אחמד סבע: אוכיח לכולם על המגרש כמאמן ואוכיח שהשחקנים שלי יגיעו לאן שהם צריכים להגיע

אחמד סבע, מאמן הפועל אום אל פחם, התראיין לתכנית השבועית "יאללה ריאדה" של אתר יאללה ספורט וסיפר על ההכנות לעונה הקרובה, ההחלטה להגיע לאום אל פחם והעבודה מול ההנהלה והקהל של העיר.

ראשית סיפר אחמד על הבחירה להגיע לאום אל פחם: "זה אתגר שצריך הרבה מחשבה אבל אני בן אדם שאוהב אתגרים, אוהב לחץ וזה היה ככה בקריירה שלי מההתחלה כשחקן כשהגעתי מהליגות הנמוכות עד לאן שהגעתי. אני מקווה בתור מאמן להגיע לאן שאני רוצה ואני מאמין שזה המקום הכי טוב והכי מתאים לי לקפוץ דרגה למעלה".

תחלופת המאמנים לא הרתיעה אותך?

"לא מעניין אותי מה שהיה אלא שאני נמצא שם כי אני נמצא שם כי רציתי להיות שם ואני רוצה להשאיר חותם בקבוצה הזאת ולקחת אותה למעלה".

איך התמודדת עם הביקורות שקיבלת?

"אנשים לא מכירים אותי כמאמן, גם כשהגעתי מבני לוד למכבי נתניה אמרו לי אתה מגיע ממועדון קטן למועדון גדול איך תיתן גולים? ואמרתי שבן אדם שיודע לתת גולים ייתן אותם בכל ליגה. אני כבר בניתי קבוצה במג'דל כרום ולקחתי אתגר כשעליתי עם כל כך הרבה שחקני בית והם הובילו את הקבוצה וזה סימן קטנטן לסוד ההצלחה שלי. אני מקווה ללכת לשם ולתת לאנשים ליהנות מאום אל פחם. אוכיח להם על המגרש כמאמן ואוכיח להם שהשחקנים שלי יגיעו לאן שהם צריכים להגיע".

איך תתמודד עם הלחץ?

"את האמת שלפני שהגעתי וחתמתי אמרו לי על הקהל שם שהם "מחליטים" על דברים שלהם ואמרתי כבר אחרי החתימה שיש אחד שמחליט באום אל פחם. אני מאוד אוהב את הקהל ונותן מה שאני יכול אבל מי שיחליט בתוך המגרש וחדר ההלבשה זה אך ורק אני. ואיך אומרים? מים שקטים חודרים עמוק".

צפו בתכנית המלאה בעמוד הפייסבוק של אתר יאללה ספורט

איך היחסים עם ההנהלה והאם עדנאן נשאר בקבוצה?

"עדנאן נשאר בקבוצה וההנהלה דואגת לקבוצה ונותנים לי יד חופשית לעשות מה שאני יודע. קיבלתי את האפשרות להביא את השחקנים שאני רוצה לקבוצה בעמדות שחסרות. מהשנה שעברה נשארו השחקנים הטובים מהסגל, ההנהלה באום אל פחם מבינה כדורגל ונותנת את השקט לכל מאמן שבא וגם השחקנים שנשארו הם שחקנים טובים. הבאתי כבר את אמיר כנען ויש עוד החתמות בדרך".

מוראד אבו ענזה הוא אחד השחקנים המועמדים מהליגה הלאומית?

"לא אענה על מוראד באופן אישי. אני מקושר עם כל השחקנים גם בליגה הלאומית ויכול להביא כל שחקן אבל בתנאי שהוא מתאים לנו מבחינה כספית".

עם עלי חטיב כבר הייתה פגישה

"לא הסתדרנו מבחינה כספית והוא לא יהיה בקבוצה".

מה המטרה של אום אל פחם?

"סיכמנו שהמטרה היא מקומות 1-5. אחרי שנתחזק עם השחקנים החסרים מקווים להתחיל את הדרך בצורה הכי טובה. הקבוצה תהיה טובה ותעשה צרות לכל הקבוצות שהכינו את עצמן לעלות ליגה".

מי היריבות שאתה מסמן בליגה א' שיהיו צמודות לאום אל פחם?

"כל הקבוצות מתחזקות ומביאות שחקנים. כל שחקן שמדברים איתו צריך לשבת עם עוד קבוצות אחרות. כולן מתחזקות ונראה שתהיה ליגה כמעט שווה ולא אחת בולטת יותר מהשנייה אבל אני חושב שיש סיכוי לכולן".

כמה מילים על הקהל שבדרך כלל מאוד מעורב במה שקורה בקבוצה

"הקהל רעב לראות כדורגל והצלחות. היום אנחנו בליגה א' זה לא כמו ליגה ב' זה הרבה קבוצות סביב שמתחזקות אבל אנחנו נעשה קבוצה חזקה וטובה שתהיה לה מילה בליגה א'".

בתוך כך, הפועל אום אל פחם מתכננת להתחזק בחלוץ, קשר קיצוני, קשר נוסף ובלם שבהקשר לעמדה הזו עלה כמועמד שמו של מאיר גבאי ששיחק בעונה האחרונה בעירוני טבריה איתו מנסים לקדם משא ומתן בימים האחרונים.

#אחמדסבעמאמן #הפועלאוםאלפחם

כתבות נוספות