המשחק המרכזי של מחזור הפתיחה בליגה א': אום אל פחם מארחת את הפועל רובי שפירא

אום אל פחם והפועל רובי שפירא ייפגשו מחר(שישי) במסגרת המחזור הראשון של הליגה. מחמוד עבאס: "לאף קבוצה לא יהיה קל נגדנו". חמאדה ג'בארין: "באים לקרוע את עצמנו על המגרש". עאהד עזאם: "לא נרתעים מאום אל פחם, חשובה לנו הדרך"

שתי הקבוצות עבדו במרץ על הכנות הקבוצה לקראת פתיחת העונה. אום אל פחם לאחר חוסר vוודאות לפני מספר חודשים בנוגע לעמדת המאמן, הצליחה להתייצב ונראה שאחמד סבע הצליח לחבר את הסגל שלו יחד עם חיזוקים משמעותיים דוגמת אבי צבאג ומחמוד עבאס שהצטרפו לסגל שרובו ממשיך מהעונה האחרונה ויהיה מעניין לראות איך יתמודד בליגה א'. מנגד תעמוד רובי שפירא שהתחזקה בלא מעט שחקנים בולטים דוגמת עאהד עזאם וכעת בהדרכת המאמן עודד קוטר תנסה להתחבר ולסלול דרכה למקום הראשון שיוביל אותה לליגה הלאומית.

שוחחנו עם שלושה שחקנים משמעותיים מבין סגל הקבוצות על התחושות לקראת המפגש ביניהם. מצד הפועל אום אל פחם הרכש החדש והנוצץ מחמוד עבאס יחד עם קפטן הקבוצה חמאדה ג'בארין ומנגד בצד הפועל רובי שפירא הרכש המשמעותי ושובר השוויון עאהד עזאם.

הרכש הנוצץ של אום אל פחם. מחמוד עבאס

צילום: איהם אנוואר ג'בארין

התחושות מהאימונים האחרונים ולקראת המשחק הראשון של העונה-

חמאדה: "משחק ראשון של העונה, חיכינו לו הרבה זמן הרי סיימנו מוקדם את הליגה שנה שעברה. מצפה לנו משחק מעניין נגד קבוצה שיש לה גם קהל גדול, שחקנים מנוסים והיא רצה לעלייה אבל אנחנו נבוא מוכנים ונשחק את המשחק שלנו, אנחנו לא נופלים מאף קבוצה ולא אכפת לנו מי משחק נגדנו. אכפת לנו רק מעצמנו"

עבאס: "לא חוששים, לי באופן אישי אין בעיה לקבל כל קבוצה ואני יכול להבטיח שלאף קבוצה לא יהיה קל נגדנו. התרשמתי גם מאוד לטובה מהאימונים וההכנות עד עכשיו, המאמן אחמד סבע מעביר לנו אימונים ברמה גבוהה מאוד"

עזאם: "לא שואף להישאר בליגה א' אלא להתקדם, מקווה להיות בעונה הבאה בלאומית עם הפועל רובי ואני בטוח שזה יקרה. לא מעניין אותי היריבות האחרות אני סומך על עצמי ועל השחקנים בקבוצה ואם לא אז לא הייתי מדבר ככה".

הקפטן. חמאדה ג'בארין

צילום: איהם אנוואר ג'בארין

על המועדונים והקהלים שצפויים להגיע לתמוך בקבוצות בכמויות גדולות: חמאדה: "הקהל שלנו אוהב הצלחות וניצחונות, הוא רואה את אום אל פחם כקבוצת המגזר ואנחנו מבינים אותם, הם אוהבים תמיד שהקבוצה תהיה למעלה ונעשה הכל בשביל הקהל הזה כי זה באמת מגיע לו, הוא תומך בנו כל הזמן יחד עם ההנהלה שעובדת קשה ולא מחסירה מאיתנו כלום".

עבאס: "הקהל תמך בי מאוד, באו סביבות ה-150 אוהדים לאימון הראשון שלי. יש פה קהל גדול מאוד"

עזאם: "התרשמתי ממועדון מסודר, עם קהל גדול שלא חסר לו שום דבר והמקום שלו לא בליגה הזו אז איך אומרים? כל ירידה לצורך עליה ואני מאמין שהם יעזרו לי ואני להם".

מאמינים בסגל שחגג מוקדם בעונה שעברה

צילום: איהם אנוואר ג'בארין

על הסגל וההתמודדות שלו במשחק הקרוב: חמאדה: "התחזקנו בשחקנים חדשים לאחרונה ואחד מהם הוא מחמוד עבאס שהוא החתמת העונה. כל ניצחון שלנו זה עוד 500 איש שיגיעו למשחקים וכדי שימשיכו לתמוך בנו אנחנו צריכים לקרוע את עצמנו על המגרש, נכון שאנחנו לא נביס כל קבוצה אבל מקווה שיתמכו בנו ובעזרת השם נעשה משהו טוב נגד רובי שפירא וננצח את המשחק הזה".

עבאס: "עד ינואר נראה איפה אנחנו עומדים גם לעומת קבוצות אחרות איך יתחברו ולי זה הסגל ייבנה אבל הציפיות הן בלי לחץ לא צריך להוכיח כלום הייתי כבר בליגה הזו. לא יהיה קל לאף קבוצה אבל נסתדר יש פה שחקנים מוכשרים מאוד. לגבי רובי שפירא נכון שהיא קבוצה חזקה אבל אם כבר לקבל קבוצה כזו אז עדיף שזה יהיה התחלה כשהיא עוד לא מוכנה עוד לא התחברה".

עזאם: "קיבלנו הגרלה קשה, אום אל פחם לא מרתיעה אותנו אבל בסוף מדובר בקבוצה שעלתה ליגה עם קהל גדול, זה משחק חוץ ובלי להכיר טוב את הליגה אני חושב שאום אל פחם בחוץ לכל קבוצה יהיה קשה אבל מה שכן אנחנו צריכים לשחק את המשחק הרגיל שלנו וככה אין לי ספק שנעבור כל קבוצה. נחסר בכמה שחקנים משמעותיים אבל אני חושב שאצלנו יש לכל אחד תחליף, גם לי וזה מה שהולך לייחד אותנו העונה שאנחנו לא רק שמות אלא קבוצה".

שובר השוויון של הפועל רובי. עזאם

הציפיות ברמה האישית והקבוצתית:

חמאדה: "כששיחקנו שנה שעברה בליגה ב' ודרסנו את כל הקבוצות כולם אמרו שזה סגל של ליגה א' אז הנה אנחנו פה ונראה לכולם שאנחנו שווים ומגיע לנו את זה, לא נהיה סתם קבוצה בליגה א' אנחנו לא ניפול מאף קבוצה. הסגל שלנו טוב מאוד עם מאמן שתומך בכולם ומעביר לנו אימונים ברמה של ליגת העל, מאמין שנצליח להגיע למקומות ראשון עד חמישי".

עבאס: "לא מרגיש שיש יותר מדי ציפיות ממני ברמה האישית וכקבוצה המטרה שלנו היא לא לעלות ליגה אלא להיות בצמרת. עד ינואר נראה איפה נעמוד ומה יהיה עם הקבוצות האחרות האם יתחברו. אני באופן אישי הייתי בליגה א' ועליתי לליגה הלאומית גם עם אום אל פחם וגם עם עראבה בשנתיים ששיחקתי שם".

עזאם: "לא מרגיש שהמשימה לעלות ליגה תלויה רק בי ואת האמת אף פעם לא הייתי שחקן בודד אבל אני חושב שאני יכול לתרום הרבה לקבוצה ויש איתי הרבה שחקנים שגם אם אני לא מורגש במשחק הם יכולים לעשות את השינוי. הדרך חשובה לנו ולא רק התוצאה במשחק הזה, הרבה קבוצות לא התחילו טוב גם בליגות הטובות ביותר כמו צ'לסי(אוהד מסור שלה) שבתחילת העונה שעברה לא הייתה בכלל בתמונה ובסוף לקחה את הליגה. אנחנו מסתכלים על היריבות שלנו אבל מתרכזים רק בעצמנו, אם לא נעלה ליגה בוודאי שארגיש שזה כישלון אישי שלי".

מבחינת סגל הקבוצות: באום אל פחם יחסרו החלוץ בר שם טוב ואבו חפידה שנפצעו במהלך אימון השבוע, בהפועל רובי שפירא יחסרו דניאל ברק וסעיד דיאב(פציעות).

יגיעו בכמויות גדולות לכל מגרש. הקהל של הפועל רובי

צילום: מועדון כדורגל הפועל רובי שפרא

#הפועלאוםאלפאחם #הפועלרובישפירא

כתבות נוספות