המבחן הגדול: דליית אל כרמל תחגוג הישארות או שבני זלפה תחגוג עלייה?

אחרי סיום עונה דרמטי בליגה א' צפון נקבע כי מי שתצא למבחנים זו דליית אל כרמל. אמנם להיות במקום בו יוצאים למבחנים הוא אכזבה גדולה עבור כל קבוצה, אך בהתחשב במצב בו הייתה דליית אל כרמל בשבוע האחרון בו הופחתו לה שלוש הנקודות מפרשת עפיף נזאל שהותירו אותה במקום האחרון בטבלה עד למשחק האחרון בו הצליחה להינצל מירידה, היא יכולה להסתכל על מעמד היציאה למבחנים כמשהו מעודד ועוד צ'אנס שניתן לה להיאבק על מקומה בליגה שהיה נראה לפני מספר ימים שנשמט לה מבין הידיים.

בצד השני של המגרש תעמוד הפועל בני זלפה שסיימה במקום השני בליגה ב' צפון מחוז ב'. בני זלפה הייתה במקום השני אך בפער גדול ומשמעותי של 24 נקודות מזו שהבטיחה את עלייתה הפועל אום אל פחם כך שבשלב מוקדם יחסית כבר ידעה שהסיכוי שלה לעלות ליגה יהיה אך ורק להילחם במשחקי הפלייאוף שבסופם תשחק מול הנבחנת של ליגה א' ועל אף שלא הצהירה על כך שתכוון לעלייה כך קרה והיא הגיעה לשלב הסופי.

הצליחו לעמוד ביעדים שלהם עד כה. שחקני זלפה

תמונה מתוך: העמוד הרשמי הפועל בני זלפה

מחר(חמישי) יעלו על כר הדשא באצטדיון עילוט שתי הקבוצות שנמצאות במומנטום שונה לחלוטין, האחת במומנטום חיובי מאוד אחרי רצף ניצחונות שהביאו אותה למעמד בו היא נמצאת היום ולעומתה קבוצה שנייה חלשה יותר מנטלית, שעברה תקרית אחרי תקרית הן בתוך המגרש והן מחוצה לו שפגעו בה מאוד. בשלב הזה ינצח פה הרעב לעלות ליגה או הרעב להישאר בליגה כנגד כל הסיכויים והקשיים.

הישארות בליגה תהיה הישג גדול בהתחשב בקשיים. שחקני דלייה

מאמן הפועל בני זלפה, נביל אמארה, אמר ליאללה,ספורט! לקראת המשחק: "אנחנו עכשיו בכוננות שיא, גם בקבוצה וגם בקהל ובכפר, כולם מחכים למשחק הזה בקוצר רוח. מבחינת הכנות כבר עברנו השבוע שלושה אימונים והיום עושים את האימון מסכם וצפוי לנו סגל מלא, גם מי שיש חשש לגביו היום צפוי להיות כשיר למשחק מחר. איך אומרים? גמר זה גמר, אנחנו מתכוננים ובעזרת השם נעשה ניצחון".

עוד הוסיף בנושא הקהל: "זה נכון שהקהל מאמין בקבוצה שהיא יכולה לעשות את זה, הקהל בטירוף הכפר 'במצב חירום'. בסך הכל מדובר בכפר קטן בסביבות 4000 תושבים שכולם מכירים אחד את השני, אני מאמין שעד 2000 איש יגיעו למשחק ויצטרפו אליהם עוד אנשים מהסביבה, יהיה קרב רציני בעילוט מחר".

ינסה לעשות הישג גדול מחר יחד עם קבוצתו. אמארה

תמונה מתוך: העמוד הרשמי הפועל בני זלפה

בנושא האמונה איתה הם מגיעים למשחק מחר אמר נביל אמארה : "למען האמת אמרתי לשחקנים אתמול שהמשחק תלוי אך ורק בנו, אם נבוא וניתן את הנשמה והמשחק שנתנו נגד מג'דל כרום אני מאמין שננצח. הזהרתי אותם משאננות והבהרתי להם שאסור להם ללכת כאילו המשחק בכיס שלהם, נבוא להילחם ולהקריב את עצמנו על המגרש. אין מה להפסיד צריך להתפוצץ על המגרש וזה בדיוק מה שאמרתי להם גם אחרי המחצית במגדל כרום וידענו לנצח בהארכה, ניצחנו על אף שכל מי שמבין בכדורגל אמר שמג'דל כרום תיקח אותנו"

דליית אל כרמל היא אולי המתמודדת הכי נוחה על הנייר שבני זלפה הייתה יכולה לקבל וזאת עקב כל רצף הבעיות שהיו לה במהלך העונה שהותירו אותה במצב לא פשוט מנטלית ומקצועית. בנושא הזה הוסיף: "לא מקלים ראש בקבוצה מליגה א', למרות המצב שלה זה משחק על חיים או מוות הם ישכחו כל מה שעבר עליהם ויבואו בצורה אחרת וגם אנחנו נעשה את זה, נבוא על מנת לנצח".

הקבוצה שלו תילחם בכל הכוח על ניצחון. אמארה

תמונה מתוך: העמוד הרשמי הפועל בני זלפה

השאלה המרכזית היא עד כמה יהיה מאכזב להגיע אחרי כל הטירוף בשבועות האחרונים ולא לעשות את העלייה המיוחלת, על כך התייחס אמארה: "לא הצהרנו עלייה בכלל מתחילת השנה כך שגודל הציפיות כגודל האכזבות. בנוסף, יש לנו בעיית תשתיות בכפר ואנחנו עובדים על זה, מגרש האימונים שלנו צנוע מאוד ונלחמתי כדי שגם אותו יהיה לנו כיוון שלפני כן היינו מתאמנים במגרש גרוע יותר. אנחנו מראש יודעים שהתמודדות בליגה א' לא תהיה פשוטה עבורנו, מה גם שכל מה שמגיע עכשיו זה בונוס עבורנו.

אנחנו הצהרנו על אחד מחמשת המקומות הראשונים בתחילת העונה וכבר השלמנו את המטרה, אבל אם הגענו לבאר אנחנו רוצים לשתות ממנה. הכוונה היא לא לאכזב את הקהל, חשוב לי שהוא יחזור לכפר שמח , יש הרבה תומכים לקבוצה ומאמין שבמידה ונעלה נצליח בסופו של דבר להסתדר בליגה א' ולא יהיה קשה".

#נבילאמארה #הפועלבניזלפה

כתבות נוספות