הגדולה של מאמן צעיר: סאלח נמארנה הוזעק לקבוצה הבוגרת של כאוכב ומאז מחולל בה מהפכה

הגדולה של מאמן צעיר: סאלח נמארנה הוזעק ממחלקת הנוער לקבוצה הבוגרת של כאוכב כשהייתה במצב לא פשוט ומאז הוא מחולל בה מהפכה. מי עומד מאחורי מאמנה של מוליכת טבלת ליגה ב' צפון א' ומה עומד מאחורי מינוי? קראו את הסיפור המרתק.

כאוכב שוברת שיאים, הקבוצה הקטנה של היישוב מוליכה את טבלת ליגה ב' צפון א' ומפנטזת על עונה חלומית שאולי תביא אותה לליגה א' בסיומה. בקיץ האחרון רוב אוהדי כאוכב כבר ליטשו עין לעבר קבוצות אחרות ובזמן שרבים הימרו על צעירי כפר כנא, אחווה כפר מנדא ובני כאבול כמועמדות חזקות לעליה, כאוכב שיבשה לרבים את המחשבות וגרמה להרבה קבוצות כאב ראש כך שהכניסו את היד עמוק לתוך הכיס ושלפו את פנקס הצ'קים.

אז מה עומד מאחורי סיפור ההצלחה של הקבוצה הקטנה? אם אתם נדהמים מהעובדה שכאוכב נמצאת במקום הראשון, אז תשפשפו טוב את העיניים ותקראו עוד נתון מדהים שהפך להישג. זה התחיל בעונה שעברה, עד למחזור ה-13 הפועל כאוכב הייתה מתחת לקו האדום במקום לפני האחרון. לאור המצב, בהנהלה נפרדו מהמאמן עאדל עאזם והחליטו להעמיד על הקווים סאלח נמארנה שהיה אז מאמן מחלקת הנוער וממנה עבר לקבוצה הבוגרת. התוצאות לא איחרו להגיע והמינוי הזה הוביל את הקבוצה בסיום העונה למקום השלישי תוך שהיא עשתה הישג מרשים ורשמה 17 משחקים ללא הפסד. המומנטום החיובי נמשך ולאחר תשעה מחזורים כאוכב עדיין בלתי מנוצחת ואף נמצאת במקום הראשון שבסוף העונה יוביל אותה לליגה א'.

שחקני כאוכב

מאחורי ההצלחה הזו עומד האיש שעל הקווים, בחור בן 34 בשם סאלח נמארנה, המאמן הצעיר הוא הסיבה לכך שהפועל כאוכב מובילה את טבלת ליגה ב' מחוז צפון א'. סאלח הוא שחקן כדורגל לשעבר בן היישוב שעב שאת הקריירה שלו התחיל במחלקת הנערים של הפועל עכו וממנה עבר למחלקת הנוער של הפועל חיפה. בגיל 16 עבר נמארנה לשחק בקבוצת הבוגרים של הפועל עכו שהייתה אז בליגה הארצית ולאחר ארבע שנים עבר למכבי כפר כנא שהייתה אז בליגה הארצית ושיחק בשורותיה חמש שנים.

בשנים שעברו בין עכו לכפר כנא, החליט סאלח לשלב יחד עם הכדורגל את הלימודים ובגיל 21 נרשם ללימודי תואר ראשון בחינוך גופני במכללת אוהלו בקצרין. לאחר תשע שנים בליגה הארצית, עבר סאלח לשחק בליגות הנמוכות ושיחק בהפועל מכר, משם בביר אלמכסור, הפועל טמרה, בביתר נהריה ובקבוצת שעב שעשתה עליה באותה שנה לליגה ב'. שעב הייתה התחנה האחרונה שלו ובגיל 29 מוקדם מהצפוי הוא תלה את הנעליים, פרש ממשחק הכדורגל ומשם התחיל את קריירת החינוך כמורה לחינוך גופני בכפר מנדא וזו עונותו השישית של המאמן בכאוכב לאחר שתחילה אימן את הנוער והנערים והיום מוביל את הקבוצה הבוגרת.

שחקני כאוכב מניפים את הגביע המחוזי

"אשתי היא אחד ממקורות השמחה שלי, אני מאד אוהב אותה ומעריך אותה. כשאני נעדר מהבית היא מבינה עניין ותומכת בי ואחד הדברים היפים שאני חייב להגיד הוא שהיא תמיד ממתינה לי עד שאני אחזור הביתה מהאימונים או מהבית ספר" אמר נמארנה. סאלח נשוי לקרולין, בת 29 עובדת כאחות בבית החולים רמב"ם בחיפה, בעלת תואר שני במדעי הרפואה ועכשיו מתחילה תואר שלישי במדעי הרפואה. לזוג ישם שלושה ילדים כאשר הבכור הוא מוחמד ושני התאומים גוד ויזאן בני שנה וחצי.

המאמן הצעיר המשיך לפרגן לבית שלו שעומד מאחוריו בנוסף לאישה קרולין, מדובר בילדיו: "הילדים שלי זה אחד הדברים הכי יפים שיש לי בחיים, אני מאד קשור אליהם ואוהב אותם ואפילו כשאני באימונים או במשחקים אני שומר על קשר איתם". דמות נוספת שמשפיעה על המאמן מתוך המשפחה זה אביו: "אבא עושה לי תמיד את התפנית, הוא תומך בי ובא מאחוריי ומדריך אותי בכל דבר. אני אישית רואה בו דוגמא להצלחה, ברגע של משבר הוא תמיד דוחף אותי ומחדיר בי מוטיבציה ובאחד המשברים הקשיים שהיו לי בקריירה כאשר שברתי את הרגל עם הפועל עכו בליגה הלאומית וזאת הייתה מבחינתי נקודת מעבר, אבי עמד לצידי ותמך בי".

החום והאהבה ומערכת היחסים הטובה בין בני המשפחה נתנו למאמן את השקט להצליח. התמיכה שמקבל מההורים והאהבה מאישה מחדירים הרבה מוטיבציה במאמן הצעיר. את האהבה הזו והשקט שנותנת המשפחה, לקח איתו המאמן לחדר ההלבשה בכאוכב וזה פרמטר מאד חשוב להצלחת הקבוצה.

איש משפחה. נמארנה

שחקנים בקבוצה מספרים על מערכת היחסים ועל האווירה שיש בתוך הקבוצה :"אנחנו מגיעים שעה וחצי לפני תחילת האימון , כי האווירה שנמצאת בקבוצה נותנת לנו את ההרגשה שאנחנו כמו משפחה ,בבית אחת". ויאם גאליה שחקנה של כוכב מפרגן לעבודה של סאלח ואמר: "סאלח, מחבר חדר הלבשה בצורה נהדרת. השקט שלו ושמחת החיים נותנת לנו את השקט להצליח, יחסי החברות בין השחקנים לבין המאמן וההנהלה שתומכת תמיד הביא לכך שהשחקנים נותנים את הנשמה שלהם , אנחנו באים בשיא המוטיבציה וממשחק למשחק אנחנו מפתיעים את כולם".

הנהלת הקבוצה גם כן מפרגנת מאוד למאמן: "על אף גילו הצעיר, המאמן מצליח לגבש קבוצה מצוינת. הפרשי הגיל בקבוצה הם לא גדולים, קחו לדוגמא שבסגל יש שני שחקנים שהם יותר גדולים מהמאמן ויש עוד ארבעה שחקנים שקטנים ממנו בסך הכל בשנתיים ובנוסף אליהם רוב הסגל הם צעירים בני 18 ו-19. סאלח מתגבר על הקושי הזאת בזכות הקשר הנפלא ומערכת היחסים הטובה שיש לו עם השחקנים".

מוערך על ידי שחקני הקבוצה

לא הרבה קבוצות בליגה שלנו יכולות להמר על מאמן צעיר ובגיל 34 הופך סאלח הצעיר לשם גדול במגזר הערבי. כאשר שאלנו אותו על החלום שלו הוא אמר: "אם נעלה בסיום העונה אנחנו נכנס לדפי ההיסטוריה".

#הפועלכאוכב

כתבות נוספות