פאיד חסון: "אם למישהו הגיע להישאר בליגה זה לנו, שיחקנו כדורגל טוב אבל סבלנו מחוסר מזל"

לא מעט דובר על היורדת, הנבחנת והעולה ללאומית מליגה א' צפון' אך יש קבוצות שעברו גם הן דרך לא פשוטה והצליחו ברגע האחרון לברוח מירידה וממבחנים, אפשר להגיד "הצליחו להינצל". אחת מאותן קבוצות היא הפועל כפר כנא, שבעונה הבאה תהיה גם הנציגה היחידה של כפר כנא בליגה א' צפון עקב ירידתה של צעירי כפר כנא לליגה ב'.

זו העונה השנייה ברציפות שהפועל כפר כנא משלימה בליגה א' צפון לאחר שבעונה שעברה סיימה במקום ה-6 ואילו העונה הנוכחית המצב היה קצת יותר קשה ואפילו הייתה בסכנת ירידה במשחק האחרון של העונה, אך בסופו של דבר ניצלה מחזרה לליגה ב' ונשארה במקום ה-13 שגם הציל אותה ממבחנים.

פאיד חסון, מאמן הפועל כפר כנא, הוביל אותה מתחילת העונה ועבר איתה מסע לא פשוט: ניצחונות, הפסדים, רכש ותכניות הישרדות. שוחחנו עם פאיד על העונה שעבר יחד עם כפר כנא וגם, האם יישאר על הקווים גם בעונה הבאה?

השלים עונה שנייה ברציפות בליגה א' יחד עם הפועל כפר כנא. חסון

תמונה מתוך: הדף הרשמי הפועל כפר כנא

פאיד, קודם כל תספר על ההרגשה האישית שלך אחרי שהבטחתם את ההישארות במשחק האחרון של הליגה

אני אחלק את זה לשני שלבים, בשלב הראשון לדעתי היינו פשוט אחת הקבוצות ששיחקה כדורגל טוב ואיכותי אבל בחלק השני אני חושב שהמזל לא הלך לטובתנו. כל הזמן שיחקנו את אותו כדורגל טוב, הגענו להזדמנויות וקיבלנו גולים משום מקום שבגללם הפסדנו משחקים וזה קרה לנו לא פעם. אם לסכם את המשחק שלנו אני פשוט חושב על זה שהרבה פעמים לא היה לי מה להגיד לשחקנים כי באמת שיחקנו טוב ופשוט הגולים הגיעו משום מקום וזה הטעה אותנו, בשלב מסוים רק חיכינו שהמזל לא יהיה נגדנו ואז גם הגיעו פציעות של שני שחקנים חשובים שנעדרו בשלבים הכי קריטיים של העונה בגלל פציעות.

נלמד ממה שהיה הרבה לעונה הבאה גם אני בתור מאמן אולי בהיבט של חיזוק בחלון ההעברות ובניית קבוצה חזקה יותר בתחילת העונה. נכון שהמטרה הושגה אבל זה הפך להיות קשה יותר ממה שציפינו, עצם זה שהגענו למשחק האחרון והיינו יכולים להגיע למבחנים אומר הכל כי היינו צריכים וראויים לעשות את זה לפני. כל הכבוד לשחקנים, להנהלה ולקהל שליווה אותנו עד הרגע האחרון, מגיע לנו להישאר בליגה בגלל זה אני רגוע.

יצטרכו להתחזק בעונה הבאה. שחקני הפועל כפר כנא

צילום: nazeeh sultan

בעונה הבאה אתה תמשיך על הקווים בהפועל כפר כנא?

הפועל כפר כנא זה בית חם אבל אני עוד לא יודע אם אמשיך פה גם בעונה הבאה, את זה אדע תוך מספר שבועות אחרי שאשב עם ההנהלה. נשב בצורה מקצועית לגבי העונה הבאה ונעלה הרבה שאלות לדוגמא האם צריכים תקציב גדול יותר כדי להביא שחקנים יותר איכותיים, לדעתי הפועל כפר כנא צריכה לשים כמטרה את החלק העליון.

יש לי הצעות אחרות אני לא אשקר, אני גם מעוניין להיות בקבוצה שלא מהמגזר במהלך הקריירה זה משהו שמאתגר אותי, אבל הפועל כפר כנא זה המקום היחיד שאני מרגיש חברתית ומקצועית טוב ולכן העדיפות הראשונה היא להם ואם לא אשאר אבחן את האפשרויות שיש לי, אבחר את הטובה ביותר וארוץ קדימה.

הצליחו להינצל ברגע האחרון. שחקני הפועל כפר כנא

צילום: nazeeh sultan

על אף רכש השחקנים שעשתה הפועל כפר כנא היא לא הצליחה להתברג בחלק העליון של הטבלה, אתה מאוכזב משחקני הרכש שלך?

נהניתי בתור מאמן מהמשחק ומהקבוצה, כל מי ששיחק נגדנו וגם ניצח אותנו אמר המון דברים טובים על המשחק שלנו פשוט לדעתי כל הנושא של המזל והפציעות פגעו בנו אז אני לא יכול לבוא בטענות לשחקנים כי הם עשו כל מה שרציתי. כל מאמן רוצה שהקבוצה שלו תניע כדור טוב ותשחק טוב, היו פעמים שהסתכלתי ואמרתי "מה אני יכול לתקן?" ושוב הבנתי שהכל עובד וכולם ראו את זה, זו גם ההזדמנות לומר תודה רבה להנהלה על הסבלנות באמת מגיעה להם מילה טובה.

בכל מקום אחר שהייתי בו ולא היינו מנצחים באותה כמות יש מצב שהייתי מפוטר למרות שביקשתי לא פעם לעזוב והם סירבו בתוקף, מה שנתן לי ביטחון עצמי לתת את הכל בכל משחק ואני יכול להסתכל על העונה שחלפה ולהגיד שבאת נתתי כל מה שאני יכול לא וויתרתי גם על הדבר הכי קטן, עבדתי מהלב וזה סיפוק אישי גדול כי אני חושב שאם למישהו הגיע להישאר אז זה לנו וכל הקבוצות שלחמו בתחתית יגידו את אותו הדבר.

מה לגבי השילוב של שחקני בית בסגל שלכם?

לא היו לנו הרבה שחקני בית וזה קצת העיק עלינו. אני רואה שבהפועל כפר כנא יש נוער טוב שמתמודד על העלייה ובעתיד הקרוב יהיו כמה שחקנים שיוכלו להשתלב בבוגרים וזה לא משנה מי יהיה המאמן, אנחנו פשוט לא היינו יכולים במצב הקריטי בו היינו לשלב שחקנים צעירים, אם היינו מבטיחים את ההישארות מוקדם יותר אולי היינו משלבים אותם אבל יצטרכו לעבוד על זה יותר, יש שם הרבה שחקנים כישרוניים.

סיימו את העונה בחגיגות. צוות הפועל כפר כנא

תמונה מתוך: הדף הרשמי הפועל כפר כנא

בסופו של דבר מי שירדה ליגה היא היריבה המקומית שלכם צעירי כפר כנא, במשחק האחרון זה אפילו הגיע למצב שניצחון שלכם היה "מציל" אותה מירידה

אני מצטער בשבילם, צחי מאמן טוב אבל לפעמים הולך ולפעמים לא ככה זה בכדורגל. נכון שבמשחק האחרון היינו יכולים "להציל" אותם באמצעות ניצחון שלנו אבל קודם כל חשבנו איך להציל את עצמנו, אני עובד רק בשביל הפועל כפר כנא ולא בשביל אף קבוצה אחרת. זו דרכו של כדורגל תמיד יש מנצח, מפסיד, עולה, יורד ושורד, אני הייתה השנה השורד ומקווה מאוד ששנה הבאה אני אהיה בחלק יותר עליון. מאחל לכל מי שירד הצלחה בעתיד ושיעלה ליגה.

מה יכול למנוע ממך להישאר עוד עונה בהפועל כפר כנא?

אני פה הרבה שנים וברגע שנשב נדבר על התנאים של שני הצדדים לא רק התקציב אבל בנושא הזה ככל שהזמן עובר נגמר העידן של קבוצות עם תקציב נמוך ותקציב גדול זה אומר שחקנים שמשתכרים יותר משחקנים בינויים וצריך לשים לב אליהם, זה הכיוון להיות יותר למעלה. אני באופן אישי עליתי כבר ליגה במהלך הקריירה ועדיין לא חוויתי ירדתי ליגה מה שאני לא רוצה שיקרה לעולם.

משפט סיכום שלך לעונה שעברת יחד עם הקבוצה

השגנו את המטרה וזה הכי חשוב.

#פאידחסון #הפועלכפרכנא

כתבות נוספות