כאוס מוחלט במועדון ספורט צעירי טורעאן: חילופי האשמות קשים בין העמותה לראש המועצה

כאוס מוחלט במועדון ספורט צעירי טורעאן: חילופי האשמות קשים בין חבר עמותת "מעאן" עאמר עדוי לראש המועצה עימאד דחלה לגבי מ.ס צעירי טורעאן. הקבוצה מליגה ב' צפון ב' ששרדה בשלוש העונות האחרונות בליגה ב' במחזורי הסיום, לא הופיעה למשחקה האחרון ועתידה אינו ברור. לאחר שלא הופיעה למשחק החוץ שהיה אמור להתקיים היום אחר הצהריים נגד בני עארה ערערה החלו חילופי האשמות בין עאמר עדוי חבר עמותת "מעאן לספורט טורעאן" שהקבוצה שייכת לה לבין ראש המועצה המקומית עימאד דחלה, לגבי המצב אליו נקלעה הקבוצה. יש לציין שהעמותה היא בעלת זכות החתימה של הקבוצה ואת הנהלת הקבוצה בשנים האחרונות מינה ראש המועצה.

חילוקי דעות על אופן הניהול והמשאבים הכספיים הובילו לזה שבחמישי האחרון התקיימה ישיבת מועצה אשר בסופה התפטרה הנהלת הקבוצה וכל הזכויות עליה הוחזרו באופן בלעדי לעמותת "מעאן". עאמר עדוי חבר העמותה ובעל זכות החתימה פרס בפנינו את עמדתו: "בישיבת המועצה החליטו על התפטרות ההנהלה כדי להביא לפירוק הקבוצה כי הם לא רוצים להשקיע כסף ורוצים לבנות קבוצה מטעמם וזהו צעד פוליטי נטו של ראש המועצה כדי לקבל את הקרדיט על קידום הכדורגל בכפר במיוחד שהבחירות מתקרבות".

עאמר עדוי

האם ההחלטה הזאת אומרת שהקבוצה הולכת להתפרק? "אני מצהיר כאן ועכשיו שמ.ס. טורעאן לא תתפרק ואני ושאר חברי העמותה ניקח את זה על כתפינו. אני קורא לכל מי שהקבוצה חשובה לו לבוא ולתמוך למען הספורט בכלל והכדורגל בפרט אפילו אם התמיכה תהיה רק מוראלית".

מהעבר השני טוען ראש המועצה עימאד דחלה שהאשמה בזה שהמועצה תפסיק לתמוך בקבוצה מבחינה כספית היא ההתנהגות של עמותת "מעאן": "זכותנו כמועצה שמתקצבת את הקבוצה בכחצי מליון₪ בשנה שתהיה הנהלה מטעמנו שתהיה מעורבת באופן פעיל בניהול הכספים. מה שקרה לאחרונה זה שהעמותה שהיא בעלת זכות החתימה פנתה להתאחדות והודיעה שהקבוצה חוזרת אליה ואין להנהלה שום זכות ניהולית מה שהביא אותנו למצב בו אנחנו לא יכולים יותר לתמוך כספית בקבוצה כי זה בניגוד לחוק. העמותה היא עמותה פרטית ולכן אין לנו כל זכות להעביר לידיה כסף ציבורי".

עימאד דחלה

אם העמותה לא תצליח בסופו של דבר להביא את המשאבים לא תהיה קבוצת כדורגל בטורעאן? "המועצה בשיתוף פעולה עם המתנ"ס הולכים להקים קבוצת כדורגל של כל הכפר שתנוהל ותתוקצב ע"י המועצה והמתנ"ס ותתחיל את משחקיה כבר בתחילת העונה הבאה. רק ככה תהיה לי דרך חוקית לשחרר כספים לקבוצת כדורגל. בנוסף המועצה אישרה תקציב של 1.5 מליון ₪ לשיפוץ המגרש ואישורו ע"י הגורמים הרלוונטיים".

עקב אי הופעתה למשחק הקבוצה צפויה להיענש בהפסד טכני, שישאיר אותה עמוק בתחתית הטבלה.

#טורעאן

כתבות נוספות