שינוי כל כך גדול בסגל השחקנים זה לא תהליך שיקרה מהיום למחר יצטרכו קצת סבלנות עד שזה יתחבר. אין ספק שהשחקנים שהבאנו הם שחקנים שצריכים לשדרג באופן משמעותי את הקבוצה, לדוגמא לואב כיאל שהיה מגן ימני הכי טוב בליגה הלאומית, לואב הוא שחקן ורסטילי בעמדות שיכול לשחק אבל שוב זה רק אימון חמישי שלי בקבוצה גם יש לנו פגרה לנצל היטב".


כתבות נוספות