אכסאל גברה 2-1 על באקה ועלתה לשלב הבא במסגרת גביע המדינה

גביע המדינה: אכסאל ניצחה 2-1 את הפועל באקה ועלתה לשלב הבא. בוארון וחמד גנאים כבשו לאכסאל, אופק יפרח לבאקה. אבירן תורג'מן יעמוד בפני ועדת משמעת.

הפועל באקה ארחה את הפועל אכסאל היום(שישי) במגרש בג'ת למשחק במסגרת גביע המדינה בסופו רק אחת מהן תעפיל לשלב הבא. אכסאל הגיעה לאחר שבוע חיובי בו רשמה ניצחון ליגה על הפועל בית שאן ואילו הפועל באקה הגיעה לאחר שבוע עמוס אירועים שהתחיל בתבוסה להרצליה ונמשך במספר ימים ללא אימונים רצופים וגל שחרורים בקבוצה. מאמן הפועל באקה רונן ויינשטיין ריצה עונש הרחקה וצפה במשחק מעבר לגדר.

אכסאל פתחה בהרכב הבא: שוער כמאל כנענה, חוסאם אבו סאלח, דור הלוי, אלירן חודדה, מהראן אבו ריא, בן מלכה,חן ידען, מוסא טראבין, חמד גנאים, עומר בוארון, מועמר קראקרה.

הפועל באקה פתחה בהרכב הבא: אסיל עוויסאת, רמי אלגזי, טרס שלקובסקי, מוחמד סמאר, עמראן קעדאן, אלון כהן, אלעד בוארון, אסלאם מוואסי, אופק יפרח, סארי חאג' יחיא, תאאר אבו בכר.

קיבל דקות משחק. כאמל

פתיחת המשחק הייתה לטובתה של הפועל אכסאל שהייתה עדיפה על הפועל באקה. בדקות הראשונות של המחצית היא הגיעה למספר מצבים כאשר באחד מהם מוסא טראבין קיבל כדור באמצע המגרש ועם המהירות הידועה שלו עבר את הגנת באקה וניסה להעביר לעומר בוארון בצד השני אך הגנת באקה הייתה במקום. לאחר מכן הגיע תורה של באקה לנסות לעלות ליתרון כאשר אופק יפרח קיבל כדור בתוך הרחבה, בעט אותו חזק לעבר השער אך גם השוער כאמל כנענה היה במקום.

בדקה ה-30' זה הגיע, חמד גנאים שחקן הרכש הנוצץ של אכסאל כבש את שער הבכורה שלו מבעיטה חופשית מרשימה והעלה את קבוצתו ליתרון 1-0. לאחר השער שכבשה אכסאל היא אף קיבלה הזדמנות נוספת מקרן מצד ימין, חודדה נגח לפינה אך אסיל עוויסאת שחזר לשער באקה היה במקום וקלט את הכדור. עוד לפני סיום המחצית אכסאל הצליחה להכפיל את היתרון משער של שחקנה המצטיין עומר בוארון שקבע יציאה להפסקה ביתרון 2-0 לקבוצתו.

וינשטיין המורחק מעבר לגדר המגרש

את המחצית השנייה באקה פתחה טוב יותר מאכסאל ובדקות הראשונות קיבלה הזדמנות מצוינת כאשר איסלאם מוואסי הקפיץ כדור מעל השוער אך הגנת הפועל אכסאל הצליחה לעצור אותו בזמן. בדקה ה-55' באקה הצליחה לחזור למשחק ואופק יפרח כבש שער שהדהים לא מעט אנשים כאשר צפו בבעיטה שלו לעבר השער פוגעת על כר הדשא במגרש של ג'ת ומשנה כיוון לעבר השער. באקה אמנם הייתה טובה הרבה יותר מבמחצית הראשונה אך לא הצליחה לעשות מהפך ומי שיצאה מנצחת ועלתה שלב היא הפועל אכסאל כשהיתרון 2-1 נשמר עד לסיום.

עוד לפני פתיחת המשחק נרשם אירוע בו היה מעורב הקשר אבירן תורג'מן שהתאכזב מכך שלא היה בהרכב הפותח ופנה להנהלת הקבוצה כדי לבקש את שחרורו באופן מיידי, מה שהכעיס מאוד את הנהלת הקבוצה. אבירן נשלח בחזרה למגרש לצפות במשחק אך לא שותף לאורך כל 90 הדק', כמו כן צפוי לעמוד בפני ועדת משמעת בהמשך השבוע.

לא אהב את זה שנותר מחוץ להרכב. תורג'מן

סמיר עיסא מאמן הפועל אכסאל אמר בסיום: "שיחקנו על תוצאה ובהתאם לתנאי המגרש. אי אפשר היה להניע את הכדור אני לא חושב שההתאחדות רשאית לאשר מגרש כזה ולמרות כל התנאים ניצחנו היה לנו אופי. שיחקנו על תוצאה ואני לוקח שני דברים אחד שניצחנו ושניים שאף אחד לא נפצע".

רונן וינשטיין מאמן הפועל באקה אמר בסיום: "עד הדקה 25-30 עמדנו טוב מול אכסאל ומלבד השער שכבשו ממצב נייח הם לא הגיעו למצבים. בחצי שני אני שמח שלא התייאשנו לא הורדנו הילוך והמשכנו לעבוד, היינו שווים משחק צמוד. הקבוצה שלנו חסרה מחץ למעלה ובפגרה נעשה שינויים ובעזרת ההנהלה נביא את השחקנים שחסרים".

צפו בשער של חמד גנאים

#הפועלאכסאל

כתבות נוספות