בין הפועל תל אביב לקריית שמונה עם עצירה בבנפיקה: אנאס מחאמיד מסכם עונה

אנאס מחאמיד, אחד החלוצים המבטיחים של הכדורגל הישראלי ומי שדובר עליו רבות בשנתיים האחרונות, החל את העונה האחרונה בסגל קבוצת הפועל תל אביב. מחאמיד שקיבל דקות וחלם להיות שחקן מוביל מצא את עצמו מקבל זימון למבחנים בינואר האחרון מקבוצת הפאר הפורטוגלית בנפיקה ליסבון. לאחר שעבר את המבחנים בהצטיינות, לא הצליח לסכם על תנאי חוזה שירצו את הצד שלו ושלהם וזה הביא לכך שהחלוץ הצעיר חזר לארץ בדיוק לתקופה בה הפועל תל אביב החלה בבעיות הניהוליות שלה.

מחאמיד היה אחד מאותם שחקנים ששוחררו לאחר אי סדר שפקד את האדומים ולאחר שהחזיק במספר הצעות מקבוצות בליגת העל הוא בחר בעירוני קריית שמונה. הקבוצה מהצפון מיהרה לחטוף את הכישרון והחתימה אותו ל- 4.5 שנים עם רצון שהוא יהיה זה שיוביל את הקבוצה הבוגרת בעתיד הקרוב.

לאחר עונה מלאת תהפוכות וחוויות סיכמנו ביאללה,ספורט! יחד עם אנאס מחאמיד את העונה שעברה עליו:

התחלת את העונה כשחקן סגל בהפועל ת"א, ציפית לעשות שם את הפריצה שלך?

בתחילת העונה היה סגל רחב ועדיין היו לי ציפיות לשחק ולקבל דקות. לאחר תקופה שוחררו מספר שחקנים וירד העומס התחלתי לקבל דקות אך לא בצורה משמעותית שאני יכול לציין.

מחאמיד. התחיל את העונה בצבע אדום

מצאת את עצמך בקבוצה גדולה אך עדיין ללא במה מספקת ואז הגיעה ההצעה מבנפיקה, מה עבר לך בראש באותו הרגע?

קיבלתי הצעה זה נכון, גם הגעתי להתרשמות שם והרשמתי במשחקי האימון, מבחינתי זה היה מקום גדול להגיע אליו אך בנפיקה רצתה השאלה בלבד עד סוף העונה ואני רציתי חוזה ארוך יותר בכדי להוכיח את עצמי, העסקה לא התממשה למרות שהם לא ויתרו עליי ורצו לשלוח אותי לקבוצה אחרת כדי להתקדם אך מבחינתי האופציה הייתה רק בנפיקה.

בהפועל תל אביב לא הסכימו להשאלה?

הפועל ת"א לא הייתה צד בעניין כי הייתי כבר משוחרר, בינואר הגיעו האחים ניסנוב וכזכור הציעו חוזים חדשים לשחקנים בכדי להבריא את המועדון, מהצד שלי ומי שמנהל אותי לא קיבלנו את ההצעה ושם נפרדנו.

החזקת בכמה הצעות מליגת העל ובסופו של דבר החלטת לחתום בקריית שמונה

נכון מאוד היו מספר הצעות אך בהחלטה משותפת עם אבא שלי והסוכן החלטנו להגיע לקריית שמונה מועדון שמקדם צעירים ונותן במה, אני שמח כי זאת הייתה הבחירה הנכונה בשבילי בשביל להתקדם.

מחאמיד במעמד החתימה בקריית שמונה

אתה מרוצה בקריית שמונה? המעמד שלך היום תואם לציפיות שהיו לך לפני שהגעת?

אני מרוצה מאוד במועדון. שיחקתי גם בנוער וגם בבוגרים של קריית שמונה, אוהבים אותי ואת איך שאני עובד ומתנהל. מחבקים אותי מקדמים אותי ואני מעריך מאוד, בסיום העונה בישלתי גול נגד רעננה ונגד המאמן שלי בעונה הבאה (צוחק), ובעזרת השם זה ימשיך.

מה הייתה המטרה שלך בתחילת העונה?

הצבתי לעצמי להיות שחקן נבחרת דומיננטי, לשחק בהפועל תל אביב להבקיע שערים ולהתקדם בקריירה צעד צעד כשחקן שמקבל הזדמנויות.

אתה שייך לנבחרת הנוער, איך ההרגשה לייצג את המדינה?

זה חלום שלי מילדות ואני בנבחרת מגילאים קטנים, אני מרגיש גאה לייצג את מדינת ישראל, מבחינתי זה גם קרש קפיצה להתמודדות מול נבחרות חזקות בעלות שם וכמובן להרשים את מי שצופה בשחקנים.

אז נבחרת השגת אבל מקום קבע בליגת העל?

מהר מאוד לאחר העזיבה את הפועל תל אביב והחזרה מהמבחנים בחו"ל מצאתי את עצמי בקבוצה אחרת בליגת העל ואיתה אני עושה את הצעדים להתקדמות, אז המטרה הושגה בסופו של דבר.

גאה לייצג את המדינה. מחאמיד במדי הנבחרת

מה החוויה הכי גדולה שעברת העונה?

הזימון למבחנים בבנפיקה. הסוכן שלי התקשר אליי ואמר לי שאנחנו צריכים להיפגש. נפגשנו והוא הראה לי את הזימון, שמחתי מאוד זה חלום.

מי הבן אדם שמלווה אותך והכי משפיע עליך?

אבא שלי כמובן, הוא תמיד שם דוחף מייעץ מלווה ולא משנה באיזה תקופות, גם הטובות וגם הפחות הוא לאורך כל הדרך.

אם הייתה חוזר אחורה, איזה רגע היית משנה בעונה האחרונה?

יש מספר רגעים אבל הם עברו, אני לומד מכל דבר ושם דברים מאחוריי כדי להשתפר בכל דבר לעתיד.

מילה לסיכום העונה?

שתי מילים, עבודה קשה. עבדתי קשה מאוד ואני מסיים עם טעם טוב.

מה יקרה בשנה הבאה? דיברת עם חיים סילבס על הציפיות?

עדיין לא, את האמת סיימנו את העונה עם תומר קשטן ועדיין לא נפגשנו, מאמין שבתחילת האימונים בחודש הבא יזמנו אותנו וכולנו נשב ונדבר עם המאמן על העונה הבאה.

#אנאסמחאמיד #קרייתשמונה #הפועלתלאביב

כתבות נוספות