ליגה א' צפון נפתחת: טירה פוגשת את כפר כנא, מכבי דליה את הפועל שפרעם

ליגה א' תיפתח מחר באופן רשמי ובמסגרת המחזור הראשון צפויים לנו משחקים מעניינים ומסקרנים ביניהם מפגש בין מ.ס טירה להפועל כפר כנא ומכבי דליה להפועל שפרעם. דיאב חמדאן: "חוץ מניצחון כלום לא בא בחשבון". ענאן נסראלדין: "כולם יראו שיש פה קבוצה לא פראיירית בכלל"

מ.ס טירה עשתה לאורך כל התקופה האחרונה עבודה שקטה ומסודרת והתחזקה במספר שחקני רכש משמעותיים אשר היא מאמינה שישדרגו אותה באופן משמעותי ויסייעו לה להשכיח את קרבות ההישרדות של העונה האחרונה, מנגד תעמוד הפועל כפר כנא שמסתמנת כקבוצה שהצליחה לפגוע בשחקנים חזקים ולא תדשדש בתחתית.

שוחחנו עם שחקן מ.ס טירה דיאב חמדן על ההכנות והתחושות לקראת המשחק הראשון של העונה: "לא יכולנו לבקש הכנות טובות יותר מאלה, אנחנו מוכנים בכל הכוח וחוץ מניצחון כלום לא בא בחשבון".

על שחקני הרכש החדשים והשתלבותם בקבוצה: "לפי המשחקי האימון עושה רושם שהשתלבו טוב, אנחנו מאימון לאימון מתחברים ומשתפרים ונראה שזה הסגל הסופי שירוץ עד הסוף".

דיאב חמדאן

צילום: נזיה סולטאן

על הבחירה להמשיך לעונה נוספת בטירה: "זו כלל לא הייתה בחירה קשה, זה היה מובן מאליו בשבילי להמשיך פה, אני אוהב את המועדון, הקהל והעיר אני מוכן לתת את הכל בשבילם".

על קרבות ההישרדות בעונה האחרונה: "הייתה עונה ראשונה בליגה א' ופעם ראשונה שהמועדון הזה היה ברמה הזאת עם שחקנים מאוד צעירים וסגל שרובו בנוי משחקני בית ובגלל זה התוצאות היו קשות עד המחזור האחרון בו שרדנו בסוף בליגה אבל למדנו מטעויות, ידענו על מה צריך לעבוד והגיעו שחקנים מנוסים שיעזרו לנו לדחוף קדימה, עכשיו בואו נראה השמיים הם הגבול בשבילנו. עוד מוקדם להגיד איפה נסיים את העונה אבל מקווים שנגיע לפחות לפלייאוף העליון".

על היריבה הפועל כפר כנא: "קבוצה טובה שנמצאת הרבה זמן בליגה א'. שיחקנו מולם בשנה שעברה ולמרות שניצחנו אותם הם הקשו עלינו מאוד אז נצפה גם מהמשחק מחר שיהיה קשה מאוד ולשני הצדדים כי גם להם לא יהיה קל מולנו אבל אנחנו בבית מול הקהל שלנו עם ההתלהבות והשחקנים החדשים אז אין אפשרות אחרת חוץ מניצחון".

לא התלבט על בבחירה להישאר. חמדאן

צילום: נזיה סולטאן

משחק נוסף ומעניין הוא זה של מכבי דליה מול הפועל שפרעם. נכון, מכבי דליה עבדה בצורה מסודרת יותר משפרעם ולא חוותה את אותן טלטלות שעברה קבוצתו של אבו רקייק אך בכל זאת מבחינה מקצועית מצפה לנו משחק מותח. מצדה של דליה נבנתה קבוצה שונה לחלוטין מזו שראינו בעונה האחרונה, אמנם אלי מזרחי המוערך מאוד במועדון ימשיך לעונה נוספת אך הסגל אותו יריץ שונה לגמרי כשנצפה בשחקנים רבים ששבו למועדון לאחר כמה עונות בהן היו בחוץ. מנגד תעמוד הפועל שפרעם אותה עזבו מספר שחקנים משמעותיים לאור האירועים האחרונים ולבסוף נראה שהצליחה ליצור סגל אך הוא נפגע משמעותית ממחסור באימונים רצופים והתעסקות עם לא מעט דברים שלא קשורים לכדורגל. האם היא תצליח להתגבר על הקשיים ולהוציא נקודות מהמפגש הזה? מחר נדע.

שוחחנו עם אחד השחקנים המשמעותיים של מכבי דליה והוא ענאן נסראלדין אשר היה מבוקש בלא מעט קבוצות בליגה לאחר רשם עונה מצוינת אשתקד במדי הפועל אכסאל. ראשית התייחס ענאן לתחושות לקראת המשחק:"כל פתיחת עונה זה התרגשות ואנחנו חייבים לקחת את הנקודות בדליה אין משהו אחר"

חזר למכבי דליה. ענאן נסראלדין

על הבחירה לחזור למכבי דליה: "הובטח לנו שתהיה פה קבוצה טובה וחלק מההנהלה חזרה לעניינים, הביאו שחקנים טובים וזה נתן לנו דחיפה טובה לעשות את זה. אני מקווה שבאמת יעמדו בכל ההבטחות גם ברמה האישית לשחקנים וגם ברמה הקבוצתית ואם כך יהיה מהבחינה הזו לא יהיו בעיות והקבוצה הזו תהיה מרכז טבלה ומעלה".

על התחושה האישית להוביל את הסגל של מכבי דליה העונה: "אני בדליה הרבה שנים וכל פעם כשאני הייתי בקבוצה היינו למעלה. בשנים האחרונות התחלפו הרבה הנהלות והיו הרבה חובות אבל נראה שזה מאחורינו איך שאני מרגיש ורואה את השחקנים שהביאו אני מרגיש שיש קבוצה טובה משולבת עם שחקנים מאוד מנוסים וצעירים ולא רק אני וכולם תראו במהלך העונה שיש פה קבוצה לא פראיירית בכלל".

על היריבה הפועל שפרעם: "לא מסתמכים על זה שכולם מדברים על הבעיות שלהם אסור לנו להסתמך על זה".

סגל חדש ומגובש. מכבי דליה

מבחינת סגל הקבוצה, יחסרו עמאר זידאן ושגיא סבג(פציעות) ועלי חביב אללה ומחמד נג'מי שלא נרשמו בהתאחדות.

#מסטירה #מכבידליה

כתבות נוספות