מבני לוד לספרד: הקשר מוסטפא שייך בדרך להגשמת חלום

קשר בני לוד בעונה החולפת מוסטפא שייך יוסף בדרך להגשמת חלום וצפוי לחתום השבוע בליגה השלישית בספרד.

מוסטפא שייך יוסף, הקשר בן ה-21 בן העיר טייבה שזכור לנו מעונתו האחרונה והמוצלחת בבני לוד, צפוי לחתום השבוע בקבוצת טרס קנטוס מהליגה השלישית בספרד. מוסטפא הוא כישרון צעיר שעבר לא מעט אירועים בעיקר מחוץ למגרשי הכדורגל, את דרכו התחיל בנוער של רמת השרון ומשם שיחק בבוגרים של קבוצות טייבה והתקדם לליגה הלאומית ובעונה האחרונה רשם עונה מוצלחת במדי בני לוד שהקפיצה אותו לספרד. ואיך? מיד תקראו על הדרך שבה זה קרה.

שוחחנו עם מוסטפא רגע לפני חתימתו המרגשת שהיא ללא ספק הגשמת חלום עבורו וראשית הוא סיפר על התחושות של החודשיים בהם נמצא בספרד ואיך באמת הכל התחיל: "היו סוכנים שראו את הסרטונים שלי ואמרו לי שאם אני רוצה להצליח הם יעזרו לי ובאמצעותם הגעתי לספרד ואני יכול להגיד שכל קבוצה שהלכתי אליה התרשמה ממני. המטרה שלי מההתחלה הייתה רק להגיע לליגה השנייה אבל הסתיים שם חלון ההעברות כך הגעתי לליגה שלישית שבה אחתום אבל אמרתי לעצמי שאני אתחיל פה ומכאן אתקדם".

מוסטפא במדי קבוצתו החדשה בספרד

הייתה לך את האפשרות לבחור בין קבוצת גוואדלחרה שרצה במקום הראשון בליגה לעומת טרס קנטוס שממוקמת במרכז הטבלה ובחרת דווקא את טרס קנטוס, למה? "גוואדלחרה קבוצה שידועה בכוכבים שיצאו ממנה לדוגמא גם מוניר אלחדדי שיצא ממנה והיום תראו איפה הוא נמצא, אבל אם הייתי הולך אליה הייתי מחויב לחכות עד ינואר כדי להתחיל לשחק בגלל בעיות בירוקרטיות שלהם ובטרס קנטוס דאגו לי להכל ומבחינת המיקום בטבלה? זה יותר טוב לי שהם במרכז הטבלה. אגב, גם בליגה שבה הם נמצאים(יש כמה ליגות) נמצאות קבוצות גדולות כמו חטאפה שיש שם עיניים יותר טובות שיצפו בי".

נכון שזו קפיצת מדרגה גדולה, אבל לא מפחיד אותך שההתקדמות לליגה השנייה תהיה קשה יותר ממה שאתה מצפה?

"בכדורגל פה בליגה הספרדית במיוחד, מה שיש לשחקן ברגליים הוא מה שקובע, יש פה מלא סקאוטים ומי שיש לו כדורגל טוב מתקדם, לפי הכישרון שלך כך תתקדם. אם אתה בליגה השלישית ויש לך כישרון לליגה שנייה, אתה תגיע לליגה השנייה. אני בשביל הכדורגל אעשה הכל, ידעתי לאן אני נכנס".

הגשים חלום. מוסטפא במדי בני לוד בעונה שעברה

צילום: יוסף אבו מרסה

איך אתה מסתדר עם השפה והתרבות? יש מי שמלווה אותך בספרד? "הסוכן נמצא איתי כאן, נכון שקשה אבל התרגלתי לזה. המשפחה שלי תומכת בי מהארץ, מטייבה ואני מאוד מחובר למשפחה שלי, יש לי אח קטן(וואליד) שגם הוא משחק כדורגל ויש לי דוד שכל החיים שיחק בטייבה והוא היה דוגמא בשבילנו. אני מאוד מחובר למשפחה אבל מצד שני ידעתי לאן נכנס וזו הייתה בחירה שלי, לעשות הכל כדי להצליח".

וכשקשה למי אתה פונה? מי מקבל ממך את הטלפון הראשון בארץ?

"כשאני בוכה אני מתגעגע לאבא אבל בימים האלו קצת קשה לתקשר איתו".

מוסטפא במחווה לאביו באחד המשחקים

צילום: יוסף אבו מרסה

על אף שלמוסטפא היה קשה לדבר על זה, הוא סיפר לנו על הקשר המיוחד עם אביו

"אבא נמצא היום במכון גמילה מסמים. במשך שנים הוא סבל מבעיית התמכרות עד שבתקופה האחרונה בשנה שעברה הוא היה בריא והיה לצדי, אבל בסוף העונה כשנפצעתי הוא לקח את זה מאוד קשה וחזר לסמים אחרי 7 שנים של הפסקה, הוא הרגיש שהוא לא מסוגל לראות אותי פצוע על המיטה בבית החולים. עכשיו הוא במכון והמדריכים שם יודעים שאני בספרד ונותנים לו לדבר איתי דרך הווטסאפ. זה וכל דבר שעברתי בחיים רק חיזק אותי".

ואיפה אמא בתמונה?

"אמא שלי היא זו שעשתה אותנו, היא מחזיקה את הבית וכל העיר מדברת עליה בגאווה".

לסיום, באיזו קבוצה אתה חולם שנפגוש אותך בעוד כמה שנים? "רק בליגה הראשונה, אני בטוח בזה"


כתבות נוספות