קרב מסקרן בין אום אל פחם לבאקה מחר באצטדיון השלום. תאאר קיטאני:"הרבה יותר ממשחק רגיל בשבילי&quo

אום אל פחם ובאקה ייפגשו מחר לדרבי באצטדיון השלום, שלושה שחקני בית של באקה ישחקו במדי אום אל פחם. תאאר קיטאני: "הרבה יותר ממשחק רגיל בשבילי, ניתן את הלב על המגרש".

אחד מהמשחקים המסקרנים מחר בליגה א' צפון יתקיים באצטדיון השלום בין הפועל אום אל פחם להפועל באקה אל גרבייה, משחק שיש לו הרבה חשיבות גם מעבר לכר הדשא לאור היריבות בין השתיים וללא ספק מדובר בדרבי מעניין. אום אל פחם מגיעה כפייבוריטית למשחק הזה מכמה סיבות, ראשית הניצחון הגדול שעשתה בשבוע האחרון במשחק חוץ מול הפועל בית שאן, החיזוקים שהפכו את ההתקפה שלה למאיימת מאוד ואילו העובדה שמדובר במגרשה הביתי עם אלפי האוהדים שיגיעו לתמוך בה.

מנגד, תעמוד באקה אל גרבייה שאמנם רשמה הפסד בשבוע האחרון לדלית אל כרמל במגרשה הביתי, אך מחדירה מוטיבציה רבה לשחקניה וצפויה ליהנות מתמיכה לא קטנה של קהל שיגיע למגרש. כאמור בימים האחרונים התחזקה באקה אל גרבייה במגן השמאלי אופק ברזני שחזר לקנדציה נוספת בקבוצה.

פרט פיקנטי נוסף הוא העובדה ששלושה שחקני בית של הפועל באקה ישחקו מחר במדי הפועל אום אל פחם והם תאאר קיטאני, אסלאם מוואסי ויוסף עוואדי.

תהיה תמיכה גדולה ביציעים

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

שוחחנו עם אחד משלושתם, תאאר קיטאני, ראשית על חשיבות המשחק עבורו: "זה לא משחק רגיל בשבילי, זה דרבי. להתמודד מול קבוצה שעליתי איתה ליגה, נגד בני הכפר שלי זה גם נותן לי יותר מוטיבציה, מהצד שלהם אולי פחות כי השחקנים של באקה הם לא שחקני בית. אני רוצה להוכיח לכפר שגם אני שחקן של ליגה א' רק הלימודים מנעו ממני להתקדם בשנים האחרונות". אגב, קיטאני הוא אח במקצועו ומחזיק בתואר ברפואה.

יש אנשים שמבקרים אותך ולא מאמינים שאתה שחקן שמתאים לליגה א'? "באותן שנים היו אנשים שלא האמינו בי כי שיחקתי בליגה ב' ולא בליגה א', אבל הנה בימים האחרונים רצו מהפועל באקה שאני אחזור ואני שואל את עצמי מה קרה שרק עכשיו נזכרתם בי? אבל הכל לטובה. מחר ניתן את הלב במגרש ומה שחשוב לנו כקבוצה זה לא הדרבי אלא לעשות ניצחון ראשון בבית".

תאאר קיטאני

צילום: איהאם אנוואר ג'בארין

איך אתה מסביר את זה שעדיין לא הצלחתם לנצח בבית? "קודם כל התחלנו את המשחק הראשון בבית מול קבוצה קשה הפועל רובי שפירא, קבוצה שרצה לעלייה, נכון שהם אלא היו כאלה חזקים אבל אנחנו אלה שהתחזקו מאז והיום אני מבטיח לך שאם אנחנו משחקים מולם, לא משנה בבית שלהם או שלנו, אנחנו לא מפסידים".

אולי האווירה באצטדיון וכמויות הקהל מלחיצים חלק מהשחקנים?

"יש לנו קבוצה עם שחקנים בני 19 ו-20 שאולי נלחצים מזה אבל אין מה לעשות הם צריכים להתמודד ולהתרגל לאווירה הזו. אני באופן אישי שיחקתי גם מול 5000 איש בעילוט כשעלינו ליגה, גם בבאקה וגם באום אל פחם והתרגלתי לזה".

שלושת שחקני הבית של באקה במדי אום אל פחם

צילום: ודיע ג'בארין

ברמה האישית איך פתיחת העונה שלך בליגה א', זה תאאר שאתה רוצה שיראו? "היום אני מהמובילים בקבוצה אבל נכון שבהתחלה היה לי קשה. במשחק הראשון בליגה א' היה לי קצת פחד והייתי מחסיר אימונים באותה תקופה אבל התגברתי עליו והיום יש לי כבר ארבעה בישולים בשישה משחקים. ואם כבר מזכירים משחק מול בני הכפר אז גם בבית שאן שהיה משחק טוב שלי שיחקתי מול בן הכפר מורסי ערידה וגם תמיד צחקנהו ביניו מי ינצח את המפגש הזה".

הרבה ביקורות נשמעות מהקהל, עד כמה אתם מייחסים להן חשיבות? "באום אל פחם יש קהל שצריך לדבר איתו ברמה שהוא דורש, אנחנו צריכים אותו והוא השחקן ה-12 שלנו בלעדיהם אנחנו לא שווים והם נותנים לנו לנו מוטיבציה, לפעמים יש להם ביקורת לא צודקת אבל אין מה לעשות אנחנו צריכים להתמודד גם עם זה. הם קהל שרוצה ניצחונות ואנחנו צריכים לתת להם את זה והם קהל מיוחד שלפעמים כועס גם על תיקו, אבל בסדר אני התרגלתי לקהל הזה כבר שלוש שנים".

אום אל פחם תרשום ניצחון ביתי ראשון מחר? "בעזרת השם וגם עם תוצאה טובה" .

#הפועלאוםאלפאחם #הפועלבאקהאלגארבייה

כתבות נוספות