המגרש הביתי של סבע: אחמד ינסה להתקרב לליגה הלאומית דרך ניצחון במגרש הביתי של אחיו דיאא

אחמד סבע, קשרה המוכשר של עירוני טבריה מליגה א' צפון, הגיע אליה בתחילת העונה ממג'דל כרום מקום הולדתו וקבוצת האם שלו. אחמד הוא פוטנציאל שמחכה לפרוץ קדימה ולהגיע לרמות הגבוהות בדיוק כמו אחיו דיאא סבע שכולנו מכירים ממועדון מכבי נתניה העולה הטרייה לליגת העל.

שוחחנו ביאללה, ספורט! עם אחמד לקראת המשחק הגורלי שמצפה לו יחד עם קבוצתו ביום שישי הקרוב בו יילחמו על הגעה למשחק מול הקבוצה שתצא למבחנים מהליגה הלאומית בשאיפה לנצח שם ולעשות שוב את הדרך המדהימה לליגה הלאומית דרך הפלייאוף. למשחק הקרוב יגיע אחמד במצב רוח מאוד מאוד מרומם ולא רק מהניצחון האחרון והגדול של קבוצתו אלא גם מהעובדה שהוא זה שחתם את הניצחון הזה עם שער נפלא.

אחמד, זו עונה ראשונה שלך בעירוני טבריה, תשתף אותנו איך התרשמת מהעיר ומהקבוצה?

את האמת אני חייב לומר שקצת חששתי לפני שהגעתי כי אנשים גרמו לי לחשוב שאולי אקבל יחס שונה בגלל שאני מהמגזר הערבי, אבל אני חייב לציין שלא נתקלתי בדברים כאלו ואפילו לא קרוב לזה. יש כאן אנשים טובים שמתייחסים באמת בצורה יפה, מכבדים מעודדים והכל על הצד הטוב ביותר.

סבע באימון הראשון במדי הקבוצה מהכנרת

הצלחת ליצור קשר טוב עם המאמן והשחקנים ככה שזה יעזור לקידום האישי שלך?

לגבי אילן הוא לא רק בן אדם טוב אלא גם מאמן מצויין, מלמד אותי תמיד איפה אני יכול להשתפר ומכוון מקצועית. לגבי השחקנים זאת פשוט משפחה גדולה עם אווירה טובה והם מציגים יכולת גבוהה שאני לומד ממנה.

חזרת מפציעה וזה משהו שקצת האט את ההתקדמות שאולי ציפית שתהיה לך כשרק הגעת לפה, עד כמה זה איכזב אותך?

תראה בתחילת העונה שיחקתי הרבה וכבר השתלבתי טוב, לאחרונה באה לי הפציעה שנמשכה חודש וחצי וזה עצר אותי אבל חזרתי ואני מתכוון לנסות ולהמשיך את היכולת מתחילת העונה. קשה לחזור להרכב כשהקבוצה מצליחה וזה טבעי אז כמחליף אני נכנס ונותן מה שאני יכול.

עזב את קבוצת האם מג'דל כרום והתחיל דרך חדשה בליגה בכירה יותר. סבע(משמאל)

אם מדברים על הקבוצה והצלחה, אתם בעונה חלומית שעדיין לא הסתיימה. מה סוד ההצלחה של טבריה?

תראה יש פה שחקנים טובים ומהסיבה הזאת אני אומר שקשה לחזור להרכב כי ברגע שהקבוצה מנצחת ומצליחה אז הקלישאה אומרת "הרכב מנצח לא מחליפים" וזה ככה בכל העולם, הקבוצה בתקופה טובה משחקת טוב ומשם ההצלחה.

איך אתה והקבוצה התכוננתם למשחקים כל כך גורליים ועכשיו אולי גם ההכנות שונות כי מאמינים יותר? יש מי שהיה פחות אופטימי לפני הניצחון הגדול שלכם על הפועל רובי שפירא?

אני האמנתי במאה אחוז שנעשה את זה למרות שיש כאלו שקצת לא האמינו וחששו שזה יסתיים , לפני המשחק ישבתי עם אח שלי ודיברנו על המשחק והעונה כולה, לדעתו העונה אני משחק טוב אבל מבחינה מספרית פחות והוא אמר לי שעכשיו המאני טיים ויש כאלו שבעקבות המאני טיים יצרו לעצמם שם גדול אז זה זמן טוב.

נכנסת מחליף, כבשת שער ואי אפשר היה לפספס את החגיגה שלך בדיוק כמו של אחיך דיאא. זו חגיגה שאתה מאמץ?

אני מאוד אוהב את דקות הסיום זה להיכנס ולומר לעצמך שאין לך מה להפסיד רק להרוויח וזה מה שקרה בשישי, לגבי החגיגה זאת לא החגיגה שלי בדרך כלל אבל זה היה מוקדש לו(דיאא) בגלל השיחה שעשה לי, בנוסף הוא הוא היה במשחק והגיע לתמוך אז החזרתי לו עם מחווה.

האחים סבע(מימין). הפעם המשפחה תגיע לעודד את האח הקטן

חוץ מהמעמד המרגש במשחק מול כפר קאסם, אתה הולך לנסות לעבור את המשחק הגורלי שלכם בדרך לעליית ליגה ודווקא במגרש הביתי של אחיך שחגג שם לפני שבוע עלייה לליגת העל

האמת דיברתי איתו על זה שאולי יצא לשנינו לחגוג על אותו מגרש ובכלל במידה ונעלה ליגה זאת תהיה שמחה וכבוד גדול לכל המשפחה שלי. כפר קאסם תהיה יריבה קשה אבל באמת שיש פה שחקנים מצוינים וזה בסופו של דבר יריבה מליגה א', אם נבוא מרוכזים ונראה מה שאנחנו יודעים כמו בכל העונה הכל פתוח ואפשר לעבור שלב. המאמן הסביר לנו שאנחנו צריכים לרדת לקרקע ולבוא מחדש למשחק הזה.

יש הרבה שחקנים שעל אף הכישרון שלהם הם לא מצליחים להתקדם, במקרה שלך זיהו את הכישרון וחברת לגוף שהצליח להוציא אותך מקבוצת האם ולקדם אותך כבר בשלב הראשון לליגה גבוהה יותר

אני חייב להדגיש שהסוכן שלי באמת עשה עבודה טובה, הוא בזמן קצר נענה לדרישה שלי והביא אותי לעירוני טבריה, אני נהנה להיות שייך לסוכנות ומקווה להמשיך להתקדם, התחלתי לשחק רק בגיל נוער אז ההתקדמות שלי לא רעה ואני מאוד רוצה להגיע לפחות למה שהשיג אח שלי.

קיבל החלטה שעזרה לו להתקדם לליגה בכירה יותר. סבע ברגע החתימה בסוכנות

העונה עוד רגע מסתיימת, יכול להיות שהיא תסתיים עבורכם כבר בשישי הקרוב ויכול להיות שתסיימו אותה בחגיגות עלייה לליגה הלאומית. מה השאיפות להמשך?

אם יהיו לי הצעות מליגות גבוהות יותר אז כמו כל אחד שרוצה להתקדם אני אשמח ואם זה לא יקרה בקרוב אז אני בכיף ארצה להישאר בטבריה כי זה ללא ספק מקום שהתחברתי אני אוהב ומרגיש בנוח, אני לא אחד שמדבר יותר מדיי אני בא לעשות את העבודה ולקוות לטוב.

#אחמדסבעשחקן #עירוניטבריה

כתבות נוספות