לא פשוט לקחת אליפות: הדרך של טאהא וגאדיר אל התואר

הפועל באר שבע אלופת המדינה באופן רשמי מאתמול בערב. אחד הדברים שאפיינו אותה לאורך כל העונה הוא סגל עמוק ורחב שהתבטא במספר שחקנים בכל עמדה ולראיה המקרה שעברה עם מיגל ויטור. מיד לאחר פציעתו של הבלם המצויין בתחילת העונה, מיהרו בצוות הקבוצה לחזק את החלק האחורי בבלם נוסף שמכיר את המערכת והוא ווילאם סוארס.

שחקנים מצוינים בסגל הקבוצה כמו מוחמד גאדיר ולואי טאהא מצאו את עצמם מתחלקים בדקות המשחק לאור הרצון לשתף את כלל השחקנים ומכאן שברק בכר "נהנה" מחוסר שביעות רצון מצדם של חלק מהשחקנים לאורך כל העונה.

אחד מהשחקנים שהיה שותף אתמול לחגיגות ההיסטוריות אך לא שיחק כבר כמעט חודשיים הוא הבלם לואי טאהא, שלאור חזרתו של מיגל ויטור והצטרפתו של ויליאם סוארס לקבוצה היה מאוד מאוכזב ממעמדו לאחרונה. טאהא חתם רק בחודש יוני האחרון על הארכת חוזהו בשלוש שנים נוספות וזאת לאחר שוויתר על חוזה של מיליון יורו לארבע שנים מפ.צ. ציריך השווייצרית.

יישאר או יחפש קבוצה אחרת? טאהא

לואי טאהא רשם 22 הופעות העונה במדי הפועל באר שבע כשהופעתו האחרונה הייתה בתחילת חודש מרץ ומאז לא שותף באף משחק. בתאריך ה-12\12 העונה של לואי קיבלה זווית אחרת, בתאריך הזה התארחה הפועל ב"ש בטדי ושם בדקה 14' טאהא החליף את ויטור שלא שב למשחק פעיל למשך שלושה חודשים. בתקופה הזו רשם לואי 13 הופעות בהן פתח כבלם ראשון בהרכב והופעה אחת בה נכנס כמחליף, מלבד תקופה זו טאהא לא רשם דקות משחק רבות ומלבד משחקי גביע הטוטו גם לא פתח בהרכב ולו פעם אחת. החזרה הקיצונית לספסל בלי לקחת חלק באף משחק מאז חזרתו של ויטור בצירוף החתמתו של ויליאם סוארס הפכו את טאהא למאוכזב מאוד ממעמדו.

עוד אירוע מעניין הוא שבמהלך השבוע בהתלבטויות לקראת בחירת סגל השחקנים למשחק האליפות, נאמר כי ברק בכר מתלבט האם לשחק עם הובאן כבלם כאשר בספסל יושב טאהא כשיר למשחק. מקורבים לשחקן סיפרו ליאללה,ספורט!: "לואי מאוכזב אך לא ממהר לוותר על ב"ש, למרות שקבוצות אחרות גיששו אצלו הוא רוצה לקבוע פגישה בקרוב עם ב"ש ולדבר על החוזה שלו".

אחד מהם האריך חוזה והשניים הנוספים בספק. ראדי, טאהא וגאדיר

שחקן נוסף שלאחרונה לקח חלק ברשימת המאוכזבים הוא מוחמד גאדיר, חלוצה של הפועל באר שבע שחתם בשורותיה בעונה שעברה וזאת על אף שהיה מחוזר ע"י מספר קבוצות. החלוץ, שגדל אצל הירוקים מהכרמל, רשם עונות מוצלחות בבני סכנין ובמהלך אותן שנים גם ניסה את מזלו פעמיים בחו"ל אך לא רשם שם קריירה מוצלחת ובעונה שעברה חתם בשורות הפועל באר שבע.

העונה הנוכחית שותף גאדיר ב-16 משחקים בלבד(ללא ליגת האלופות וליגה אירופית). בתחילת העונה סבל מפציעות ולאחרונה החלוץ כשיר ובכל זאת אינו מקבל דקות על המגרש כפי שהיה רוצה ואף בחלק מהמשחקים נותר מחוץ לסגל. בשני המשחקים האחרונים נכנס כמחליף בשלבי סיום המשחק וזאת לאחר שהופעתו האחרונה של גאדיר במסגרת הליגה הייתה אי שם בסוף חודש ינואר במשחק נגד קריית שמונה.

גאדיר בבשיקטאש. מאז ההדחה מאירופה התקשה לקבל הזדמנויות

אפשר לסכם את העונה של השניים כפחות פורצת דרך מזו שלבטח הם ציפו. הפוטנציאל הגדול שיש בשני השחקנים הללו, שיכולים להיות עוגן בחלק ההתקפי וההגנתי של כל קבוצה, הוא ברור אך הוא לא הצליח להפוך לכזה שיטביע את חותמם בסגל האלופה לעונה הנוכחית. לשניהם זכורים רגעים נפלאים ומשמעותיים אם זה טאהא בהיבט תפיסת המקום בהגנה במשך תקופה כה קריטית ואם זה גאדיר שעל אף מיעוט ההופעות הוא רשם לזכותו ולזכות הקבוצה רגע היסטורי כשבישל לבן שהר את גול הניצחון על אינטר במהפך הדרמטי של ב"ש.

בימים הקרובים השניים יהיו עסוקים בחגיגות האליפות אך בסיומן לא מן הנמנע שיחשבו כבר על העונה הבאה. האם צעד כמו מעבר לקבוצה אחרת כדי לקבל יותר דקות משחק יהיה על הפרק? ההחלטה בין להישאר חלק מהסגל של הקבוצה הכי טובה בארץ שנלחמת על תארים כיום או להיות מובילים בקבוצה קטנה יותר ולקבל כמה שיותר דקות משחק לא תהיה פשוטה עבורם.

#לואיטאהא #מוחמדגאדיר #מהראןראדי #הפועלבארשבע

כתבות נוספות