עיסא מרעי נשאר עונה נוספת בטירה: חשבתי שהקריירה שלי גמורה וחזרתי לעצמי בזכות מוחמד סמארה

עיסא מרעי בן ה-21 נולד בעיר קלנסווה ואת צעדיו הראשונים ככדורגלן עשה באקדמיה של מכבי חיפה בכפר גלים, שם למד במשך חמש שנים. הוא שיחק עונה אחת בקבוצת הנוער של מכבי חיפה ובעונת 2015/6, כשהוא בן 18, חתם בקבוצת הבוגרים מכבי אחי נצרת מהליגה הלאומית. במהלך אותה עונה הוא נפצע בכף הרגל ועבר ניתוח שגרם לו להיעדרות ממושכת מהמגרשים ואת התקופה הזו ניצל ללימודי חינוך גופני בוינגייט אותם הוא מסיים בעוד שנה.

בתחילת עונת 2016/7 חתם עיסא לעונה אחת במועדון ספורט טירה מליגה א' ורגע אחרי שחתם לעונה נוספת במועדון, הוא התפנה לשתף אותנו במה שעבר עליו עד היום ובתכניות שלו לעתיד.

ניצל את התקופה בה היה פצוע. מרעי

צילום: nazeeh sultan

האם אתה חושב שהמעבר לטירה עצר את ההתקדמות שלך אחרי שכבר שיחקת בליגה הלאומית? "להפך, המעבר הזה עשה רק טוב וחשוב לי מאוד ששחקנים צעירים יבינו ויפנימו את זה שעדיף לבוא מלמטה ולהתקדם. אני לוקח את מהראן ראדי בתור דוגמא מצוינת לשחקן שהתחיל מלמטה והגיע לטופ. הייתי במצב מאוד קשה נפשית אחרי הפציעה, חשבתי שהקריירה שלי נגמרה עוד בתחילתה ואז קיבלתי את ההצעה לשחק בטירה. פה חזרתי לעצמי והרבה בזכותו של המאמן מחמד סמארה שלא הפסיק לרגע לתמוך בי מנטלית, הוא כל הזמן עודד אותי לעבוד קשה וככה חזרתי לעצמי. אפשר לומר שבגלל שהוא נשאר המאמן אני החלטתי להישאר בטירה לעונה נוספת".

אתה משחק בעמדת הקשר האחורי, אבל שיחקת גם כקשר ימני ומגן ימני. איזה תפקיד במגרש הכי אהוב עליך? "אין לי העדפה ברורה. נכון ששיחקתי במספר תפקידים ואני מודע לזה שבחלק מהם יש לי פערים ביכולת הטכנית אבל אני מחפה על זה בעבודה קשה ובלחימה במגרש, מה שנקרא שחקן של מאמן שנותן הכל, לא משנה באיזו עמדה".

נלחם על המגרש. מרעי

צילום: nazeeh sultan

מה המטרות שלך ושל הקבוצה בכלל לעונה הקרובה? "אישית, אני רוצה להמשיך לצבור ניסיון והמועדון הזה הוא חממה מצוינת להתקדם וללמוד, לא שופטים אותך כאן מהר מדיי ונותנים לך במה והרגשה שאתה שחקן בית. בהקשר הזה גם לפני חמש שנים כשהקבוצה עוד שיחקה בליגה ג', הכינו בטירה תכנית לטווח ארוך לקידום שחקני בית ואת התכנית מוביל עבד טיטי, שתורם רבות מניסיונו בתחום. ברמה הקבוצתית המטרה היא להיות בפלייאוף העליון, לא רוצים לעלות לליגה הלאומית העונה. יש להם סגל מאוד צעיר. המטרה לתקוע יתד בליגה א' ואחר כך לנסות לעלות כשתהיה קבוצת בית חזקה ומנוסה".

עיסא מרעי יחד עם הנהלת טירה לאחר החתימה השבוע

עיסא גם לא שוכח את האוהדים של הקבוצה: "יש לנו קהל נפלא שלקבוצות בליגה הלאומית אין, הוא תומך בקבוצה בטוב וברע. אני רוצה להודות לאוהדים האלה שלא מפסיקים לתמוך בנו, ולהבטיח להם שנתן הכל במגרש בשבילם".

הלוחם של מוחמד סמארה על המגרש

צילום: nazeeh sultan

#עיסאמרעי #מסטירה

כתבות נוספות