אנס דאבור בראיון פתוח: מכין לכולם הפתעה לעונה הבאה ולא מתפשר על פחות מליגת העל

הילד הבעייתי לדעת רבים שמוכר לכולנו גם כ"אח של" הוא לא טיפוס שקט הן במגרש והן מחוץ לתחומיו, אך סומן כפוטנציאל גדול ולאחר שנים בהן עבר טלטלות רבות בקבוצות שונות בקריירה נראה שהוא מצא את היעד שלו בבני לוד ומסתמן שזה לא יעד, אלא תחנה ראשונה בפריצה המיוחלת והמחודשת שלו.

אין ספק שאנס דאבור סיים את העונה כאחת הסחורות הכי החמות בליגה. מאז שהשחקן הגיע לבני לוד בחצי השני של העונה הוא הרשית לא פחות מ-9 שערים, קינח עם 5 בישולים ובסה"כ הקשר חתם את העונה עם 11 שערים ו-8 בישולים. השחקן שהצטיין בעבר במדי אחי נצרת כשחקן התקפה, קשר קיצוני וניסה את מזלו בליגת העל (מכבי נתניה והפועל חיפה) בכל פעם עשה את דרכו חזרה אל קבוצת האם אך העונה הזו הקשר החליט לעזוב באמצע העונה לבני לוד וההפתעה היא שהעזיבה הזו הגיע הגם עם ההצהרה שהפעם אין דרך חזרה לקבוצה בה גדל, הפעם אנס נחוש שהכישרון שלו יפרוץ שוב והשמיים הם הגבול.

סיכמנו ב"יאללה ספורט" יחד עם אנס דאבור את העונה שלו:

יכולת עילאית שהצגת ברמה האישית ועדיין הקבוצה שלך גמרה את העונה במקום ה-7, זה לא טיפה מאכזב אותך? בכלל לא, אני הגעתי והמטרה של בני לוד הייתה לסיים כמה שיותר גבוה אחרי עונה רעה שלהם, לבסוף השגנו את הכרטיס לפלייאוף העליון ועשינו את כל מה שאנחנו יכולים.

חצי עונה מצוינת לדאבור בבני לוד

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני לוד

חצי עונה באחי נצרת כבשת 2 שערים והוספת עוד 3 בישולים, לעומת חצי עונה בלוד עם כמות הרבה יותר גדולה. מה השתנה בך כשהגעת ללוד?

ביטחון ושקט. אלו מילות המפתח, אתם לא מבינים שכל מה שצריך שחקן הכדורגל הוא שקט וביטחון מהמאמן ואזברגה בטח בי והאמין ביכולתי, האנשים פה אוהבים אותי מאוד. בסופו של דבר מה שאני רוצה להגיד הוא שהיה לי את הרוגע גם במגרש וגם מחוץ למגרש מצד המאמן.

ובנצרת המאמן לא נתן לך שקט ובטחון? חד משמעית לא ואני אומר לך שאני עזבתי את אחי נצרת בגלל שלא הסתדרתי עם המאמן.

איזה מאמן מביניהם כי היה שם ניסן יחזקאל ואדהם האדיה? אדהם האדיה, אני לא הסתדרתי איתו והיו לי איתו בעיות. אני לא אסמן ואזכיר מה היה שם, אבל אני חושב שקיבלתי יחס לא הולם באחי נצרת בפעם האחרונה ובגלל זה גם הצהרתי שאני לא אחזור לשם כל עוד אדהם האדיה שם.

אבל אתה עזבת את אחי נצרת מספר פעמים וחיבקו אותך שוב כקבוצת אם בכול פעם שרצית לחזור, אתה לא מרגיש שזה לא בסדר מצידך?

קודם כל אחי נצרת בלב שלי לעד, היא קבוצת האם שלי וכך תישאר אבל שוב, לשם אני לא חוזר בגלל היחס שקיבלתי בחצי העונה האחרונה ואני די חושב שנתתי תשובה לכל מי שפיקפק ביכולתי על המגרש והראיתי מה אני שווה כשאני משחק בעמדה שאני רגיל ואוהב לשחק בה. אני עדיין בתוך תוכי חושב שהרוב באחי נצרת אוהבים אותי ויודעים מי הוא אנס דבור.

לא שוכח את קבוצת האם אבל לא יחזור אליה. דאבור

תמונה מתוך: הדף הרשמי אחי נצרת

אז אפשר להגיד שעמדת וביעדים והמטרות שהצבת בפני עצמך? את האמת שלא חשבתי לעצמי ולא דמיינתי שאגיע לנתונים כאלה מרהיבים בחצי עונה ואני אומר לך מרהיבים כי עדיין שיחקתי כקשר קיצוני ולא חלוץ אז להגיע ל-9 כיבושים זה נתון מדהים. בתחילת העונה אני בכלל תפקדתי כמגן, תפקיד שאני לא אוהב לשחק בו, קשר תוקף זה התפקיד שמתאים לי. כשעברתי לבני לוד ותפקדתי כקיצוני אמרתי לעצמי שאני רוצה להגיע ל-10 כיבושים ותודה לאל שעברתי את ה-10 אפילו וסיימתי את העונה עם 12 גולים וזה רק מוכיח עד כמה אני יעיל וטוב כשנותנים לי שקט מקצועי ומאפשרים לי לרוץ עם העמדה שאני טוב בה. כל הזמן עושים השוואות בינך לבין אחיך מואנס דבור על היכולת, זה לא מפריע לך?

ממש לא, אני גאה באח שלי ורוצה שהוא רק יעלה ויצליח. כל ההשוואות האלו לא מעניינות אותי במיוחד שמדובר פה באח שלי, ההצלחה שלו היא כמו הצלחה שלי, יכול להפריע לי רק כאשר מפקפקים ביכולתי ואני עונה כל פעם על המגרש.

האחים דאבור(מימין)

מי תומך בך לאורך כל הקריירה? המשפחה שלי. אם תבוא למשחקים שלי תראה 2 או 3 אנשים מהמשפחה שלי ועוד כמה חברים. משפחה וחברים הם ברכה מאלוהים והשאר בונוס. המשפחה שלנו מאוד מגובשת ותומכת, הם נוסעים הרבה לשוויץ כדי לתמוך ולהיות עם מונאס אז לבוא למשחק בלוד או בנצרת או הכל מגרש בארץ זה קטן עליהם, יתרה מזאת המשפחה שלי מאמינה שצפייה בכל משחק ספורט זה אקט תרבותי ומהנה.

אם היית יכול לחזור אחורה בזמן, איזה רגע היית משנה בעונה שלך? ללא ספק החתימה באחי, לא היית חותם באחי מלכתחילה. אם הייתי נשאר לא היית עושה את כל מה שעשית בחצי עונה בלוד ואני כל כך מרוצה מההחלטה שלי, זו ההחלטה הכי חשובה שלקחתי בקריירה שלי. אם הייתי נשאר שם הייתי משחק כמגן בעמדה שלא כל כך מתאימה לי ואני לא מסתדר איתה. לשחקן כדורגל חשוב לשחק בעמדה שהוא מאמין שיוציא ממנה את המקסימום.

מראה כמה כישרון יש לו ברגליים. דבור

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני לוד

מה החוויה שהכי זכורה לך מהעונה? אני לא יודע אם השער שכבשתי מהקרן נחשב לחוויה? (צוחק) למרות העונה הנפלאה שעברתי, אני חושב שהחוויה שלי השנה הייתה מחוץ לתחומי מגרשי הליגה הלאומית, במגרש אחר מחוץ לארץ כשצפיתי בקלאסיקו בין ריאל מדריד לברצלונה ומסי כבש שער בדקה האחרונה. היה משחק מטורף ואווירה נהדרת ללא ספק זו החוויה שהכי זכורה לי, בטח את ההצלחה שחוויתי השנה נהניתי איתה רגע ברגע, אבל הנסיעה למשחק הייתה כיף גדול בשבילי.

אז אתה אוהד של ברצלונה? לא, אני אוהד מסור של מנצ'סטר יונייטד מהרגע הראשון שהתחלתי לראות כדורגל.

היה בקלאסיקו אבל נשאר נאמן לחולצה של מנצ'סטר יונייטד

מילה אחת שאתה בוחר לסכם איתה את העונה? העונה הזאת היא נקודת מוצא עבורי וזו רק ההקדמה לעונה הבאה וליכולת שאני רוצה להפגין. אני לקחתי על עצמי שאנס דאבור יהיה מרוצה וישאף לטופ ותודה לאל זה מתחיל להתממש ולאט לאט ואני מתחיל להניב את פירות העבודה הקשה והכי חשוב שאני מראה את הכישרון שיש לי ברגליים.

מדים של איזו קבוצה תלבש בעונה הבאה? הפתעה, אני מכין הפתעה. אבל אני כבר יכול להגיד לך שאני לא מתפשר הפעם ולא מסכים לפחות מליגת העל.

#אנסדאבור

כתבות נוספות