על אף הקשיים הגיע להישגים מרשימים: איהם שופאניה השתתף בטורניר הבינלאומי לרוכבי אופניים

איהם שופאניה הוא ילד צעיר בן 13 מהישוב שפרעם אשר לפני כמה שנים נרשם לשחק בקבוצת הילדים של הפועל חיפה, אך בנוסף לכדורגל היה לו תחביב והוא לרכב על אופניים. התחביב הזה גרם לאביו לרשום את הילד אצל מאמן בענף ואכן כך קרה ואיהם התחיל להתאמן אצל המאמן אחמד זידאן עד שקרה משהו שהיה צומת דרכים גדולה עבורו.

איהם היה חייב להחליט במה הוא בוחר כאשר על אחד מהתחומים עליו היה לוותר או כדורגל או אופניים וזאת מכיוון שלכל אחד מהמאמנים שלו דרש את מלוא המאמץ לענף שלו וזה הביא את איהם לכך שנאלץ לבחור רק באחד מהם בגלל עומס האימונים ומערכת השעות. איהם על אף גילו הצעיר בחר רק באחד מהתחביבים והוא האופניים.

בחר בתחביב האופניים. איהם

בימים השתתף איהם בטורניר בינלאומי לרוכבי האופניים, הטורניר מתקיים באוסטריה ומשתתפות בו מדינות רבות בעולם. הילד הצעיר והנחוש הזה למעשה מייצג את מדינת ישראל ואת מועדון המסטרס בחיפה לרוכבי האופניים. השבוע קיבל איהם פרס בטורניר כאשר סיים במקום השלישי בתחרות ומדובר בהישג עצום לילד שבפעם הראשונה משתתף בטורניר בינלאומי.

בשיחה עם אביו של איהם נועמאן שופאניה הוא סיפר לאתר יאללה ספורט: "קודם כל אני רוצה להודות לאתר יאללה ספורט על ההתעניינות באיהם, אני מודה בראשונה למאמן אחמד זידאן מכפר מנדא שבגללו איהםהגיע לטופ של רוכבי האופניים. לפני כמה שנים איהם החליט שהוא מעדיף את האופניים על הכדורגל ואז אחמד התחיל לאמן אותו, בשלב מסויים פנה אלי המאמן ואמר לי שהילד שלך מבוזבז אצלי בגלל הכישרונות שיש לו ועדיף לרשום אותו למועדון מסודר שיתאמן בו. החלטתי לקחת את הילד לחיפה למועדון שנקרא המסטרס לרוכבי האופניים. את המבחנים הוא עבר בהצלחה ומאז נהיה שם רוכב אופניים במועדון".

משפחתו וחבריו של איהם בשדה התעופה

נועמן המשיך לספר על התהליך אותו עבר איהם: "אחרי שלוש שבועות מתחילת האימונים שם, השתתף איהם בתחרות הראשונה בבית היערה וזכה במקום הראשון. איהם למרות גילו הצעיר זכה בהרבה מדליות כאן בארץ ,נבחר כמה פעמים כאלוף המגזר הערבי כאשר בכל תחרות השיג את המקום הראשון, זכה בטורניר משגב שמתקיים בכל שנה וכמו כן זכה בטורניר בי ארי"

הזכויות וההישגים לא נעלמו מעיניהם של הרבה אנשים ומאמנים בענף ולכן המאמן בנימין שדמיט אלוף ישראל באופנים ומאמן קבוצת רוכבי השרון בחר באיהם והצביע עליו שישתתף בטורניר באוסטריה. יחד עם מאמנו לשעבר אחמד זידאן, עשו לילד כרטיס בינלאומי הנקרא יו ס. אי שמונפק דרך האופניים בישראל כאשר מדובר בכרטיס שלא כל אחד מקבל ובאמצעותו הוא מייצג את ישראל.

הכישרון שלו לא נעלם מעיני האנשים סביבו

על אף ההישג המרשים איהם סובל מפציעות ומבעיה רפואית שמגבילה אותו בתקופה האחרונה. הכל התחיל מחודש ינואר ועד עכשיו כאשר הוא סובל ממחלה שנקראת גדילה ובגלל הגובה הטבעי שלו נגרמו לו כאבים בכל זאת הוא זוכה במקומות הראשונים. אביו של הילד מאד כועס על העיריה בשפרעם והחליט להעביר ליושב העיריה: ״בני מקבל תקציב של 160 אלף מאיגוד האופניים והתקציב הזה נבלע בתוך העירייה במקום לתמוך בילד ולתת לו להתקדם. בזמן שהאלימות שולטת במגזר בתקופה האחרונה, זה הזמן לעודד את הילדים שלנו על דרך אחרת, דרך הספורט וקידום הנוער. אני מקווה שכל אבא ייתן מזמנו, יקדם את בניו ונתרחק מכל האלימות".

איהם חזר היום לארץ כאשר הוא שבע רצון מההישג שעשה בטורניר וחיכתה לו קבלת פנים חמה וגדולה מבני משפחתו ומה שבטוח הוא שלילד הזה מצפה עתיד גדול.


כתבות נוספות