תיקו ללא שערים בדרבי המשולש בין אום אל פחם לבאקה, מהומות בין הקהלים בסיום המשחק

תיקו ללא שערים בדרבי המשולש בין אום אל פחם לבאקה. אחמד סבע: "הכל הולך קשה. מרוצה מהשחקנים אבל לא מהמחצית הראשונה. השער שנפסל? מהזווית שלי היה נראה חוקי". מהומות נרשמו בין הקהלים בסיום המשחק, חשש מסגירת המגרש באום אל פחם.

אחרי ההתפוצצות והניצחון הגדול בשבוע שעבר בבית שאן ציפו באום אל פחם להמשיך במומנטום החיובי במשחק הבית מול הפועל באקה ואולי לרשום ניצחון ביתי ראשון. מנגד, עמדה באקה אל גרבייה שמראש לא סומנה כפייבוריטית והגיעה לאחר הפסד במחזור האחרון לדלית אל כרמל. מי שנצפה ברחבי האצטדיון הוא המאמן סמיר עיסא שצפה בקבלת פנים מקהל אום אל פחם שמכיר אותו היטב.

אום אל פחם פתחה בהרכב הבא: אחמד שיבל, תאאר קיטאני, אמיר כנעאן, אביב חדד, יוסף עוודי, מוחמד שאקר, פיראס עקל, אסלאם מוואסי, מחמוד עבאס, גמליאל פרץ ובר שם טוב. מי שחזר לסגל לראשונה מאז פציעתו במשחק פתיחת העונה הוא חמאדה ג'בארין. סאקר שאקר ואבי צבאג לא נכללו בסגל.

הפועל באקה פתחה בהרכב הבא: אסיל עוויסאת, ראמי קייסי, מוחמד סמאר, טרס שלקובסקי, ולדי גרשמן, עמראן קעדאן, אלעד בוארון, חי אטיאס, אלון כהן, אלמוג אוחיון ופיני מתנה. הקפטן אופק יפרח פתח על הספסל.

אסיל עוויסאת. ממשיך בשער של באקה

צילום: נזיה סולטאן

המחצית הראשונה הייתה מאכזבת מאוד בעיקר מצדה של אום אל פחם שעשתה לא מעט טעויות וזו הייתה תצורת המשחק בדקות אלו כאשר באקה התגוננה וחיפשה לנצל את אותן טעויות ובמהלך הדקות הראשונות של המחצית כבר נעמד במבחן ראשון השוער אחמד שיבל שצפה בחלוץ באקה פיני מתנה מתקרב לעברו במצב של אחד על אחד אך הדף אותו ומנע מצב מסוכן.

מיד לאחר מכן הכדור הגיע לרגליו של תאאר קיטאני שבמהירות פרץ לרחבה, העביר כדור גובה לבר שם טוב שניסה להשתלט עליו בבעיטה אך לא הצליח. המצב בו נעשית טעות שמגיעה בסופו של דבר לחסדיו של השוער אחמד שיבל חזרה על עצמה עוד מספר פעמים עד סיום המחצית. בדקה ה-38' כבר נרשם חילוף ראשון בשורות אום אל פחם כאשר אסלאם מוואסי שחקן הבית של באקה שמשחק במדי אום אל פחם הוחלף ובמקומו נכנס החלוץ משה בן לולו. אסלאם נצפה כועס ומתוסכל בספסל.

אסלאם מוואסי(משמאל), תאאר קיטאני ויוסף עוואדי

צילום: ודיע ג'בארין

עוד לפני סיום המחצית רשמה אום אל פחם ניסיון לעלות ליתרון כאשר שיבל הוציא כדור לרגליו של תאאר קיטאני ולאחר דאבל פס עם גמליאל פרץ הרים את הכדור לרחבה אבל השוער אסיל עוויסאת עמד במקום.

במהלך המחצית השנייה המשחק השתנה והפך מעט יותר קצבי כאשר בדקות הראשונות מחמוד עבאס העביר כדור גדול לגמליאל פרץ ברחבה אך הוא לא הצליח לייצר ממנו שער יתרון. חילופים משמעותיים בוצעו עם פתיחת המחצית השנייה בשורות באקה כאשר יצאו אלמוג אוחיון, חי אטיאס ועמראן קעדאן ונכנסו אופק יפרח, שחקנה החדש שרון לוי והמגן שחזר לקדנציה נוספת אופק ברזני. מצד אום אל פחם יצא מוחמד שאקר ונכנס מוחמד עקל. אין ספק שהחילופים של רונן וינשטיין היו מוצלחים ובאקה שיפרה את המשחק בצורה משמעותית ונראתה חזקה יותר לעומת אום אל פחם המותשת.

הופעת בכורה בהגנה. אביב חדד

צילום: ודיע ג'בארין

לקראת סוף המחצית השנייה שער היתרון לאחת מהקבוצות כבר היה באוויר ומי שהצליחה לנצל את אחד הניסיונות היא אום אל פחם כשמוחמד עקל כבש לזכותה שער יתרון שנפסל בטענה לנבדל על ידי הקוון. במקביל להרחקתו של המאמן רונן וינשטיין המחצית נמשכה וקבוצתו הצליחה לאיים על השער של אום אל פחם אך לא הצליחה להפוך את האיומים לשער היתרון המיוחל.

בדקות המשחק האחרונות אום אל פחם ניסתה ללכת על כל הכלים ההתקפיים שלה ומי שנכנס לשחק לראשונה מאז משחק פתיחת העונה הוא חמאדה ג'בארין במקומו של גמליאל פרץ ובדקות הבודדות בהן היה על המגרש אף הגיע למצב בו היה יכול להכריע את המשחק כשכדור שהגיע מקרן לרחב חלף על פני ראשו אך הוא לא הצליח לדחוק אותו לתוך השער.

היה קרוב לחזרה חלומית למגרשים. חמאדה

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

המשחק הסתיים בתיקו מאופס ומצדה של אום אל פחם מאכזב מאוד אך מצדה של באקה לא הראו סימני אכזבה אלא בהתאם לגודל הציפיות מההתמודדות מול הקבוצה המחודשת והמתחזקת של אחמד סבע במגרשה הביתי, יצאו מסופקים מהנקודה.

שריקת הסיום אמנם נשמעה אך האירועים במגרש היו רחוקים מלהסתיים כאשר עם השריקה נשמעו חילופי קריאות בין קהלי אום אל פחם לבאקה ונצפו אוהדי אום אל פחם פורצים לרחבי המגרש והוצאו על ידי כוחות האבטחה.

גם השחקנים ניסו להרגיע

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

המהומות בין שני הקהלים המשיכו גם אל מחוץ לרחבי המגרש ובסמוך ליציע של אוהדי הפועל באקה ובקבוצה חוששים מסגירת המגרש עקב פריצת האוהדים והמהומות ובנושא זה מחר ייערך שימוע למנהל המגרש במשטרה. כזכור, הפועל אכסאל צפויה לארח שם את משחקה מול מגדל העמק בשני הקרוב אך זו כבר התכוננה לארח את משחקה בבאקה במידה ואכן יוחלט על סגירת המגרש.

מאמן הקבוצה אחמד סבע אמר ליאללה ספורט בסיום: "הכל הולך קשה, כל קבוצה שבאה לכאן מסתגרת יותר אבל במחצית הראשונה לא היינו במומנטום וחיפשנו פתרונות. במחצית השנייה היינו קצת חשופים מאחור אבל ניסינו הכל כדי לנצח את המשחק וכנראה שקשה כאן, אחרי המשחק בית הזה יש לנו משחק חוץ קשה ובדרך כלל מה שהיה עד עכשיו זה שאחרי שלא מביאים נקודות בבית אנחנו מביאים את מלוא הנקודות מבחוץ ומקווה שכך יהיה גם עכשיו. אני מרוצה מהשחקנים שלי אבל לא מרוצה מהמחצית הראשונה".

עדיין ללא ניצחון ביתי. אחמד סבע

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

על פסילת השער: "צריך לראות את זה שוב, מהזווית שלי היה נראה חוקי אבל לפעמים החלטות לטובתנו ולפעמים לא צריך להתמודד עם זה. היו לנו חוץ מזה הרבה החמצות ולהבדיל מבית שאן ששם הכל הסתדר לנו העם זה לא קרה".

על אסלאם מוואסי: "אסלאם שחקן מצוין וחשוב לקבוצה, כל שחקן שלא ביום טוב אני אתמוך בו. זה קורה וכל שחקן צריך לקבל ביקורת על עצמו. אנחנו נשוחח"

יו"ר הפועל באקה חוסני אבו מוך אמר בסיום: "התאכזבנו בגלל ההחמצות. אום אל פחם מלאה בכוכבים, באתי לפה קטן ויצאתי גדול. יש לי 11 גברים שעמדו יפה במגרש. השער של אום אל פחם? יש לי שני בלמים שיודעים מה לעשות והשאירו את השחקן שלהם באופסייד".

#הפועלאוםאלפאחם

כתבות נוספות