"יש הרבה שאלות שצריכות להישאל על הפועל באקה. העירייה עשתה את החלק שלה"

התפתחויות בגזרת הפועל באקה: במהלך השבוע התקיימו פגישות בין העירייה והנהלת הקבוצה בהשתתפות חסן פדעוס שעדיין עומד על כך שלא ימשיך בקבוצה. ראש העיר מורסי אבו מוך: "העירייה עשתה את התפקיד שלה והכסף עבר ועוד יעבור לקבוצה, יש הרבה שאלות אחרות שצריכות להישאל".

הסיפור של באקה התחיל לפני כחודש במועד התפטרותו של היו"ר חסן פדעוס שהודיע שאין בכוונתו להמשיך לנהל את הקבוצה לאחר שניהל אותה במשך שבע שנים. במהלך השבוע האחרון התקיימו מספר פגישות בין פדעוס לבין העירייה בנוכחות נציגי הקהל ובעלי התפקידים הרלוונטיים לקבוצה ומסתמן שמאותן פגישות יצאו עדיין ללא הסכמות, אך כן הגיעו לכמה תובנות.

שוחחנו עם ראש עיריית באקה אל גרבייה מורסי אבו מוך שתחילה התייחס לנושא התקציב: "מבחינתנו כעירייה העברנו בשנה האחרונה תקציב גדול של כ-700 אלף ש"ח ועוד נותרו כ-50 אלף ש"ח שלא נלקחו מקופת העירייה. בשנה הבאה אנחנו מתקצבים סכום דומה של 700 אלף ש"ח"

הקהל מחפש תשובות. הפועל באקה

על חלוקת התפקידים בקבוצה אמר מורסי אבו מוך: "החלק של העירייה הוא החלק התקציבי בלבד ואגב, זה בדיוק כמו שעיריית חיפה לא מנהלת את מכבי חיפה. מאז שאני נכנסתי לתפקיד התקציב של הקבוצה מהעירייה גדל וגם בעונה הקרובה יקבלו את הכסף, אני לא יודע מה חסר לקבוצה כדי להתחיל לעבוד אבל אני יכול להגיד דבר אחד והוא שהמתקנים בבאקה הם מהטובים בארץ. נבחרנו כעיר מצטיינת ממשרד הפנים ואת כל הכסף שקיבלנו השקענו בספורט כדי לשפר ולבנות מתקנים. אני אמרתי לחסן פדעוס שמבחינתי אמשיך לתמוך בהפועל באקה שקשורה לי ללב, אך מבחינה מקצועית של מאמן, שחקנים וכו' זה לא חלק מתפקיד העירייה".

אין סגל, אין מאמן

עוד הוסיף אבו מוך על מצב הקבוצה: "יש הרבה שאלות שצריכות להישאל כמו למשל למה אף שחקן מקומי לא רוצה לשחק בבאקה? מה מפריע להם? לקבוצה הזו צריכה להיות עמותה, צריכה להיות הנהלה, צריכים להיות אנשים שאחראים על הפאן האתלטי, הכלכלי, החברתי, התקשורתי, הקהל והם אינם".

עוד הוסיף על תפקיד העירייה והתפטרותו של פדעוס: "אני מייצג רק את העירייה ואת החלק שלנו, אני על פי החוק לא יכול לנהל את הקבוצה, התפקיד שלי הוא לאסוף את המועצה ולשכנע אותם לתמוך בקבוצה ואת זה עשיתי. אם חסן מחליט באמת שלא להמשיך הוא צריך לעשות את כל שלבי העזיבה באופן מעשי"

יכול לקרות מצב שלא תהיה קבוצה לבאקה בעונה הקרובה? "הקבוצה תיפתח"

#הפועלבאקהאלגארבייה

כתבות נוספות