בני פלפלה כפר קאסם תפגוש את בני סכנין לדרבי של המגזר בכדורגל חופים: רוצים להגן על התואר

בני פלפלה כפר קאסם רק סיימה את המסע באירופה וכבר מתכוננת למשחק הראשון בליגת כדורגל החופים בו תפגוש בשישי הקרוב לדרבי של המגזר את קבוצת בני סכנין. שוחחנו עם מאמן הקבוצה מאמון עאמר שגם נבחר לאימון נבחרת ישראל בכדורגל החופים בכדי לשמוע על האווירה בקבוצה וההכנות לקראת המשחק:

ראשית תסכם לנו את המסע שלכם באירופה

כולם מסתכלים על תוצאות אז קוראים לתקופה הזו "תקופה קצרה". נכון, סיימנו בשלב המוקדם במקום ה-3 בבית אבל לייצג זה תמיד טוב, אנחנו בדרך כלל נוסעים לשם בלי ההכנה המקסימלית הנדרשת כי השחקנים עדיין משחקים בכדורגל על הדשא להבדיל מהקבוצות האירופאיות שבאות מוכנות מאוד. בכל מקרה בשנים שעברו כן עלינו שלב והשנה הבית היה מאוד קשה אבל לא מצטערים אלא להפך אנחנו גאים שאנחנו מגיעים עושים את העבודה, מייצגים ולומדים.

סיימו מוקדם אך ייצגו בכבוד. עאמר יחד עם השחקנים בשדה התעופה

צילום: תאמר סרסור

איך ההכנות לקראת פתיחת הליגה?

ההכנות הרגילות. אנחנו קבוצה די מנוסה בענף ולא עושים משהו יוצא מן הכלל, ההכנות נשארו אותו דבר אמנם הן לא בשיא מבחינתי כי ביום ראשון היה לנו האימון האחרון שעשינו בחול והיום אימון מסכם אבל אין תלונות השחקנים מספיק מנוסים. מבחינת כושר גופני אנחנו עדיין לא איפה שהייתי רוצה אבל ככל שתתקדם הליגה אנחנו נגיע לשם.

מה סוד ההצלחה של קבוצה שהביאה 4 אליפויות ב-5 שנים?

יש הרבה סודות להצלחה הזו. נתמקד ונגיד קודם כל השחקנים הם הליבה של המערכת הזו מאוד איכותיים, מחוברים למקום, אכפת להם מהקבוצה והם לא מקבלים כסף הם משחקים בחינם, אף אחד מהם לא קיבל שקל מאז וכל שנה הם באים יותר רעבים כי זה משהו שהוא שלהם. ההנהלה וצוות האימון עובד כל הזמן, הקהל דוחף כל הזמן, הספונסרים גם כן לא חוסכים שום דבר ומה שרוצים מקבלים, העירייה תומכת מרכזית וכמובן מסעדת פלפלה הספונסרית הראשית שלנו . כל אלו תומכים כדי שנוכל לקיים את הפרויקט הזה ולמנף אותו עד לרמה אירופאית.

גם השנה פתיחת הליגה יצאה בחודש הרמדאן.

חודש הרמאדן אף פעם לא היה תירוץ וזו לא פעם ראשונה שזה קורה.

מקבלים את התמיכה הנדרשת כדי להצליח

צילום: תאמר סרסור

עד כמה כל מה שקורה מסביב בכפר קאסם משפיע עליכם?

בטח שמשפיע. אנחנו לא מנותקים מהמציאות, חיים בתוך החברה הזו חיים בתוך כפר קאסם ומה שעובר על כפר קאסם הוא לא קל אני מקווה שגם נעבור את התקופה הקשה הזו. זה משפיע ברמה שצריך כל הזמן לדבר עם השחקנים, לעודד אותם לצאת מהמצב הקשה שאנחנו נמצאים וחייבים לצאת מזה. אנחנו צריכים להשאיר למי שאחראי על הנושא שיטפל בו ואנחנו נעשה את שלנו ונתמקד בכדורגל חופים, ננסה כמה שאפשר לשנות את האווירה בעיר.

תחושת הפספוס והאכזבה שהייתה בעיר גם מקבוצת הכדורגל שלא עלתה ליגה וגם מקבוצת החופים שסיימה בשלב מוקדם באירופה, מחזקת ומדרבנת להביא את ההצלחה עכשיו או מקשה עליכם?

נכון שאנחנו מאוכזבים שמ.ס כפר קאסם לא עלתה לליגה הלאומית ומאוכזבים שאנחנו לא עלינו שלב אבל מצד שני אם אני מסתכל על הצד החיובי בזה שלא עלינו לשלב הבא באליפות אירופה זה שאם כן היינו עוברים שלב היינו צריכים לשחק 7 משחקים ב-7 ימים ללא שני שחקנים משמעותיים שנפצעו במשחקים הראשונים ובאירופה אין לנו איך להחליף שחקנים כך יכול להיות שזה היה בא לרעתנו ומפרק את הקבוצה, אז יכול להיות שזה הדבר הטוב שיצא מזה. תמיד אני אומר הכל לטובה.

הכל לטובה. המשימה הקשה מתחילה ביום שישי

צילום: תאמר סרסור

במשחק הראשון קיבלתם דרבי של המגזר מול בני סכנין, אתם מוכנים אליו?

נכון, את האמת לא מכיר אותם אלא רק ראיתי מה הסגל שלהם אבל אני אף פעם לא מנצח על הנייר, כדי לנצח צריך לעבוד. זה שאנחנו אלופים ומתייגים אותנו כקבוצה חזקה מאוד זה נכון אבל אף פעם לא מנצחים קבוצה על הנייר, קבוצות חדשות באות להילחם ולהוכיח שלא סתם באו לליגה הזו אלא יש להם מה למכור ולהוכיח. אני באופם אישי תמיד חושש מדברים שאני לא מכיר כי קשה להתכונן אליהם אבל הקבוצה שלנו תדע להתמודד מול כל קבוצה בליגה, נעשה הכל מהצד שלנו כדי לבוא מוכנים ושלא יהיו לנו הפתעות אבל בסוף מדובר בכדורגל הרי אם ניזכר במשחק מול חולון לפני 3 שנים אחרי שהיינו שנתיים ברצף אלופים הם וניצחו אותנו ברבע הגמר אחרי שהובלנו 5:1 . אז אנחנו למודי ניסיון ולא מקלים ראש באף אחד.

בהתחשב בסגל שלך וההכנות שלך, איפה אתה מצפה לסיים את העונה הזו?

אני רוצה להגן על התואר. צריכים לעבוד קשה מולנו ואנחנו ניתן את המקסימום שאנחנו יודעים לתת כדי לעמוד במטרה ולשמור על התואר לא חושבים על שום דבר אחר.

#בניפלפלהכפרקאסם

כתבות נוספות