מוחמד כליבאת: במכבי פתח תקווה הרגשתי כבוי, בטוח בעצמי שאתן את התפוקה השנה בסכנין

השחקן מוחמד כליבאת, שהצטרף השבוע באופן רשמי לבני סכנין, התארח בתכנית הרשת השבועית של אתר יאללה ספורט ודיבר על ההחלטה לחזור לסכנין והתקופה האחרונה שלו בקבוצות האחרות בהן שיחק.

ראשית התייחס כליבאת לחתימה בבני סכנין: "תמיד סכנין הייתה בלב שלי בכל מקום שהייתי ותמיד הרגשתי שם בבית, זה הבית השני שלי. היה לי חשוב השנה אחרי שהשתחררתי מהחוזה של מכבי חיפה לחתום שם לשנתיים-שלוש, להשתקע שם ולהתבסס מהתחלה כי בכל השנים האלה שעברו מאז שאני בליגת העל עברתי הרבה קבוצות, דבר שהוא לא בריא לשחקן כדורגל אבל זה היה תלוי במכבי חיפה ולא בי ולשמחתי השנה השתחררתי מהחוזה של מכבי חיפה והייתי שחקן חופשי".

עוד הוסיף כליבאת בנושא השחרור ממכבי חיפה: "להיות במכבי חיפה זה כבוד גדול ומשהו שכל שחקן חולם, גם אני מאז שהייתי קטן חלמתי אבל כשהגעתי לשם, ראיתי את המצב שם וכמה קשה לקבל הזדמנות ושיתמכו בך בזה דברים השתנו. אני לא שחקן שיושב על הספסל ומחכה להזמנות שלו ולשמחתי השנה קיבלתי את ההחלטה הכי נכונה מבחינת רגש שאשתייך למקום שאוהבים אותי וסומכים עליי ולכן בזה לא הייתה לי התלבטות"

לתכנית המלאה: https://www.facebook.com/yallasport.co.il/videos/436744616696560/

להישאר ברעננה לא היה על הפרק? "אם לא הייתה את ההצעה של סכנין רצו מאוד ברעננה שאשאר וגם הפועל חיפה, בני יהודה ומכבי נתניה רצו אותי מאוד אבל הן היו האופציות האחרונות שלי כי באמת רציתי את סכנין ואני שמח שהסתדרנו במשא ומתן, תוך חצי שעה סגרנו הכל ולשמחתי אני כל כולי סכנין עכשיו"

קיבלת תגובות בימים האחרונים מהקהל של סכנין? "לקהל בסכנין יש השפעה חיובית ושלילית על הקבוצה ולכן זה חשוב שיהיו דמויות שמחוברות לקהל כי אי אפשר לדעת אם יילך או לא וברגעים הקשים כשהקבוצה תצטרך אותנו אנחנו נהיה המגשרים כי בכל קבוצה יש את הקהל הבעייתי ברגע שלא הולך. לפני ההחתמה קיבלתי הרבה תגובות מאנשים שהיה חשוב להם שאחתום וראיתי את האהבה כלפיי גם מהשחקנים וגם מהקהל, אני שמח על ההחלטה הזו ועכשיו חוזרים להתרכז בלהגשים את מטרות הקבוצה".

העונה הזו היא עונה שבה אתה מצפה לחזור לקדמת הכדורגל הישראלי אחרי עונה לא פשוטה שעברת? "התחלתי את העונה במכבי פ"ת והייתי בורג חשוב בקבוצה עד ינואר, אך משהו לא הסתדר ביחסים שלי עם הצוות, הם רצו מאוד שאשאר והיה לי קשה מאוד להשתחרר מהחוזה שם אבל אני התעקשתי. לא הייתי שמח, הרגשתי משהו אצלי כבוי מבפנים הרגשתי שאני לא יכול להביא את היכולת שלי לידי ביטוי. זאת ההזדמנות להגיד תודה לאבי לוזון שנתן לי אור ירוק לעבור לרעננה ושם בחצי חזרה לי שמחת החיים וכולם ראו את היכולת שלי.

עברתי ואני עדיין עובר את הרגעים הקשים מאז שאמא שלי הלכה לעולמה, זה היה הרגע הקשה ביותר בחיים שלי ואמרתי לאנשים ששאלו אותי 'אני כבר חסין' כי עברתי את הרגע הכי קשה שיש. הייתי בקשר הדוק עם אמא שלי והיה לי קשה לקבל את זה בהתחלה, עברתי ימים קשים מאוד אבל קיבלתי תמיכה מסביב וזה הזמן להגיד תודה על התמיכה לחיים סילבס ומשפחת הפועל רעננה".

"ברעננה חזרה לי שמחת החיים". כליבאת

צפויה להיות תחרות בהרכב של סכנין, זה מרתיע אותך?

"אין ספק ובכל קבוצה הייתה לי תחרות, אני אדם תחרותי ובאמת מי שטוב שישחק . גם במקרה שלי אם אני לא מספק את הסחורה אני צריך לשבת על הספסל אבל אני בטוח בעצמי וביכולת שלי ובטוח שאתן את התפוקה כי אני חייב את זה השנה"

איך היחסים עם המאמן החדש שוחחתם כבר?

"רק ראיתי אותו בתמונות, לא דיברנו. אני מקווה בשבילו שהכל יתחבר מהתחלה כי זה לא יהיה קל בשבילו עד שיתחבר למנטליות בישראל ועוד במגזר. אנחנו השחקנים מבינים שצריך להקל עליו בעניין ההתאקלמות כי אם הדברים לא יתחברו אנחנו בבעיה ואני מקווה שההחלטה הזאת היא במקום ואין מה לעשות בכדורגל צריך הימור והשנה לקחו הימור שיכול להביא הצלחה. אסור לשכוח שגם איימן(עוזר המאמן) נמצא איתו והוא מבין מאוד והיה גם מאמן ראשי, הוא יסייע לו מאוד".

מה אתה מצפה לקבל עכשיו בסכנין שלא קיבלת בקבוצות אחרות שעברת?

"יש קבוצות שמתאימות לשחקנים ויש כאלה שלא ככה זה בכדורגל. החיבור הרגשי שלי עם המקום זה מה שיש לי בסכנין ולא היה לי במועדונים אחרים. במרכז זה היה קצת קשה כי לא חייתי שם והנסיעות גם היו לי קשות החיבור הרגשי היה חסר לי. היום אני בוגר יותר ונכון שהיו לי החלטות שגויות בקריירה וזה חלק מהדברים שאני לומד על עצמי אבל אני לא מצטער על כלום זה חלק מהחיים".

הקשר עם מהראן ראדי?

"הוא אח בשבילי וכמו אבא בשבילי , אנחנו מתייעצים על הכל. לגבי ההערכה שהוא מקבל אני יכול להגיד בפשטות שמהראן ראדי עם המספרים שלו ומה שהוא עושה וצריך לעשות לו פסל בכפר שלו. תגידו לי עוד מי עושה 5 אליפויות רצופות? אבל יש הרבה לכלוך שמתנהל. אם ראדי לא בסגל נבחרת ישראל אז אני לא יודע מי צריך להיות שם ורואים את התוצאות של הנבחרת מדברות בעד עצמן".

עשה את הקאמבק ובטוח בעצמו שייתן עונה טובה

צילום: מועדון בני סכנין

חסר לך המשחק בנבחרת?

"ברגע שאהיה טוב ובאמת אעשה את העונות הטובות שלי אני אהיה שם ואני יודע שאהיה שם אבל צריך מישהו שיתן לי את ההזדמנות להוכיח את זה. יש הרבה שחקנים שעושים בדיוק את אותם דברים שאני עשיתי וכן קיבלו זימון אבל כשאתה נמצא בסכנין, רעננה ופתח תקווה זה לא כמו להיות במכבי חיפה או מכבי תל אביב. אני חושב שאחרי העונה שלי בסכנין שהיו לי 13 גולים ו-7 בישולים , משהו שיש מעטים שעשו אותו ואני היחידי שלא קיבל זימון לנבחרת אז הרבה שחקנים שעשו פחות מהרקורד שלי קיבלו זימונים כי היו במכבי חיפה או מכבי תל אביב. אני אמשיך לעבוד כדי להגיע לרגע הזה כי הוא רגע מיוחד להגיע לנבחרת".

מה היעד הבא אחרי סכנין?

לא אוהב לקבוע יעדים וזה לא נכון לקבוע יעדים. הכי חשוב עכשיו זה באמת לשחזר את היכולת שלי השנה ולהביא את סכנין למקומות הכי גבוהים, להיות שמח ומה שיקרה בעתיד יקרה.

#מוחמדכליבאת #בניסכנין

כתבות נוספות