מהנוער לבוגרים עם עצירה בגרמניה: הדרך של של איהאם אבדאח ל-11 הפותחים של אחי נצרת

איהאם אבדאח, בן 21 מהכפר כאבול, שחקן שהשתלב גם כמגן וגם כבלם במערך של המאמן אדהם האדיה השנה במדי אחי נצרת ורשם עונה טובה מאוד עם 23 הופעות ושער אחד קריטי שכבש והביא נקודה יקרה לאחי נצרת נגד הפועל רמת גן. כמו כן נכנס איהאם במשך שני מחזורים לנבחרת המחזור של אתר יאללה ספורט וכעת מסכם את העונה הראשונה שלו מאז החזרה מגרמניה שם יצא לחפש אתגר חדש כשניסה את מזלו בליגה השלישית בקבוצה מהעיר מינכן.

השחקן, בעל האופי השקט במגרש, נראה די מרוצה מהעונה שלו ומהשתלבות בקבוצה ובחר לסיים את העונה עם פוסט ברשת החברתית שעביר את המסר במילים שלו: "הסתיימה לה עונה יפה. הייתה זו השנה הראשונה בקבוצה הבוגרת עבורי, ניסיתי תמיד לתת את המקסימום אם זה באימון או משחק והיה פשוט כיף לאורך העונה גם כשלא הלך טוב. אני מודה למועדון אחי נצרת שנתן לי את ההזדמנות ואת הבמה לשחק בליגה הלאומית ועוד שיתפתי פעולה ברוב משחקי הליגה העונה ועשינו עבודה די מוצלחת".

סיכמנו ביאללה ספורט יחד עם איהאם את העונה שלו:

ספר לנו איך הגעת לאחי נצרת ? התחלתי לשחק כדורגל בגיל קטן מאוד ותמיד חשקתי לשחק ברמות הגבוהות, הגעתי לאחי נצרת בנוער אחרי שהייתי בבני סכנין ובמכבי חיפה בגיל קטן. כשסיימתי את שנת הנוער האחרונה באחי נצרת לא עליתי לקבוצה הבוגרת ולא היה לי מקום טוב ללכת אליו, אז נסעתי לגרמניה ושם ניסיתי את מזלי בליגות נמוכות.

"מתרגש לחתום על חוזה ראשון בקריירה" אבדאח במעמד החתימה באחי נצרת

ואיך זה להיות במדינה שהיא מעצמתית בכדורגל? נסעתי אך ורק בגלל הכדורגל. הכדורגל שם שונה מהכדורגל בארץ,זאת מדינה עם אנשים דקדקנים והרבה משמעת, זה ברור ואם תהיה לי הזדמנות חזרה לשחק ברמות גבוהות שם אז אני לא אהסס.

איך הייתה לך ההתאקלמות בקבוצה במדינה זרה? שיחקתי בקבוצה במינכן מהליגה השלישית. אמנם היה לי קשה לשחק ולהתאקלם עם אנשים מתרבות זרה ומעט ושונה מהתרבות ממנה באתי, אך ללא ספק זו הייתה חוויה יפה.

תספר על הרגע בו החלטת לחזור לארץ ולמה דווקא לאחי נצרת?

ההסתגלות בגרמניה לא הייתה פשוטה והחלטתי לחזור לארץ, חברתי פה לסוכנות שחקנים(Dַַ&Aׂ) ורציתי מאוד להיבחן באחי נצרת, מקום שאני מכיר עם אנשים שאני מכיר. כך באמת היה, עברתי את המבחנים בהצלחה ובעקבות זה הוחתמתי על חוזה. שמחתי מאוד על ההזדמנות להיות חלק מקבוצה בליגה בכירה מקצועית, התאקלמתי לאט לאט ועבדתי קשה בכדי לזכות במקום בהרכב.

"אם תהיה לי הזדמנות לחזור לגרמניה ולשחק ברמות גבוהות אני לא אהסס". אבדאח(מימין) יחד עם חבריו לקבוצה

במהלך העונה תפקדת כבלם וכמגן שמאלי, איזה תפקיד יותר מתאים לך והאם רוטציה בתפקיד לא פוגת בשחקן צעיר? אני משתדל לעשות כל מה שהמאמן מבקש מנמני ואני אתן מאה אחוז יכולת תמיד. זה לא סוד שאני מעדיף לשחק כבלם אבל הרוטציה בתפקיד כלל לא פוגעת, להפך היא דווקא עוזרת להבין את המשחק עוד יותר טוב.

המינוי של אדהם האדיה באחי נצרת הביא איתו פרויקט קידום של צעירים ושחקני בית, אתה מרגיש שזה עזר לך? זה באמת כיף להיות במועדון שמאמין בצעירים ולא חושש לתת את המפתחות לשחקנים בלי הרבה ניסיון, אדהם ידע לעשות את זה טוב מאוד ולבסוף אני די מרוצה מהעונה שלי ומההשתלבות שלי בקבוצה.

האם אסטרטגיית שילוב צעירים ובוגרי מחלקת הנוער נמצאת בתכניות הקבוצה גם לעונה הבאה? אני מקווה מאוד שכך זה ימשיך, אני חושב שלקבוצה שלנו יש מקום בליגת העל ואולי ובעזרת השם זה יתממש סוף כל סוף בעונה הבאה.

בשנה הבאה יש את הפועל ת"א והפועל כפר סבא בליגה, שתי קבוצות שיעשו הכל כדי לחזור לליגת העל ככה שהשאיפה שאתה מדבר עליה תהיה קשה עוד יותר למימוש? זה לא משנה, אני אחד המאמינים שהכל אפשרי והכול פתוח בכדורגל. אני יודע ומאמין בדבר אחד והוא שלאחי נצרת יש מקום בליגת העל.

איהאם ושחקני אחי נצרת חוגגים את אחד הניצחונות הגדולים של העונה על מכבי נתניה

אם כך, אנחנו מבינים שבעונה הבאה אתה נשאר שחקן של אחי נצרת?

אם לא יקרה משהו חריג אז כן ממשיך וזה גם מה שאני רוצה, להיות שחקם של אחי נצרת ולתת כל מה שאני יכול כדי להשיג את מטרות הקבוצה.

אמרת שעבדת קשה כדי להתברג בהרכב הראשון, התמודדת עם הרבה שחקנים על מקום בהרכב? אין ספק שתמיד תהינה תחרות בין השחקנים בכדורגל, אני מאמין שאני יכול להיות שחקן הרכב ואני אעבוד קשה בשביל זה כמו השנה גם בשנה בשנה הבאה.

אם נחזיר אותך אחורה בזמן, לאיזה רגע היית חוזר ומשנה משהו בעונה שחלפה? הייתה לי עונה כל כך יפה, סיימתי אותה די שבע רצון ומרוצה כך שלא היית משנה בה שום דבר.

מה הרגע המרגש ביותר שזכור לך מהעונה? היו הרבה רגעים יפים, אבל הכי כיף היה להבקיע נגד רמת גן את שער השוויון כדי למחוק של פיגור שני שערים.

#איהאםאבדאח #אחינצרת

כתבות נוספות