מחזור הפתיחה בליגה א': אום אל פחם הפסידה לרובי שפירא. הפועל באקה, הפועל אכסאל ומכבי דליה רשמו ני

מחזור הפתיחה בליגה א' צפון: אום אל פחם הפסידה לרובי שפירא. הפועל באקה, הפועל אכסאל ומכבי דליה רשמו ניצחונות. אחמד סבע: "הבאנו לרובי שפירא שתי מתנות". סעיד דיאב: "זה המגרש שכל הקבוצות מתקשות בו, כרגע מסתכלים רק על התוצאה ולא על היכולת"

ראשונה שיחקה היום במגרש של אום אל פחם הפועל באקה כאשר הרבה חששות ואי ודאות היו סביב משחקה הראשון אך היא הפיגה אותם באמצעות ניצחון ושני שחקנים משמעותיים ביותר בשם תומר שריקי ואסיל עוויסאת.

המשחק נפתח בצורה רגועה והמחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים, אך למחצית השנייה עלתה באקה חזקה יותר שהגיעה ללא מעט מצבים ואחד מהם ניצלה גם לשער יתרון מרגליו של תומר שריקי. מחמאות וקריאות אהדה מהקהל הופנו גם כלפי השוער הצעיר של באקה ששמר על שער נקי והרשים עם הצלות יפות.

פתחו על רגל ימין. שחקני באקה אל גרבייה

שעה לאחר שהמשחק הסתיים עלו על אותו המגרש אום אל פחם והפועל רובי שפירא. אום אל פחם בליווי של כ-2500 אוהדים אך בהרכב חסר ללא החלוץ בר שם טוב שנצפה באצטדיון חבוש בידו וללא מוחמד אבו חפידה כשאר שניהם נפצעו במהלך האימונים השבוע. אום אל פחם פתחה טוב את המשחק והצליחה להקשות על רובי שפירא אך עבירה שעשה תאאר קיטאני ברחבה שינתה את פני המשחק כאשר דקות ספורות לאחריה אלון בוזורגי בעט מהנקודה הלבנה ועל אף ששיבל הדף בוזורגי השתלט על הכדור החוזר והעלה את האורחת ליתרון.

עוד לפני סיום המחצית עבירה שעשה אמיר כנעאן הובילה לכדור חופשי נפלא שבעט סעיד דיאב והגיע ישירות לראשו של אור הרשקוביץ שקבע את תוצאת המחצית 2-0.

שחקני הקבוצות בפתיחת המשחק

המחצית השנייה נמשכה ולרוע מזלה של אום אל פחם במהלכה נפצע אחד השחקנים המשמעותיים שלה חמאדה ג'בארין שנפגע בראשו ולא הצליח להמשיך את המשחק, חמאדה פונה ועבר בדיקות בביה"ח שם אובחן חשש לשבר מתחת לעינו ומי שנכנס למשחק במקומו הוא מוחמד שאקר. גם מצדה של הפועל רובי התבשרו בשורות לא טובות כאשר שחקנה נתן נודלמן פרק את הכתף במהלך המשחק וצפוי להיעדר כשבועיים. התוצאה 2-0 נשמרה עד לסיום ואום אל פחם הפסידה את המשחק אך מעבר לאכזבה מההפסד הפיקה הרבה לקחים על הסגל שלה שהסתמן שהחלק ההתקפי וההגנתי שלו נדרשים בחיזוק. מחמאות הופנו למחמוד עבאס על משחקו הראשון במדי הקבוצה כאשר הפגין משחק מרשים בקישור והיה דומיננטי מאוד בקבוצה.

מאמן הקבוצה אחמד סבע אמר בסיום: "מאוכזב. היינו בבית והיינו טובים יותר אבל מה שמדבר בסוף זו התוצאה. נתנו שתי מתנות לשפירא, מבחינת הדרך השחקנים עשו הכל כמו שאני רוצה והגיעו לשער אבל הייתה חסרה רגל מסיימת. החלוץ שלנו היה פצוע מקווה שיחזור בשבוע הבא אנחנו צריכים עוד שחקן להתקפה ונתחזק. אני מקווה שנחזיר לקהל בגדול בשבוע הבא".

על הפציעה של חמאדה: "אני מקווה שיחזור בשלום. יש לנו כבר שלוש פציעות תוך שבוע אחד ואני מקווה שעד שבוע הבא כולם יחזרו בריאים".

חמאדה ג'בארין הפצוע

קשר הפועל רובי שפירא סעיד דיאב שרק חזר מפציעה ולא תוכנן להשתלב במשחק בשלב כה מוקדם אך נכנס ואף בישל את השער השני לקבוצתו, אמר בסיום: "אני אחרי פציעה רק השבוע חזרתי לשחק, הסתדרתי וברוך השם השגנו את שלוש הנקודות אין יותר מאושר ממני. זה המגרש שכל הקבוצות מתקשות בו, הקהל הגדול עושים את העבודה אבל במשחק הראשון מסתכלים רק על התוצאה לגבי היכולת אני לא מודאג אנחנו נפגין אותה במשחקים הבאים. לא מסתכלים עכשיו על הקבוצות האחרות שמתחרות על עלייה זה לא ייתן לנו כלום, בהמשך העונה נראה מי מהן תתחבר ומי לא".

נכנס למשחק ובישל את השער השני. דיאב

צילום: מועדון כדורגל הפועל רובי שפירא

במשחקים נוספים שהתקיימו היום בליגה א' צפון ניצחה מכבי דליה את הפועל שפרעם שמראש הגיעה למשחק לאחר התמודדות עם לא מעט בעיות וסגל חסר מאוד כך שבלחץ רב הצליחה להרכיב את האחד עשר שלה, אדיר דנין הכריע את המשחק עם שער לזכותה של דליה. הפועל אכסאל פגשה את מכבי צור שלום ולאחר מחצית ראשונה שהסתיימה בתוצאה מאופסת וללא שערים, במחצית השנייה הלחץ פג כאשר מועמר קראקרה ועמור בוארון הכריעו את המשחק.

#הפועלאוםאלפאחם #הפועלבאקהאלגארבייה

כתבות נוספות