אום אל פחם רשמה ניצחון ביתי ראשון על מכבי דליה

אום אל פחם רשמה ניצחון ביתי ראשון 1-0 על מכבי דליה. מחמוד עבאס כבש את שער הניצחון לאום אל פחם. סבע: "היינו יכולים להביס את דליה" , אלי מזרחי: "היינו שווים תיקו".

הפועל אום אל פחם אירחה את מכבי דליה במגרשה הביתי כזכור לאחר שהקבוצות החליפו ביתיות עקב סגירת מגרשה של דליה. אום אל פחם הגיע למשחק לאחר התיקו המאכזב מול באקה ובמטרה אחת ברורה והיא לרשום ניצחון ביתי ראשון. מנגד, מכבי דליה הגיעה לאחר ההתפרקות והתבוסה לטירה במחזור האחרון במטרה להציג יכולת שונה לחלוטין ולצאת עם נקודות מהמגרש הקשה באום אל פחם.

אום אל פחם פתחה בהרכב שונה מהמשחקים האחרונים כאשר נעדרו משורותיה המגן יוסף עוואדי בעקבות מחלה ואסלאם מוואסי שעזב לבאקה אלגרבייה במהלך השבוע. מי שקיבלו את חולצת ההרכב כאמור הם מוחמד עקל וחאלד קאסום בהופעת בכורה. מבחינתה של מכבי דליה היא עלתה בהרכב החזק שלה הכולל את צמד שחקני ההתקפה החזקים ענאן נסראלדין וחסיב אבו רוקון יחד עם שגיא סבג שחזר רעב מפציעה.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

כבר בדקה ה-2' הגיע מצב ראשון מאיים לאום אל פחם כאשר תאאר קיטאני העביר כדור למוחמד עקל שבעט כדור חלש לעבר השער של דליה אבל כמעט ברח מבין הידיים של שבאט. לאחר הניסיון של עקל מי שיצאה להתקפה היא מכבי דליה כאשר חסיב אבו רוקון הצליח להשתלט על כדור טוב ברחבה, העביר לשותפו ענאן נסראלדין וממנו היה מיועד לשגיא סבג שעמד במצב מסוכן אך הורחק על ידי הגנת אום אל פחם.

דקה 7': אמיר כנעאן הוציא כדור ארוך ישירות לרחבת דליה, בן לולו ניסה להגיע אליו אך לא הצליח והגנת מכבי דליה מנעה ממנו להגיע למצב של אחד על אחד מול שבאט.

כבר בדקה זו נרשם חילוף ראשון למכבי דליה כאשר יצא חנא נסאר בעקבות פציעה(שבוע שני ברציפות) ונכנס אברהים ראפאת.

דקה 8': שגיא סבג הוציא כדור חופשי לדליה אך הכדור נהדף על ידי שיבל.

דקה 12': כדור ענק של עבאס לבן לולו שיצא במהירות לתוך רחבת שערה של דליה אך לא היה מספיק מהיר ושבאט הקדים אותו.

דקה 14': בעיטה מסוכנת של בן לולו לרחבת דליה שנהדפה והגיעה למוחמד עקל אך הוא בעט חלש מדי והגנת דליה הרחיקה אותו במהירות. עד כה הגנת דליה ושבאט הצליחו להיות צעד אחד לפני התקפת אום אל פחם שהמשיכה לנסות ולאיים על השער אך מוחמד שאקר עם שני ניסיונות רצופים בעט גבוה מעל השער של שבאט.

דקה 21': עבירה על שגיא סבג העניקה כדור חופשי לדליה. ענאן נסראלדין הוציא את הבעיטה והכניס כדור לרחבה אך הגנת אום אל פחם הצליחה להרחיק אותו. ומכאן שעניין הכדורים החופשיים היה האירוע המסקרן והמכריע בדקות אלו וגם כדור חופשי היה מסוכן כאשר מחמוד עבאס בעט ובן לולו הצליח להגיע אליו ולמצב מאיים בתוך הרחבה אך הגנת דליה הרחיקה לקרן. שוב עבאס בעט, שוב בן לולו קיבל ושוב הכדור יצא החוצה.

קבל הפועל אום אל פחם

דקה 33': בן לולו רשם החמצה גדולה מול שבאט ומיד לאחר מכן תאאר קיטאני הוציא כדור רוחב מצוין אך אף אחד לא מצליח להגיע אליו ברחבה. מיד לאחר מכן דליה חטפה כדור ויצאה להתקפה בסיומה כדור ארוך הגיע לחסיב אבו רוקון שנמצא ברחבת אום אל פחם אבל אביב חדד היה שם ושמר עליו היטב.

דקה 34': עבאס העביר כדור לגמליאל פרץ שטען להכשלה סמוך לרחבה אך השופט הורה על המשך המשחק. אום אל פחם הצליחה לצאת להתקפה נוספת שכמעט העניקה לה שער יתרון ראשון אך מוחמד שבאט רשם הצלה ענקית כשעצר כדור מרגליו של מוחמד שאקר ומיד לאחר מכן גם את כדור הקרן שהגיע לידיו.

דקה 37': שער! בעיטה חופשית לאום אל פחם. מחמוד עבאס בביצוע מרשים שלח את הכדור ישירות אל תוך הרשת.

דקה 38': חילוף במכבי דליה. יצא ענאן נסראלדין(פציעה) ונכנס עאמר זידאן.

דקה 40': רוקן והבה ספג כרטיס צהוב לאחר שעשה עבירה על בן לולו. מחמוד עבאס שלח בעיטה מרחוק שהגיעה אל בן לולו אבל שוב מוחמד שבאט בהדיפה גדולה לקרן.

דקה 42': בן לולו העביר כדור מסוכן לגמליאל פרץ שעבר את שחקני מכבי דליה ומתוך הרחבה שלח כדור שהפציץ את המשקוף.

דקה 44': אחרי הרבה זמן שאום אל פחם הייתה ברחבה שלה, דליה הצליחה לצאת להתקפה מסוכנת לכיוון שער אום אל פחם אך חסיב אבו רוקון לא הצליח לנצל את המצב.

חסיב אבו רוקון

מחצית שניה

דקה 46': גמליאל פרץ נשלח לרחבה אך לא היה מהיר מספיק כדי להשתלט על כדור מסוכן ושבאט הקדים אותו.

דקה 49': עקל שלח כדור לעבר השער של דליה אך שוב השם החזק בשורות הירוקים לבנים מוחמד שבאט הדף את הכדור שחזר לרגליו של בן לולו אך החלוץ בעט כדור חלש ולא מאיים.

דקה 51': חסיב אבו רוקון קיבל כדור ארוך ובריצה מהירה כמעט עבר את שיבל אך הכדור יצא החוצה. שיבל נפצע בהיתקלות עם חסיב ושכב מספר דקות על הדשא.

דקה 56': קרן למכבי דליה, הכדור נהדף על ידי שיבל.

דקה 57': כמעט שער עצמי לדליה כאשר הרחקה של רוקן והבה חלפה בסמוך לקורה והכדור יצא לקרן. מחמוד עבאס בעט אך לא אום אל פחם לא להצליחה לייצר מצב הבקעה.

דקה 63': תאאר קיטאני הגביה כדור למוחמד שאקר, ממנו עבר לעבאס שניסה לבעוט אך הכדור עבר רחוק מהשער.

דקה 64': שגיא סבג היה קרוב להשוות והגיע למצב מצוין אך בעט כדור גבוה מדי.

דקה 67': שוב שגיא סבג הגיע למצב מצוין ברחבה מול שיבל אך רשם החמצה גדולה כשהכדור פגש את הרשת של אום אל פחם אך מצדה החיצוני.

דקה 68': חילופים באום אל פחם. יצאו מוחמד עקל וחאלד קאסום, נכנסו קילאני קילאני ובר שם טוב. חילוף במכבי דליה יצא רוקן והבה ונכנס עלי חביב אללה.

יו"ר מכבי דליה סלאח נסראלדין לפני פתיחת המשחק

דקה 69': כדור חופשי של עבאס אמנם מרחוק מאוד אבל מדויק מאוד שפגש את ידיו של שבאט ומשם את קורת השער.

דקה 73': ניסיון של מכבי דליה אך מרחוק ואחמד שיבל תפס את הכדור בקלילות.

דקה 75': כדור חופשי למכבי דליה יצא החוצה ודקות ספורות לאחריו שוב ניסיון מרחוק של מכבי דליה נהדף אצל שיבל.

דקה 83': חילוף באום אל פחם. יצא גמליאל פרץ ונכנס חמאדה ג'בארין. מכבי דליה המשיכה לנסות ולהשוות אך חוסר דיוק מנע ממנה לעשות זאת.

דקה 87': כדור מסוכן של מכבי דליה הגיע לרגליו של חסיב אבו רוקון מול השער אך הפעולה של אבו רוקון נבלמה אצל שחקני אום אל פחם.

דקה 89': מכבי דליה שוב ניסתה והייתה קרובה להשוות אך היתרון של אום אל פחם נשמר עד לסיום וקבוצתו של אחמד סבע רשמה ניצחון ביתי ראשון.

אום אל פחם השיגה את מטרתה והפיגה לא מעט לחץ כשרמה ניצחון ביתי ראשון מפתיחת העונה, אך אין ספק שתצטרך לעבוד ולשפר את החלק ההתקפי שלה שמגיע למצבים אך לא מצליח לממש אותם לכדי שערים. מנגד, דליה רושמת הפסד שני ברציפות, אמנם לא הזכירה את ההופעה הקשה בשבוע שעבר כשהובסה על ידי טירה אך גם אצלה נדרש שיפור על מנת לעצור את רצף ההפסדים בשבוע הבא בתקווה שלא תחסר בשחקנים עקב שתי הפציעות היום.

אלי מזרחי מאמן מכבי דליה אמר בסיום: "מאוכזב מאיך שהמשחק התפתח בחצי השני. התכנית שלנו עבדה וחבל שקיבלנו שער בכדור עונשין. הגיע לנו תיקום למרות שאום אל פחם קבוצה מצוינת שלחצה אבל לקראת הסיום היה לנו הזדמנויות בטוחות לשערים".

אחמד סבע מאמן אום אל פחם אמר בסיום: "הייתי אופטימי לגבי המשחק, ראיתי שהגענו מוכנים. היינו יכולים להביס את היריבה היו אבל המזל גם לא הולך איתנו, החלק ההתקפי אמנם לא פוגע אבל מגיע למצבים ומראה אופי חזק. הניצחון הזה ייתן לנו ביטחון במשחקי הבית הבאים והכי חשוב מקווה שתהיה לנו המשכיות".

#הפועלאוםאלפחם #מכבידלייתאלכרמל

כתבות נוספות