סגס תאמבי מסכם עונה: רואה את עצמי באירופה בשנתיים הקרובות, שחקן בקבוצה גדולה מקבל עדיפות בזימון לנבח

סגס תאמבי, הקשר המוכשר של בני סכנין, השלים את עונתו השלישית והמוצלחת ביותר בקבוצת הבוגרים. הצ'רקסי בן ה-23 שגדל בכפר קמא וכבר קיבל את תואר היורש של ביברס נאתכו, הפגין העונה יכולת מצוינת בכל תפקיד בו שיחק וגם הפך לשחקן הרכב קבוע תחת הדרכתו של יוסי אבוקסיס. תוך כדי שהוא שומר על צניעות רבה, סגס תאמבי הפך לאחד השחקנים הכישרוניים שגדלים בבני סכנין וכבר עניין חלק מקבוצות ליגת העל בחלון ההעברות האחרון. בשקט האופייני לו הוא עושה את עבודתו המצוינת על המגרש ויש לו חלק בלתי נפרד בהצלחת הקבוצה בעצם הגעתה לפלייאוף העליון.

שוחחנו ביאללה,ספורט! עם סגס תמבי על מנת לסכם יחד את העונה המוצלחת שלו:

העונה הזו השם סגס תאמבי קיבל במה, משמעות ויש תוצאות מוכחות שמדברים עליהן מה שלא היה בעונות קודמות זה נכון כי השנה אני גם משחק יותר ממה ששיחקתי בעונות קודמות, קיבלתי מקום קבוע יותר.

קצת יותר לעומק מבחינת המשחק שלך. בלא מעט הופעות שלך שיחקת כבלם ולא כקשר, המעבר בין התפקידים זה משהו שהפריע או דווקא תרם לך? כשיוסי נתן לי לשחק בלם אמרתי לו שאני לא אוהב את זה כי אני אוהב לשחק קשר באמצע אבל הוא אמר לי שזה מאילוץ וזה טוב שאלמד עוד תפקיד. הוא נתן לי ביטחון, אמר לי להרגיש חופשי לשחק עם ביטחון ושהוא נותן לי גב וככה היה עשיתי כל מה שהוא ביקש ממני וגם אם לא אהבתי את התפקיד עשיתי את המאה אחוז שלי, אני חושב שרוב המשחקים ששיחקתי בלם עשיתי את זה טוב.

עד כמה זה חיסרון לבני סכנין שאבוקסיס עזב? הוא יחסר לנו המון, הוא חיבר את כל חדר ההלבשה יחד עם כל הצוות. האימונים היו טובים וכולם ראו את התוצאות שנתיים ברצף פלייאוף עליון כשאף אחד לא האמין שנעשה את זה.

קיבל מקום קבוע בהרכב. תאמבי

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

וברמה האישית לא הקבוצה ויוסי אלא סגס ויוסי, אם היה מאמן אחר היינו רואים את אותו סגס שראינו העונה או שלקשר האישי שלך עם יוסי הייתה הרבה השפעה? אני חושב שזה קשור הרבה ליוסי כי הוא נתן לי הרבה ביטחון שמאמנים אחרים לא נתנו לי, הוא הראה לי שהוא מאמין בי במאה אחוז וזה גם עזר לי.

הסגל של סכנין מאוד מגוון, יש בו שחקנים מכל האוכלוסיות שדוברים שפות שונות וכולם מחוברים מאוד אחד לשני. מה המעמד שלך בתוך הסגל של סכנין? אני בדיוק כמו כל שחקני הבית. גדלתי פה כבר מנערים א' בסכנין, מחשיבים אותי כשחקן בית, הקהל אוהב אותי מאוד פה ואני חושב שהשנה ייצבתי את המעמד שלי בקבוצה. גם השחקנים וגם המאמן כבר לא מסתכלים עליי כמו צעיר וזה חלק מהשינוי שעשיתי השנה, בשנה שעברה המעמד שלי בסגל היה שונה מהשנה.

ובחדר ההלבשה? גם שם לא מתייחסים אליי כצעיר או מישהו שרק עלה מהנוער אלא כמו כל שחקן בכיר בקבוצה.

סכנין זו אחת הקבוצות שמטפחת שחקנים צעירים ונותנת להם הזדמנויות בקבוצה הבוגרת נכון וזה ייאמר לזכותם של הצוות וכל מי שמקבל פה הזדמנות צריך לקחת אותה בשתי ידיים

כבר בחלון ההעברות הייתה לך התעניינות ממכבי חיפה, מה בדיוק קרה שם? בינואר קיבלתי שיחת טלפון מהסוכן שלי שסיפר לי שהם מעוניינים לעשות עסקה שיעבירו אותי לשם ועטאא ג'אבר יגיע לסכנין ואמרתי לו שכל עוד אין משהו רציני אני לא מתעסק בזה וגם סכנין פסלה את זה, דיברו איתם והם ישר פסלו את זה לא נתנו בכלל אפשרות להגיש עליי הצעה.

התאכזבת מזה שסכנין פסלה את זה על הסף? לא אגיד שהתאכזבתי כי רציתי לפחות לסיים את העונה פה ולא לעבור באמצע העונה.

המעמד שלו בסגל הפך לבכיר יותר

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

לבסוף מכבי חיפה קיבלה עלייך זכות ראשונים, זה משהו שאתה מצפה שיקרה עכשיו שמכבי חיפה תפנה לסגס? זה יכול לקרות, נראה מה יהיה. מכבי חיפה זה מועדון גדול ואם זה יקרה נחשוב טוב מה עושים.

אתה רואה את עצמך משחק באירופה בקרוב? כמו כל שחקן זה החלום שלי לשחק באירופה ואני באמת חושב שאני יכול לשחק שם, אני מאמין בעצמי ואני רוצה להגיע לשם כמה שיותר מוקדם. אני מאמין שאני יכול תוך שנה שנתיים לקבל הצעה מאירופה, עד היום לא הייתה לי התעניינות מקבוצה בחו"ל.

אחרי עונה כזאת טובה השם שלך כבר תפס את המקום שלו שזה יכול להיות פתח גדול להצעות מקבוצות אחרות אבל אתה מחויב לסכנין בחוזה לעוד עונה זה לא משהו שמבאס אותי אבל אני יודע שקבוצה שמספיק תרצה אותי גם מספיק תשלם עליי. גם אם אשאר פה בסופו של דבר אצטרך לתת עונה טובה יותר מהעונה הזאת כדי שימשיכו להתעניין בי.

אז לא אמרת את המילה האחרונה שלך על העונה הבאה לא, עדין לא.

מאמין בעצמו שיגיע בקרוב מאוד לאירופה. סגס(משמאל) יחד עם עידן שמש

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

צפוי להגיע מאמן חדש לסכנין, יש חשש שהוא לא יצליח לשחזר את ההישג של יוסי ולא יצליח לחבר את הקבוצה? אני אמנם צעיר אבל עברתי כבר תחלופות כמה מאמנים ובכל שנה יש את החשש הזה כשמתחילים להתאמן עם מאמן חדש עד שהוא מחבר את ההרכב שלו.

מאמן זר יכול להצליח בקבוצה כמו סכנין? מה עדיף לה ישראלי או זר? חושב שגם ישראלי וגם זר יכולים להצליח, לכל אחד מהם יש את היתרונות שלו. מה שכן מאמן זר מגיע ניטרלי ומי שטוב אצלו ישחק כי לפעמים אצל מאמנים ישראלים זה לא ככה.

אתה באופן אישי הרגשת יחס שונה ממאמנים בעבר בבחירות בשחקנים שלהם? כן וכל שחקן הרגיש את זה בקבוצה שלו לא רק בסכנין. גם התקשורת משפיעה וגם יש לחץ על המאמן.

מי הבן אדם שמכוון אותך בהחלטות שלך ויש לו הכי הרבה השפעה עלייך? המשפחה שלי, ההורים שלי. אבא שלי מגיל קטן מלווה אותי ואימא שלי והאחיות שלי באות אליי לכל משחק. אני זה שמקבל את ההחלטות וקובע מה טוב בשבילי אבל אני אוהב להתייעץ עם הקרובים אליי ולשמוע מה הם חושבים.

מקבל חיבוק מאמא אחרי המשחק

מה רגע השיא שלך העונה? במשחק נגד ב"ש לפני הפלייאוף בדוחא. זה היה המשחק הכי טוב שלי וכמה שבועות אחריו גם קיבלתי זימון לנבחרת.

משחק טוב מול קבוצה גדולה הוא בעל משמעות גדולה יותר מאשר משחק מצוין מול קבוצה קטנה? כן כי קבוצות כמו ב"ש ומכבי ת"א זה יותר אנשים שמסתכלים ויותר התעניינות, לא כמו מול קבוצות קטנות.

אמרת ב"ש, אמרת מכבי ת"א ולפני כן דיברנו גם על מכבי חיפה. חלום שלך להגיע לאחת מהן? כמו כל שחקן יש לי חלום לשחק במועדון אבל החלום הכי גדול שלי זה לצאת לשחק באירופה.

מתוך שלושת הקבוצות שהזכרנו, אצל מי מהן היית מעדיף לשחק? הפועל ב"ש.

סגס תאמבי ברגע השיא שלו העונה

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

מכבי חיפה לא נחשבת יותר כגדולה ואטרקטיבית בעיני שחקנים? שחקנים מפחדים לבוא לשם, כולם רואים מה קורה לשחקנים שמגיעים לשם. אני באופן אישי שמעתי משחקנים שיצאו משם שיש בעיות גם בתוך חדר ההלבשה ושחקנים לא אוהבים אחד את השני.

גם יחד איתך בסכנין יש לא מעט שחקנים שעברו במכבי חיפה כל מי שחזר לפה אמר שאין חדר הלבשה כמו בסכנין באף קבוצה אחרת ולא רק מכבי חיפה, גם במכבי ת"א וק"ש לדוגמא

ועדיין למכבי חיפה יש זכות ראשונים עלייך אז יש סיכוי שתגיע לשם זה תלוי אם יישבו איתי או לא, נראה בהמשך.

אחרי עונה כזו אתה מצפה לקבל זימון בעונה הבאה לסגל של הנבחרת הבוגרת? כן אני חושב שאני כבר יכול לשחק בנבחרת הבוגרת.

במגזר הערבי טענו לא פעם שיש שחקנים ששייכים למגזר ולא קיבלו זימונים למרות שהם עשו עונה טובה יותר מכאלה שלא מהמגזר הערבי וכן קיבלו. גם אתה חושב ככה? זה לא מדויק . אין חשיבות רק לזה שהשחקן מהמגזר הערבי, אלא לדעתי פשוט שחקן בקבוצה גדולה מקבל עדיפות על פני שחקן בקבוצה קטנה כמו סכנין למשל.

יש שחקן בסכנין שלדעתך היה צריך לקבל זימון ולא קיבל? כן, מחמוד קנדיל לדעתי צריך להיות שוער ראשון בנבחרת. אני לא רואה שוער יותר טוב ממנו בנבחרת.

קנדיל וסגס(מימין) יחד עם מוחמד בדארנה ועטאא ג'אבר

אם היית יכול לחזור אחורה ולשנות משהו אחד במהלך העונה, מה היית משנה? הייתי חוזר למשחק בו הפסדנו 5:1 לבית"ר ירושלים, זה היה משחק חלש שלי ואני לוקח אחריות על כמה גולים שקיבלנו שם, זה היה צריך להיראות אחרת.

המשחק הזה כאב לקהל מאוד ומי שספג שם הרבה קריאות מהאוהדים הוא ז'אורז'יניו שהיום חלק מהסגל של בית"ר ירושלים לא רק להם, זה כאב לכולם שקיבלנו מבית"ר 5 שערים.

אתה חושב על זה שבעתיד מעבר אפשרי שלך לבית"ר ירושלים יכול לפגוע באהבה של הקהל אלייך? לא חושב על זה כי אני לא חושב לעבור לבית"ר.

למרות שזו קבוצה אטרקטיבית שמשחקת באירופה? לא חושב לעבור לשם. נכון שאני צ'רקסי, אנחנו לא נחשבים מהמגזר הערבי וגם את השפה הערבית למדתי מהקבוצה אבל בכל זאת אנחנו מוסלמים ואני לא רואה מעבר כזה קורה.

באיזו מילה אתה בוחר לסיכום העונה שלך? נהדרת.

#סגסתמבי #בניסכנין

כתבות נוספות