עאמר יתים: "מאמון עאמר החזיר לי את התשוקה למשחק, מאמין בקבוצה שלנו שתיקח אליפות גם השנה"

"גאווה, כבוד והמון אחריות". במלים אלה בחר עאמר יתים שחקן כדורגל החופים של בני פלפלה כפר קאסם לתאר את רגשותיו כששאלנו אותו על מינויו לקפטן נבחרת ישראל בכדורגל חופים. עאמר, שנולד ביפו, על אף שהוא מוכר לכולנו בימים האחרונים ממשחק כדורגל החופים, רשם עד כה קריירה לא קצרה גם בכדורגל על כר הדשא כאשר אותה הוא התחיל במחלקת הילדים של מכבי יפו וכשהגיע לגיל נוער עבר לשחק בבית"ר שמשון ת"א. היום הוא משחק בבני יפו אורתודוכסים, אחרי ששיחק בעבר בליגת העל בהכח רמת גן תחת הדרכתו של אורי מלמליאן, בליגה הלאומית בהפועל רעננה של המאמן אייל לחמן, במכבי קביליו יפו וכעת בבני יפו אורתודוכסים אך העונה שמבחינתו לא תשכח לעולם היא העונה בה שיחק באיחוד כפר קאסם.

איך באמת הגעת לכדורגל חופים? אני אספר לך משהו שלא הרבה אנשים יודעים, אחרי ששיחקתי כמעט בכל ליגה אפשרית בארץ כולל בליגת העל התחיל להימאס לי מכדורגל. לפני עשר שנים שיחקתי עונה אחת בקבוצת איחוד כפר קאסם ובאחד המשחקים שלנו נכח המאמן שלי שהיום הוא מאמן פלפלה כפר קאסם ונבחרת ישראל בכדורגל חופים, מאמון עאמר. בסיום אותו משחק הוא ניגש אליי וביקש שאבוא להתאמן אצלו. מאמון החזיר לי את התשוקה למשחק, הוא מאמן גדול ובנאדם לא פחות גדול ומכאן הקשר המאוד מיוחד בינינו. אנחנו תשע שנים ביחד בכפר קאסם ועכשיו גם בנבחרת, והשאיפה היא שזה יימשך כמה שיותר זמן.

קשר מיוחד. מאמון עמאר ועאמר יתים

צילום: תאמר סרסור

יצאת עם כפר קאסם לשחק בליגת האלופות כשהציפיות היו גבוהות יותר מההישג. איך אתה מסביר את מה שהיה שם? התחלנו את המשחקים כשהמטרה היתה להגיע לפחות עד לחצי הגמר, אך לרוע המזל הוגרלנו לבית המוות של הטורניר. התמודדנו מול צרפת, רוסיה ופולין שבהרכב שלה משחקים ארבעה שחקנים מצוינים מברזיל. מאוד התאכזבנו אבל אנחנו מקווים שנוכל להשיג יותר בשנה הבאה ובשביל זה אנחנו צריכים לזכות באליפות השנה.

אם כבר הזכרת אליפות, מי היריבות שהולכות לאיים על התואר שלכם השנה לדעתך? אני חושב שמכבי נתניה, מכבי פ"ת וראש העין. אבל אסור לפסול גם את שתי הקבוצות המפתיעות של העונה, מכבי ת"א וכרמיאל. הולכת להיות ליגה קשה מאוד. אני מאמין בקבוצה שלנו ומאמין שנזכה באליפות גם השנה.

אתם כל הזמן בצמרת, זכיתם בארבע אליפויות בחמש השנים האחרונות, וכל זה כשאתם משחקים ללא תמורה, כאשר רק הברזילאים מקבלים שכר. איך אתה מסביר את זה? אולי זה לא דבר מובן מאליו אבל היתרון שלנו הוא בגיבוש. אנחנו לא רק קבוצה, אנחנו משפחה חמה ותומכת, אני יפואי אבל מרגיש בבית בכפר קאסם. ברוב הקבוצות האחרות, כשהטורניר נגמר השחקנים בקושי נפגשים ואצלנו זה לא הולך בצורה הזו. לא משנה אם זה ביוני או בנובמבר כל השנה אנחנו בקשר טוב, נפגשים כל הזמן, מבלים ביחד ותומכים אחד בשני. כסף זה לא הכל, כשאתה אוהב משהו מסוים, כסף לא מהווה מכשול. רבים שואלים איך יש לנו את הכוחות גם לשחק כשאנחנו צמים, וגם במקרה הזה התשובה היא אותה התשובה: האהבה למה שאנחנו עושים והגיבוש שלנו.

מחוברים אחד לשני. שחקני פלפלה כפר קאסם

צילום: תאמר סרסור

קיבלת לאחרונה את סרט הקפטן בנבחרת ישראל. שתף אותנו בהרגשה שלך. נגעת בנקודה מאוד רגישה מבחינתי. אם אין לך שאיפות, אל תשחק תשב בבית. תמיד שאפתי להגיע לטופ ומבחינתי להיות קפטן נבחרת ישראל זו גאווה ענקית וכבוד גדול, במיוחד שאני בא מהמגזר הערבי. אני מרגיש סמל לדו קיום. אני מייצג את המדינה שלי וגם את המגזר שלי, זו אחריות גדולה ואני שמח שנפלה בחלקי הזכות לענוד את סרט הקפטן. האחריות מבחינתי היא להראות שאפשר לחיות יחד במדינה הזו. אפשר ללמד ולחנך על אחדות וכשאתה טוב אתה יכול להגיע לצמרת ולא משנה מה הדת שלך. האם הופתעת מהניצחון הגדול על נבחרת הולנד? יום לפני המשחק נגד הולנד נפגשנו אני, המאמן ועוזר המאמן יחד עם הנהלת נבחרת הולנד אצל ראש עירית נתניה מרים פרייברג וכשלחצתי לה את היד הבטחתי לה שאנחנו הולכים לתת הצגה, כשניגשתי להרים את הגביע היא אמרה לי הבטחת וקיימת. אז מופתעים מהניצחון אנחנו לא, כי בתוך תוכנו אנחנו יודעים מה אנחנו שווים.

הבטיח וקיים. עאמר יתים והגביע

לסיום, אחרי שירדת לליגה ב' עם בני יפו אורתודוכסים, אתה תמשיך לשחק שם בעונה הבאה? כן, הייתה גם אכזבה העונה מהירידה עם בני יפו. יום אחרי הירידה הצהיר רמי מנצור מנהל הקבוצה שהוא יעשה הכל על מנת שהקבוצה תחזור בסוף העונה הקרובה לליגה א'. מבחינתי אני נשאר בקבוצה ואעזור לה להשיג את המטרה.

גם על הדשא יש לו מטרות שילחם עבורן בעונה הקרובה

צילום: תאמר סרסור

#עאמריתים #בניפלפלהכפרקאסם

כתבות נוספות