מחמוד קנדיל: "מקווה לסיים את הקריירה בסכנין. עוד קצת זמן ונתחבר, כולם ייהנו מהתוצאות"

מחמוד קנדיל פותח עונה נוספת בין הקורות בסכנין: "אם בופון בהיסטוריה המפוארת שלו ירד לליגה השנייה בכדי להישאר עם המועדון האהוב עליו, מי אני שאעזוב את המועדון שכל כך אהבתי מילדותי?. עוד קצת זמן ונתחבר, כולם ייהנו מהתוצאות".

מחמוד קנדיל נחשב היום לאחד השוערים הטובים בליגה הישראלית. השוער של בני סכנין אף נבחר בסקר שערך אתר יאללה ספורט לשחקן העונה האחרונה של המגזר הערבי על ידי האוהדים שהצביעו לו. לא פלא שהאוהדים בחרו בקנדיל כשחקן העונה כאשר בדרך כלל חלוצים וקשרים גונבים את ההצגה מהשוערים, אך קנדיל הצליח להטביע את חותמו ולגנוב את ההצגה מכל שחקן אחר וזאת בזכות היכולת אותה הפגין בעונה שעברה בה סכנין הגיעה עד לפלייאוף העליון.

היכולת של השוער לא נעלמה מעיניו של מאמן הנבחרת ולראשונה גם הוזמן קנדיל בחודש מרץ לנבחרת ורשם זימון ראשון לשוער מהמגזר הערבי. קנדיל מאד אוהב את בני סכנין ואפשר אפילו להגיד שמקריב את עצמו למען הקבוצה כאשר סוחב עמו פציעה בברך כבר כמה חודשים ולמה הוא משחק ? כי סכנין בשביל קנדיל זה כמעט הכל, השחקן שמאד מוערך על ידי הקהל, הפך בשנים האחרונות גם לסמל ביציעים.

איך אתה מרגיש בימים אלו והאם הפציעה מטרידה אותך? "ברוך השם מאז הניתוח אני במגמת השתפרות, כל יום אני מחזק את הרגל".

מפגין יכולת מצוינת על אף הפציעה. קנדיל

צילום: מועדון בני סכנין

שחקנים אחרים היו לוקחים מנוחה ואתה משחק על אף הרגישות בברך, כל כך חשובה לך הקבוצה? "לא רוצה להתמקד יותר מדי בפציעה, אני תמיד מסתכל על עצמי בקטע הזה ומה אני יכול לתרום לקבוצה מהיכולות שלי כל עוד שאני עוזר הפציעה מאחוריי".

יש לך יכולת מצוינת מתחילת העונה, בעונה האחרונה גם נבחרת לשחקן המצטיין מטעם אתר יאללה ספורט, קיבלת זימון לנבחרת. אתה מרוצה? "ברוך השם ברור זה בזכות עבודה קשה והתמדה, אני רוצה להודות לכל האנשים סביבי שעוזרים לי להתקדם ותמיד יש מקום להשתפר בכל דבר".

רואים את העבודה הקשה שלך בנוסף למחמאות שאתה מקבל. אתה לא חושב שמגיע לך להיות שוער הנבחרת?

"כל שחקן שואף להיות בנבחרת. חשובה לי קודם ההצלחה שלי עם איחוד בני סכנין ומה שבא מעבר זה רק בונוס".

בכל זאת שמעתי פרשנים וגם אוהדים שאמרו שקנדיל הוא השוער הטוב ביותר בליגה וצריך לפתוח בשער הנבחרת? "מחמיא מאוד. אבל אני עם הפנים למשחק הבא נגד מכבי פ״ת המשחק חשוב לי כרגע יותר מכל דבר אחר".

הקהל רואה בו סמל

צילום: מועדון בני סכנין

איך אתה מתרשם מבני סכנין? למרות התיקו האחרון וההפסד למכבי ת"א, יש לכם פתיחת עונה לא רעה. "ברור ואסור לשכוח שלא הייתה לנו הכנה בגלל שהיה קצת בלגן עם המאמן. בסוף ברוך השם הכל התאזן, יש לנו צוות מקצועי מהטובים ביותר לאחרונה, שלושה מאמני קבוצות שונות בשנה שעברה שיש להם תיאום כצוות בבני סכנין(פליקס, אלדד ואיימן) ובנוסף אליהם מאמן השוערים האגדי מוטי אזולאי וחואן מאמן הכושר שעושים עבודה נהדרת. עם קצת זמן להתחבר עוד ועוד נראה כדורגל מהנה ותוצאות יחד".

אתה הפכת לסמל בסכנין. לא רק שוער עם יכולות, אלא גם סמל אצל הקהל שמאד אוהב אותך ומעריך אותך.

"אני כבר 11 שנים בסכנין וקיבלתי החלטה להמשיך לארבע שנים נוספות בזכות ההנהלה הטובה שיש לנו ואני מקווה גם לסיים את הקריירה שם. אני מאוד אוהב את המועדון שהוא והקהל שלו חלק גדול מהחיים שלי. אני בקשר טוב עם כולם ומקווה כמה יותר לתרום להצלחת הקבוצה ולשמחת האנשים שאוהבים ומכבדים את המועדון. אם בופון בגדולה שלו וההיסטוריה המפוארת שלו ירד לליגה השנייה בכדי להישאר עם המועדון האהוב עליו, מי אני שאעזוב את המועדון שכל כך אהבתי מילדותי?".

רוצה לסיים את הקריירה בסכנין

צילום: מועדון בני סכנין

אז אולי בעזרת התרומה שלך והאהדה שלך תקרא לקהל של סכנין לחזור למגרשים? לאן נעלם הקהל של סכנין? "בניגוד לשנה שעברה השנה יש לנו סגל שחקנים יותר איכותי ואני מאמין שעם התוצאות הטובות, הכדורגל המהנה והחזרה לדוחא אין ספק שהקהל יחזור ובגדול למרות שאני חושב שכל אחד אוהב את המועדון צריך לבוא בכל מצב גם שיש דברים פחות טובים. אנחנו רואים כמה הליגה קשה וכל קבוצה יכולה לנצח כל קבוצה ככה שכל פעם שהקהל בא לדחוף ולא להחליץ זוהי רק נקודות זכות עבור המועדון".

הצעה מקבוצה גדולה בארץ או מחו"ל תגרום לך לעזוב את סכנין?

"לא רלוונטי לדבר על זה, יש לי חוזה לארבע שנים".

לסיום, שחקן שתרצה לראות אותו משחק בסכנין או שחסר לך עכשיו בסכנין? "אני לאורך כל ה-11 שנים במועדון שחקתי עם המון שחקנים ואהבתי את כולם. כל אחד יכול לעוזר ואשמח לראות אותו בקבוצה אבל את הבחירה אני משאיר לצוות המקצועי".

גדיר למשל? "אין ספק אני אוהב אותו ואני אשמח לראות אותו בקדנציה שנייה בקבוצה".

#בניסכנין #מחמודקנדיל

כתבות נוספות