בית הדין קבע: מהראן לאלה מורחק לשנתיים

בית הדין קבע כי השחקן מהראן לאלה מורחק מכל פעילות למשך שנתיים.

קצת יותר מחודש עבר מאז הדיון האחרון בעניינו של מהראן לאלה שכזכור הוגש נגדו כתב אישום בגין שימוש בחומרים אסורים כתוצאה מבדיקה שערכה ההתאחדות לכדורגל. ההחלטה בסיום הדיון האחרון הייתה שעד להגשת הסיכום מצדו של השחקן וההתאחדות הוא רשאי להתאמן עם הקבוצה אך לא לקחת חלק במשחקים. אם כך, היום התקבלה ההחלטה הסופית בבית הדין בעניינו של השחקן לפיה נקבע שהוא מורחק מכל פעילות למשך שנתיים.

בהחלטת הדיין נכתב כי ההרשעה היא לאור ממצאי הבקבוקון הראשון. גרסתו של לאלה כאמור הייתה כי אותם חומרים נמצאו בגופו לאחר שנטל תוספים בחדר הכושר. כמו כן הציג את האריזות. על ההחלטה בנוגע לעונש נכתב: "אין מחלוקת כי עבירה זו של שימוש בחומרים אסורים הינה מהחמורות בעבירות שבתקנוני המשמעת בארץ ובעולם. המאבק בתופעת השימוש בחומרים אסורים לשם יתרון ספורטיבי הפך בשנים האחרונות לנושא מרכזי וחשוב בפעילות הארגונים המאגדים פעילויות ספורט ברחבי העולם כאשר השימוש בחומרים אלה הינו בגדר מגיפה עולמית המאיימת לפגוע בספורט התחרותי כולו"

לאלה יחד עם יואב כץ במחנה האימונים האחרון

צילום: מועדון כדורגל הפועל חיפה

עוד הוסיף הדיין גיורא לנדאו "בבואי לגזור את עונשו של הנאשם אני שם בכף הזכות שלו את: עברו הנקי בתחום זה ובכל עבירת משמעת אחרת בקריירה ארוכת שנים ככדורגלן מקצועי והתרשמותי מעדות הנאשם שכאמור לעיל שוכנעתי ממנה כי לא פעל בכוונה לעשות שימוש בחומרים אסורים". על העונש: "גוזר על הנאשם עונש הרחקה מכל פעילות לשנתיים, כל פעילות במסגרת המאשימה ולא רק השתתפויות במשחקים" מה שאומר שלאלה לא יוכל לקחת חלק גם באימוני הקבוצה בשונה מהעונש שנגזר עליו עד להחלטת בית הדין הסופית.

#מהראןלאלה

כתבות נוספות