גביע המדינה: ממב"ע גולן הפתיעה את אסי גלבוע

גביע המדינה: ממב"ע גולן הפתיעה את אסי גלבוע מליגה א' והדיחה אותה מגביע המדינה. אסעד עמאשה כבש שלושער בניצחון שהסתיים בתוצאה 3-2 לקבוצתו.

בדיוק לפני שנה ויום, שתי הקבוצות נפגשו במגרש הסינטטי בעפולה והפועל אסי גלבוע הדיחה את בני הגולן מהגביע עם ניצחון 3-1. היום זה היה שונה לחלוטין, בני הגולן באותו המגרש הפתיעה את הפועל אסי גלבוע במסגרת משחקי גביע המדינה וניצחה אותה 2-3 בתום משחק כדורגל קצבי ומרתק.

האורחים מהגולן עלו למשחק עם מערך הגנתי וכוונות לעקוץ דרך המתפרצות המהירות שלהם. המחצית הראשונה נפתחה בשליטה של אסי גלבוע שלחצה את ממב״ע במחצית מגרשה, שלטה במרכז השדה ויצרה הזדמנויות טובות להבקעה אבל ההגנה האדומה עמדה מצוין על הדשא וחיסלה את רוב ההתקפות של המקומיים. בדקה ה-45׳ טעות קשה בהגנה של הצהובים, אסעד עמאשה גנב את הכדור וקבע 0-1 לאורחים מהחרמון בסוף המחצית.

שחקני הקבוצות במהלך המשחק

הדרמה התחילה מיד עם פתיחת החצי השני כאשר המארחים השוו בדקה ה-50' ל1-1 משערו של מוחמד פודי. בדקות שלאחר מכן בני ממב״ע העזה יותר והתחילה לצאת קדימה ובדקה ה-70׳ נאג׳י אבו ג׳בל פרץ מהאגף והרים כדור ניפלא לעמאשה שהשתלט מצוין ברגל שמאל וכבש את השני לאדומים. אחרי השער השני החבורה של המאמן וג׳די אלקיש תפסה ביטחון והגיעה להזדמנויות אדירות כשנאג׳י אבו ג׳בל החמיץ מצב וודאי להבקעה ולאחר דקות בודדות ג׳ואד אבו סאלח בעט חזק למשקוף. לקראת הסוף המתח הגיע לשיאו כשאסי גלבוע הצליחה להשוות בדקה ה-88׳.

הרגע הגדול של המשחק הגיע בדקה ה-90׳ כשהשחקן המצטיין על המגרש, אסעד עמאשה, קיבל מסירה מאיהם זהוה, בעט חזק לפינה מ-16 מטרים והעניק ניצחון סנסציוני 3-2 לבני ממב״ע שעלתה לשלב הבא של גביע המדינה ועשויה לפגוש קבוצה מהליגה הלאומית.

שחקני ממב"ע גולן

מאמן בני הגולן, וג׳די אלקיש מסר ליאללה ספורט מיד בסוף המשחק: ״גאה בשחקנים שלי שנתנו פייט, הפגינו יכולת טקטית מעולה והראו הרבה אופי מול קבוצה חזקה מליגה א׳, שמח מאוד ומקווה שנקבל קבוצה גדולה מהליגה הלאומית שהקהל שלנו יבוא למשחק ויהנה מכל רגע קסום נוסף שלנו בגביע״.

השחקן המצטיין וכובש השלושער לבני הגולן, אסעד עמאשה, מסר ליאללה ספורט: ״עמדנו נכון על המגרש ויצאנו למתפרצות והצלחנו לנצח קבוצה גדולה. אני מאוד שמח שכבשתי שלושער אבל הדבר הכי חשוב זה שניצחנו והעפלנו לשלב הבא בגביע״.

מצטיין המשחק. אסעד עמאשה


כתבות נוספות