סכנין ספגה את ההפסד הגדול ביותר העונה, קריאות מצד הקהל נגד ז'אורז'יניו

סכנין ארחה אמש(שבת) את בית"ר ירושלים באצטדיון טוטו בעכו למשחק שעבור האורחת הוא הבטחה סופית לכרטיס לאירופה ואילו עבורה הכרטיס לאירופה כבר בלתי ניתן להשגה אך רוצה לסיים את משחקי הפלייאוף העליון בצורה טובה ולרשום לפחות ניצחון אחד על הירושלמים העונה. 

 

המשחק נפתח בצורה התקפית משני הצדדים אך היתרון היה של בית"ר שגם ידעה לנצל אותו מספרית ובאמצעות שער של איתי שכטר בדקה ה-16' קבעה יתרון ראשון שסכנין ידעה להגיב לו ומשער של עידן שמש, שקיבל מקום באחד עשר הפותחים לראשונה מאז חודש פברואר, התוצאה הפכה לשוויון אך הוא לא החזיק זמן רב. רגע לפני סיום המחצית הראשונה מהכשלה של איתי שכטר על ידי השוער אסף רז, שרשם הופעת בכורה עקב פציעתו של מחמוד קנדיל, ברחבה נקבע פנדל לזכות בית"ר.

שחקני הקבוצות בתחילת המשחק

 

אריק סאבו לא פספס וקבע 2:1 שגם היה נקודת המפנה במשחק הזה כיוון שמאותו הרגע סכנין לא הצליחה לחזור למשחק וגם שילמה על כך בלא פחות מארבעה שערים נוספים שגרמו לה לצאת מהמשחק הזה בתבוסה ולרשום עונה ראשונה בה היא מפסידה לבית"ר ירושלים במשך שלושה מפגשים ברציפות.


מעבר לחוויה קשת הצפייה שהייתה לאוהדי סכנין על כר הדשא, נראה שגם מחוצה לו האווירה הייתה מתוחה מאוד. לכל אורך המחצית השנייה הקהל היה זועם ורותח ומי שבעיקר ספגו את האש היו היו"ר אבו יונס והשחקן ז'אורז'יניו שנכנס כמחליף וכל נגיעה שלו בכדור לוותה בקריאות בוז מהיציע. ומה הסיבה לכך? גורם במועדון ניסה להסביר ואמר "לא ברור למה מתייחסים כך לז'אורז'יניו, הוא עשה עונה מצוינת אבל ככה זה כשהקבוצה מפסידה הקהל זועם. הרבה מסביב אומרים שבכלל מדובר במעבר אפשרי שלו לבית"ר שגרם לאוהדים לכעוס". אגב, ז'אורז'יניו גם נצפה משוחח עם מאמן בית"ר ירושלים שרון מימר במהלך הערב. 

ספג קריאות מהקהל. ז'אורז'יניו

 

את המשחק של סכנין אפשר לסכם בהגנה חלשה ופרוצה מאוד, הופעת בכורה לא מספיק טובה לשוער המחליף, התפרקות במחצית השנייה של המשחק וחוסר גדול בביטחון ויצירתיות. מי שניסו להציל את המשחק היו עידן שמש עם שער שוויון, ז'אורז'יניו וספורי שנכנסו כמחליפים אך לא עשו את ההבדל ואוסמה חלאילה הצעיר, מלך שערי הליגה בנוער של סכנין, שגם הוא נשלח למערכה הקשה ללא כל סיכוי להציל אותה. 

 

יוסי אבוקסיס התייחס בסיום בראש ובראשונה לתקרית בה זעם על השופט במהלך המשחק: "בסך הכל באתי להעיר לו במחצית על זה שבית"ר ירושלים המשיכה לשחק בעמדה של 10-15 מטר מהעבירה שנעשתה ובגלל זה הם קיבלו את הפנדל ואז כשהוא הזיז את היד שלו היא פגעה ביד שלי ואמר לי אתה מורחק. לדעתי יש לו משהו נגדי" 

 

על משחק ההגנה שהיה לא טוב אמר: "זה היה משחק ההגנה הגרוע ביותר שלנו, ברור שהחיסרון של אברהם פאס היה משמעותי, לא רק הוא אבל בעיקר הוא כי קיבלנו את כל הגולים ממרכז ההגנה שלנו ואני מאוד מאוכזב. בחצי הראשון היה קרב יפה נלחמנו והגענו אבל השער בדקה ה-45' היה קריטי מדי כנראה בשבילנו השחקנים ירדו מאוד מאכזבים".

החיסרון שלו השפיע על חוסר הביטחון בהגה? קנדיל צפה במשחק מהיציע 


בנושא מצבה של הקבוצה במשחקי הפלייאוף העליון אמר: "השחקנים סחוטים אחרי שעשינו עונה אדירה, קשה לנו בסגל שלנו מול שאר הקבוצות בפלייאוף העליון שהן יותר טובות מאיתנו. במשחקים האחרונים התקשנו מאוד להביא את הנקודות אבל עצם זה שאנחנו בפלייאוף העליון זה הישג בשבילנו ובהתחשב בכל הפצועים שלנו קשה מאוד להצליח בשלב הזה וזה יימשך כך גם במשחק הבא כשיחסרו לנו הרבה שחקנים" 


במשפט קצר מאוד בנושא הקהל שהביע את אכזבתו דרך קריאות מהיציע אמר אבוקסיס: "הקהל זה לא הבעיה שלנו".

אבו יונס שספג קריאות מהקהל לצד האורח שלומי דורה ביציע. שוחחו על תחלופת המאמנים הקרבה?


והאם הייתה להודעה שלו השפעה על ההתדרדרות של סכנין במחזורים האחרונים? על כך ענה: "החלטתי והודעתי, זה לא מה שהפריע לנו כי עובדה שבחצי הראשון נראינו שונה לגמרי מהחצי השני. מהרגע שפשוט איבדנו את הסיכוי לאירופה הורדנו בקצב האימונים ואין לזה קשר להודעה שלי".

 

לסיכום, זהו ההפסד השלישי ברציפות של סכנין העונה לבית"ר ירושלים ועל כך אמר אבוקסיס: "בית"ר הרבה יותר טובה משנה שעברה שאז גם ניצחנו אותם. השנה הם יותר טובים מאיתנו וניצחו אותנו בצדק".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

כתבות נוספות 

Please reload