סיפורו של לואי טאהא: מההרשמה ללימודי רפואה ועד להנפת צלחת עם אלופת המדינה בכדורגל

סיפורו של לואי טאהא: מההרשמה ללימודי רפואה, המשחק בקבוצת עראבה בליגה ב' ועד להנפת צלחת האליפות עם הפועל באר שבע בליגת העל. קראו את הסיפור המרתק

"הדוקטור לואי טאהא". שבע שנים עברו מאז אותו רגע. לפני אותן שבע שנים בלם הפועל באר שבע שיחק במגרשי החול בליגה ב' בהפועל עראבה, הבלם של אלופת המדינה חשב בזמנו על קריירה אחרת עוד בגיל 21 הוא נרשם ללימודי רפואה כשהחלום שלו היה להיות רופא.

לואי טאהא, בן הכפר עראבה שבצפון הארץ, יישוב שמגדל גם שחקנים וגם רופאים ואחוז הרופאים בנוסף ללומדי הרפואה בו הוא מהגבוהים במדינה ולא פלא שהבלם חשב בכלל על סוויץ' משחקן כדורגל לרופא. לואי טאהא התחיל אז כחלוץ בליגות הנמוכות ובגיל 20 עבר לשחק כבלם ואצל מי? ברק בכר.

החל מאותם ימים באחווה עראבה התחיל הבלם ששקל לפרוש ולעבור לענף אחר לטפס מעלה שלב אחר שלב ובאחד המשחקים לפני כמה שנים פגשה הפועל רעננה את הפועל באר שבע של אלישע לוי ובאותו משחק נפצע הבלם וויליאם סוארס, לואי מספר שבדרך חזרה הביתה הייתה לו הרגשה שהוא יקבל שיחת טלפון מהסוכן שהוא עובר להפועל באר שבע.

היו לו תחושות לגבי הפועל באר שבע. טאהא

צילום: מועדון כדורגל הפועל באר שבע

ואכן זה קרה לואי הציג משחק נפלא באותו משחק ואחרי המשחק הוא עבר להפועל באר שבע. לואי טאהא התחיל את משחק הכדורגל שלו בבית ספר לכדורגל בכרמיאל, אחרי שהצטיין שם עבר לשחק בקבוצה ילדים א' בהפועל חיפה. לואי הגיע לגיל הנוער בהפועל חיפה, אולם הוא החליט לעזוב את הקבוצה בגלל הנסיעה הארוכה אביו של לואי עבד טאהא הוא מנהל בית ספר בעראבה, טיפח את לואי וליווה אותו כל הזמן ובגלל הנסיעה הארוכה לואי עבר לשחק בנוער בני סכנין שהיה קרוב לבית.

לואי שיחק במדי בני סכנין השנת 2006 ו-2007, כמובן שלואי לא הרבה לשחק במדי סכנין ואז עבר לשחק באחווה עראבה ומשם הגיע עם הקבוצה לליגה הלאומית. בעראבה לואי לא שיחק הרבה והחליט לעבור לעוד קבוצה שכנה והפועם להפועל כרמיאל מאותה ליגה ואחרי עונה בכרמיאל חזר שוב השחקן לעראבה, שהייתה בליגה א' ושותף בחלק ממשחקי הקבוצה שבסיומה של העונה עלתה לליגה הלאומית.

לואי טאהא ומוחמד גדיר

בגיל 20 החלה תפנית בקריירה של לואי טאהא, עד כה השחקן היה חלוץ ואז המאמן מומי זפרן לא ממש התלהב ממנו ואפילו לא ספר אותו ואז לואי התחיל לחשוב על קריירה אחרת. כמו שאמרנו מקודם, הישוב עראבה נחשב לאחד הישובים שמתפאר בגידול רופאים ולואי נרשם ללימודי רפואה באוניברסיטה בירדן ואז אביו עבד טאהא, ביקש מלואי לחכות עוד שנה ואולי הדברים ישתנו כי האמין שהילד עוד יפרח: "ללמוד אתה תמיד תוכל, תן לכדורגל עוד צ'אנס כך אמר עבד טאהא לבן שלו, עוד שנתיים אם לא יתסדר לך תלמד רפואה".

מומי זפרן פוטר מעראבה ואז הגיע אייל לחמן לקבוצה. את הנתונים שיש ללואי לא נעלמו מעיניו של אייל לחמן , הפיזיות ומבנה הגוף ואז החליט לעשות סוויץ לשחקן ולהפוך אותו לבלם. בחצי העונה השנייה, הפך להיות שחקן הרכב ובתפקיד החדש: בלם במרכז ההגנה ואחרי חצי עונה מוצלחת, עבר טאהא למועדון ספורט אשדוד אחרי שהמליץ עליו המאמן אייל לחמן והוא הוזמן למבחנים ולאחר מכן הוא הוחתם בקבוצה.

זוכרים את גון גרגורי? המאמן שאימן גם את אחי נצרת, לא נתן לבלם הצעיר מקום בהרכב ובינואר 2011 הושאל טאהא להפועל כפר סבא, שהייתה בליגה הלאומית ומשם עבר למכבי אום אל פחם שהייתה בליגה הלאומית וסיים עם הקבוצה במקום העשירי.

לואי טאהא

צילום: מועדון כדורגל הפועל באר שבע

את הפריצה הגדולה עשה טאהא לפני ארבע שנים, אז תומר קשטן החתים אותו בהפועל רעננה ובהתחלה היה מאד קשה לבלם. לואי שלא שיחק הרבה והיו דיבורים על כך שהוא יעזוב לקבוצה אחרת שבה הוא יכול לשחק, אבל השחקן כמו שאמר אביו: "יש לו רצון ואמונה" ואכן זה קרה, הוא לא ויתר ונחלם על מקומו ובסוף נשאר. וזה ממש השתלם ללואי, הבלם הפך לשחקן הרכב והיה פקטור משמעותי בעליית הקבוצה לליגת העל ואף כבש שער במשחק העלייה.

ליגת העל היא הבמה המרכזית של הכדורגל הישראלי וזאת הייתה ההזדמנות הכי טובה של טאהא להראות מה שיש לו ברגליים, ומנחם קורצקי שהיה המאמן של רעננה , האמין בשחקן ונתן לו את מלוא הקרדיט לעמוד במרכז ההגנה. והנה עוד נקודת משבר ורגע עצוב עובר על טאהא, אחרי שהכל התחיל להתחבר באה הפציעה הקשה המפשעה והשחקן החמיץ את חצי העונה השנייה.

נלחם ולא וויתר. לואי טאהא

צילום: מועדון כדורגל הפועל באר שבע

רעננה לא וויתרה על השחקן והוא חזר להיות שחקן הרכב בעונה השנייה ובאחד המשחקים שהיו לקבוצה נגד הפועל באר שבע, רעננה ניצחה אותה ובאותו משחק נפצעו הבלמים של באר שבע וטאהא היה האופציה הטובה כדי לעבור לבירת הנגב. אלונה שלחה צ'ק בסך 500 אלף שקל וטאהא עבר לבירת הנגב והוא עשה את זה בהצלחה. ואחרי שבע שנים , הפך לואי טאהא לדוקטור בהגנת באר שבע ומה אומרים עליו בבאר שבע, שחקן של שעת החירום.

פציעתו של מיגל וויטור בתחילת העונה הטרידה את אנשי באר שבע והקהל של באר שבע היה מאד מודאג ממשחק ההגנה שלו , לואי נקרא לדגל ומכת הפציעות בנוסף להרחקתו של שיר צדק, נתנה ללואי את ההזדמנות להוכיח שמקומו בהרכב. טאהא מציג יכולת פנטסטית במשחקים האחרונים של באר שבע , הבלם מתאבד על כל כדור, מציג יכולת טכנית מצוינת ויותר מכל זה הוא משקיען אמיתי. לאחרונה פרגנו בבאר שבע לבלם על היכולת הנהדרת ומי שהיה במשחק האחרון בפתח תקווה במשחק נגד מכבי פתח תקווה, כאשר לואי נפצע והוחלף כל הקהל קרא בשמו ועודד אותו.

#לואיטאהא #הפועלבארשבע

כתבות נוספות