אבוקסיס לשחקנים: "כלום לא סגור אבל הבנתם מה ההחלטה שלי" ומועמד מוביל במירוץ להחלפתו

לאחר המשחק האחרון באצטדיון המושבה נחרצו כמה גורלות בהקשרה של בני סכנין, ראשון ההפסד למכבי פתח תקווה שהרחיק אותה מאירופה ונוסף על כך הודעתו הרשמית של יוסי אבוקסיס על סיום תפקידו בסוף העונה.

המשחק בין בני סכנין למכבי פתח תקווה תיאר כמעט באופן מושלם את מצבה העונה, לפחות מאז תחילת משחקי הפלייאוף. מחצית ראשונה לא מספיק טובה כשהשחקן המרכזי שהצליח לאיים על שער היריבה היה הקשר האחורי סגס תמבי ולא אחד משחקני ההתקפה. מחצית שנייה עם לא מעט הצלות של קנדיל בשער, של עותמאן מקו השער ולבסוף כניעה והפסד 1:0. בדיוק כך נראתה סכנין מתחילת העונה כשהצליחה להיות מאיימת בשלבים הראשונים ומאז עסקה בהצלות, פציעות עד שלבסוף נכנעה ולפי איך שזה נראה כרגע פספסה את הכרטיס לאירופה שהייתה קרובה אליו מאוד.

התרחקו מאוד מהכרטיס לאירופה. שחקני סכנין בתחילת המשחק באצטדיון המושבה

ההתקפה

החלק ההתקפי של סכנין נחלש מאוד בחצי השני של העונה. בתחילת העונה ז'אורז'יניו היה מאוד דומיננטי וכתוצאה מכך שמו עלה כמועמד במועדונים גדולים אך מאז הייתה דעיכה ביכולתו ובזמן שז'אורז'יניו שקע, שמש זרח. עידן שמש החל לקבל את ההזדמנויות בחוד ההתקפה של סכנין וגם הגיע למצב שהכריע כל משחק במשך לא מעט משחקים ברציפות ואפשר להגיד שאת החלק הקריטי בהבטחת המקום בפלייאוף העליון הוא יכול לזקוף לזכותו, אך מאז שמש הספיק להיפצע ונעדר תקופה לא קצרה ומאז שחזר לסגל הוא לא מקבל דקות רבות וזאת במקביל לכך שלא הרבה אחריו נפצע גם ז'אורז'יניו.

הכריע לסכנין משחקים קריטיים. שמש

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

מי שהצליח במשחקים האחרונים להיות חתום על הכיבושים של סכנין הוא יובל אבידור שרשם שיפור גדול ביכולתו, אך לצערו זה לא הספיק מול היריבות אותן פגשו וסכנין סובלת מחלק התקפי שכרגע לא מספיק טוב בשביל המקום אליו היא שואפת.

הפציעות

ז'אורז'יניו סובל מקרע במפשעה שאובחן לו עוד לפני כשלושה שבועות והיה מלווה בחשש גדול שיסיים את העונה בעקבותיו אך הוא החליט לעלות לשחק על אף חומרת הפציעה, מה שהביא לך שלאחר מנוחה של שבועיים במשחק מול מכבי פ"ת ביקש חילוף עקב אותה פציעה בדקה ה-69'. על אף כל הנאמר ז'אורז'יניו מתעקש שלא חש בכאבים ושב להתאמן כרגיל על אף פציעתו ובמידה ולא יקרה שום דבר חריג הוא צפוי לשחק בשבת מול בית"ר ירושלים.

מתעקש לשחק על אף הפציעה. ז'אורז'יניו

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

אברהם פאס סובל גם הוא מקרע שעל פניו היה נראה פחות חמור מזה של ז'אורז'יניו ולאחר שהחסיר שני משחקים הוא עדיין לא שב לאימונים כרגיל, התאמן היום בנפרד מהקבוצה ולא צפוי לשחק גם מול בית"ר ירושלים. מוחמד זבידאת גם הוא עדיין חש בכאבים ולא שב לאימונים מלאים ואילו סיראג' נסאר התאמן היום כרגיל על אף הכאבים.

עמדת המאמן

אחרי עיסוק בלתי פוסק במועד הודעתו של אבוקסיס על סיום תפקידו, זה הגיע. בסיום המשחק האחרון הוא הודיע כי לא יאמן את סכנין בעונה הבאה. "עוזב מקום מאוד טוב, נהניתי פה. ידעתי שאנחנו בדרך לפלייאוף עליון ולא רציתי להתייחס לפרסומים, לא רציתי שזה יפגע בפוקוס שלנו ובדיעבד קיבלתי החלטה טובה. לשחקנים בסכנין יש אופי מיוחד ובגלל זה אני בטוח שהנושא הזה לא הטריד אותם, יש עוד שלושה משחקים ואני רוצה שנסיים אותם בכבוד".

אבוקסיס כינס היום את השחקנים על המגרש בסיום האימון ואמר להם: "כלום לא סגור, הבנתם מה ההחלטה שלי שכנראה אני עוזב אבל נדבר על זה במועד אחר זה לא מתאים עכשיו".

דחה את השיחה הארוכה עם השחקנים למועד מאוחר יותר. אבוקסיס

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

לא מעט שמות כבר עלו כמועמדים להחליפו בשבועות האחרונים. כרגע מי שנראה כמועמד מוביל הוא מי שמכיר היטב את סכנין וזהו מרקו בלבול כשהאחרון כבר עשה שתי קדנציות בבני סכנין בעברו, בקדנציה הראשונה הוביל אותה למקום ה-7 ובפעם השנייה הגיע באמצע העונה לאחריו פיטוריו של שלומי דורה, הציל אותה מירידה ועונה אחת לאחר מכן הצליח להוביל אותה למקום ה-6 בפלייאוף העליון. כיום משמש בלבול כמאמן נבחרת ישראל הצעירה.

#יוסיאבוקסיס #בניסכנין

כתבות נוספות