הפועל כפר כנא מתכוננת למשחק חוץ מול צור שלום ותנסה לשמור על מקומה בצמרת

הפועל כפר כנא תמוליכת טבלת ליגה א' צפון: האם תצליח לנצח את צור שלום ולשמור על מקומה בצמרת? ומה באמת הציפיות מהקבוצה ומהמאמן פאיד חסון בעל העבר הממושך והמרתק בקבוצה? קראו וגלו את כל התשובות.

הפועל כפר כנא תפגוש השבוע במסגרת המחזור התשיעי של ליגה א' צפון את מכבי צור שלום (המשחק יתקיים ביום שישי בשעה 13:30). הפועל כפר כנא היא ללא ספק הפתעת העונה עד לרגע זה, קבוצתו של פאיד חסון נמצאת במקום הראשון עם 17 נקודות ועם מאזן שערים נפלא בתום שמונה מחזורים תוך שהיא הקבוצה שכבשה את מספר השערים הרב בליגה(16 שערים) וספגה רק שישה.

בואו נחזור קצת אחורה ובמיוחד אל העונה שעברה שהייתה מאד מאכזבת עבור אותה הפועל כפר כנא שניצלה מירידה רק במחזורי הסיום. עד למחזור השמיני הקבוצה הייתה עם 7 נקודות בלבד, שלושה הפסדים ותיקו אחד. אחת הבעיות שהייתה להפועל כפר כנא בעונה שעברה היא בעמדת החלוץ כאשר החלק ההתקפי של הקבוצה היה מאד חלש, לדוגמא עד למחזור השמיני הקבוצה כבשה אך ורק שישה שערים וסיימה את העונה עם 22 שערים.

שחקני הפועל כפר כנא חוגגים אחד מהניצחונות

כפי שהזכרנו קודם לכן, במאזנה של הקבוצה בעונה הנוכחית אחרי שמונה מחזורים יש 16 שערים ואת מרבית השערים כבש חלוץ הקבוצה מוטי מלכה. השחקן שהגיע מנצרת עילית כבש עד עכשיו 7 שערים והחתמתו היא ללא ספק מה שנקרא "בינגו" ולרגע זה החלוץ הוא מלך הכיבושים של הקבוצה וגם של הליגה.

נתון מעניין נוסף על הפועל כפר כנא הוא שהקבוצה שיחקה את מרבית המשחקים שלה בחוץ ובמשחקי החוץ היא השיגה 13 נקודות לעומת משחקי הבית בהם הוציאה 4 נקודות בלבד בשלושה משחקים. ככל הנראה למשחקי החוץ יש השפעה חיובית על מאזן נקודות של הקבוצה.

אז מה בעצם עבר על הקבוצה הזו בקיץ ולמה הפועל כפר כנא נמצאת במקום הראשון עם תקציב מאד צנוע? הפועל כפר כנא היא קבוצה ותיקה בליגה א'. נכון שבשנים מסוימות היא ירדה לליגה ב' ושוב חזרה, אך מעט מאד קבוצות שיש להם יושב ראש וספונסר כמו יוסף טאהא, האיש שנמצא בכדורגל משנת ה 70 ויש לו הרבה ניסיון בליגות הנמוכות. דורות של שחקנים עברו על האיש ועדיין שומר לעצמו את הכיסא והמקום הקבוע במגרש בכפר כנא.

האם ימשיכו לחגוג רצף ניצחונות או ייעצרו?

בנוסף ליוסף, יש עוד כמה חברי הנהלה שתורמים ותומכים בקבוצה, אחד מהם הוא דרג'אם סביח. דרג'אם כמו שאר חברי ההנהלה תורמים מכספם לקבוצה וחשוב להם מאוד השקט סביב הקבוצה. תראו לדוגמא את העונה שעברה בה על אף התוצאות הגרועות שהיו לקבוצה המאמן פאיד חסון נהנה מחסינות מצד ההנהלה וקיבל גיבוי מלא כשהמילה פיטורין אף לא הייתה על הפרק.

ואם הזכרנו את פאיד חסון, השבוע פגשתי את המאמן לשיחה קצרה. פאיד עומד על הקווים כמאמן ראשי כבר 4 שנים ונמצא במערכת שנקראת הפועל כפר כנא משנת 1996. פאיד מספר שהמקום הזה נהיה חלק בלתי נפרד ממנו, עד כדי כך שסירב להרבה הצעות כי לא היה יכול לאמן קבוצה אחרת חוץ מהפועל כפר כנא. פאיד סיפר על אחד המקרים שהיו לו בקבוצה כאשר באחת השנים הקבוצה הייתה במצב לא טוב והוא נכנס לחדרו של יוסף טאהא וביקש לעזוב את הקבוצה כי המערכת חייבת זעזוע, תחילה ההנהלה סירבה אך בסוף נענתה לבקשתו של המאמן. הקבוצה נשארה בליגה, אך לאחר כמה ימים קיבל המאמן שיחת טלפון מיוסף טאהא וביקש ממנו לחזור לקבוצה.

נותן גיבוי ושקט למאמן. דרג'אם סביח

השידוך בין ההנהלה למאמן וחיבור מהסוג הזה לא תמצאו אותו בהרבה קבוצות אחרות, המאמן נהנה משקט תעשייתי מההנהלה שנותן לו לנהל חדר הלבשה בצורה נפלאה ובריאה. השקט הזה נותן לקבוצה את ההנאה לשחק כדורגל ואם אתם חושבים שהקבוצה נמצאת במקום הראשון במזל אז לא. כולכם טועים. השחקנים מספרים שאת רוב השערים שכובשים אלו שערים שעליהם מתאמנים במהלך השבוע, הרבה שערים נכבשו מדברים שלמדו על היריב במשך כל השבוע. איך אמר פאיד חסון? "אחד הדברים שאני אוהב לעשות זה ללמוד את היריב שלי והרבה פעמים קורה שאנחנו מתאמנים על מהלכים באימונים ומתרגמים את זה במשחק".

כפר כנא משחקת ממשחק למשחק כשאין ציפיות. השקט הוא נקודת המפתח של הקבוצה, השחקנים יותר משוחררים ובאים למשחק ליהנות והנה רק בשבוע שעבר הקבוצה סיימה בתיקו נגד הפועל אכסאל ולפני כן ניצחה את הפועל הרצליה במשחק חוץ קשה. השבוע מצפה לה מפגש מול צור שלום במשחק חוץ ובקבוצה מקווים שהחלוץ מוטי מלכה יגיע כשיר למשחק ויחזור לכבוש. כמו כן בהנהלה לא אמרו עדיין את המילה האחרונה שלהם בקשר לחיזוק כאשר מחפשים עוד שחקן לחלק ההתקפי.

#הפועלכפרכנא

כתבות נוספות