עוד לא הגיע לשיא: ואיל מריסאת ימשיך עוד עונה בלאומית אבל שואף רחוק הרבה יותר

ואיל מריסאת בן הכפר דיר חנא וכישרון גדול שמחזיק את תואר מלך השערים של בני לוד בליגה הלאומית . מריסאת רשם את אחת העונות המוצלחות בקריירת הכדורגל שלו ובסך הכל מדובר בשחקן בן 25 עם שאיפות גדולות להמשך שנכון לעונה הקרובה יהיה בליגה הלאומית בקבוצה הפועל ראשון לציון בה חתם בימים האחרונים. 

 

שוחחנו עם ואיל מריסאת בכדי לשמוע על אותן שאיפות גדולות והאירועים המשמעותיים שעבר בקריירה ולא רק בליגה הלאומית אלא גם בזמנים בהם השתייך לליגת העל אבל לפני שנקרא על הקריירה שלו, נגלה לכם שוואיל הוא סטודנט שלומד מכשור רפואי ומתחיל תואר ראשון בתזונה באשקלון. את קריירת הכדורגל הוא התחיל במחלקת הנוער של קריית שמונה דרכה התקדם לקבוצה הבוגרת איתה לקח אליפות ושיחק מול קבוצות מהגדולות באירופה ביניהן אתלטיק בילבאו וליון. משם הגיע לליגה הפלסטינאית, עלה ליגה עם הפועל אשקלון ועכשיו מסכם עונה בתור מלך השערים של בני לוד. ואיך כל זה קרה ולאן כל זה ממשיך? בהמשך תגלו את הכל. 

יש לו שאיפות גדולות. מריסאת

צילום: יוסף אבו מרסה

 

קודם כל השאלה המתבקשת היא איך שחקן של קבוצה שלוקחת אליפות ומגיעה למקומות חלומיים מחליט לעשות שינוי מסלול ולעבור לשחק בליגה הלאומית?

הייתה לי שנה שאני קורא לה "שנה נפילה" בקריית שמונה. שנה שבה לא שיחקתי כמעט ומשם אותה נפילה המשיכה כשרשמתי עונה לא טובה בהכח רמת גן בלאומית אליה עברתי. משם בגלל בעיות שהיו לי עם קריית שמונה לא יכולתי לשחק בארץ אז הלכתי לשחק שנה אחת בשטחים, שם היה לי מאמן איטלקי מקצועי מאוד וגם הייתי בקבוצה ממש חזקה שלקחתי איתה גביע. 

 

איך הגעת למצב שאתה מוותר?

הייתי ילד באותה תקופה שבה החלטתי לריב וללכת ראש בראש עם קריית שמונה. רציתי רק לשחק כמה שיותר ובגלל שהייתי כל כך צעיר לא הייתי יכול לקבל את הצ'אנס כמו השחקנים הבכירים ולא הבנתי את זה, פשוט החלטתי שאני רוצה לקחת את הכרטיס שלי והיו עם זה בעיות אבל לקחתי אותו והפכתי לשחקן חופשי. הלכתי לשטחים, עשיתי עונה טובה ושם אני יכול להגיד שחזרתי לעצמי וכשהגעתי לאשקלון לחצי עונה התחלתי לשחק בהרכב של יובל נעים.

רגע אחרי הנפת הגביע

 

למה לא המשכת איתם לליגת העל?

לא הסתדר לי איתם מהרבה בחינות אז החלטתי להישאר בליגה הלאומית ולהוכיח את עצמי מחדש. כך גם היה אני הוכחתי את עצמי שוב והייתי מלך השערים של בני לוד.

 

מתחרט על זה שלקחת את הכרטיס שלך מקריית שמונה?

האמת שכן. אני חושב שאם הייתי נשאר ביחסים טובים איתם הייתי חוזר אליהם, הייתי יכול לחזור לשם ולהיות שחקן דומיננטי ומשמעותי מאוד בסגל.

 

זאת אומרת שבגלל שהיחסים ביניכם נגמרו ככה אין סיכוי שתחזור לשם בהמשך הקריירה?

אני מקווה לחזור לשם זה הבית שלי, שם גדלתי אני אוהב את העיר ואת האנשים ואני מקווה כן בעתיד לחזור לשם אבל זה לא הזמן עכשיו כי אני בינתיים בונה משהו טוב לעצמי לעתיד ואני מקווה שתהיה לי הצלחה גם השנה בראשון.

הוכיח את עצמו מחדש בלאומית. מריסאת במדי הפועל אשקלון

צילום: יוסף אבו מרסה

 

הייתה לך הזדמנות לעשות את הדרך חזרה לליגת העל יחד עם אשקלון, איך וויתרת על זה?

היו בעיות של תקציב ושחקנים, אמרו לי כל הזמן לחכות ולא רציתי להיתקע בלי קבוצה אז לא חיכיתי. 

 

החלטה שגויה בעינייך עכשיו כשאתה מסתכל לאחור?

אני דווקא חושב שזו הייתה החלטה טובה למרות שלא המשכתי לליגת העל אבל עשיתי עונה מצוינת בלאומית.

 

שחקן כדורגל לא מעדיף עונה בינונית בליגת העל מאשר עונה מצוינת בלאומית?

גם אני מעדיף ליגת על, אבל אני רוצה להגיע לשם מוכן, בשל ובשיא שלי.

 

ואתה לא יכול להגיד את זה עכשיו אחרי העונה הזו בבני לוד? בכל זאת מלך השערים ועונה מצוינת, זה לא השיא שלך?

אני מצפה שאעשה עונה גדולה יותר בראשון לציון.

עוד לא הגיע לשיא

צילום: יוסף אבו מרסה

 

נחזור קצת לתקופה בבני לוד, מה גרם לך להצליח לבוא שם לידי ביטוי? 

שם הייתי השחקן הכי משמעותי, לקחתי על עצמי הכל. התחלתי טוב וסיימתי טוב הייתי במומנטום טוב. הרגשתי מצוין, לא היו בעיות של כסף הייתי רגוע ולמדתי, הכל היה טוב ולא היו לי בעיות מהצד שבדרך כלל שומעים עליהן בליגה הלאומית.

 

לראייתך העריכו אותך מספיק ובהתאם להישגים שעשית?

כן העריכו אותי מאוד ובסוף הבחירה ללכת לראשון לציון הייתה שלי, בני לוד רצו שאשאר ואמשיך אבל הכל לטובה אני בקבוצה חזקה עכשיו שגם כן מעריכה אותי ובונה על משהו טוב ואני מקווה להצליח איתם.

 

אז כל קבוצה שאתה מגיע אליה צריכה לדעת שואיל מריסאת בכל מקום שירגיש טוב מחוץ למגרש יהיה גם השחקן הכי חזק על המגרש?

כן נכון. 

 

עם כמה שערים תסיים את העונה הבאה?

(צוחק) אסור לדבר על זה, מקווה קודם כל להצליח עם הקבוצה ולתת 100 אחוז בכל משחק. 

 

תעבור את ה-13 של העונה האחרונה?

מקווה לעשות את הקפיצת מדרגה הזו.

 

ואיל מריסאת הוא בן למשפחת כדורגל וממשיך את דרכו של אביו שהשתייך לקבוצת הכדורגל בדיר חנא, היה בין השחקנים הטובים של הכפר ושיחק במקומות נוספים במגזר. אבא מריסאת חינך את הבן מריסאת לכדורגל מגיל קטן כשאימן אותו, השקיע בו ויחד עם האם תמכו בו ככל הניתן כדי שיצליח בכדורגל. נכון להיום נראה שהעבודה הקשה של משפחת מריסאת השתלמה ובנם עלה על הדרך הנכונה שתוביל אותו לרגעי השיא עליהם חלם אליהם אולי יתקרב בצעדי ענק כבר אחרי הפגרה. אם כך, נחכה בציפייה גדולה לשיחה עם ואיל בעונה הבאה שאז כבר תהיה במדים הכתומים. 

 נתראה בעונה הבאה. בכתום

צילום: יוסף אבו מרסה

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload