קו הסיום של מרוץ ההישרדות והעלייה בליגה א' צפון: "עכשיו רק הלב משחק, זו מלחמה"

בכל שבוע אנחנו מציינים את קרבות התחתית בליגה א' צפון שהיו בוערים ומכריעים אך הפעם, מחזור אחד לפני סיום, גורל קבוצות מוטל על הפרק. מי תבטיח הישארות ומי תיאלץ להשלים עם הירידה לליגה ב'?

באקה אל גרבייה - דליית אל כרמל

פשוט אך מסובך. בראש ובראשונה מי שתנצח תבטיח עוד עונה בליגה א', אך מי שתפסיד תיאלץ להיות תלויה בתוצאת המשחק בין צעירי כפר כנא להפועל רובי שפירא כיוון שאם כנגד כל הסיכויים קבוצתו של צחי אילוז תנצח באצטדיון עכו זה יעביר את ההכרעה למחזור האחרון.

באקה מגיעה למשחק במומנטום הרבה יותר טוב מזה של דלייה. בבאקה לא היו בעיות תשלומים, באקה לא הפסידה העונה 6:0 לקבוצת צמרת, באקה מגיעה לאחר חמישה משחקים ללא הפסד ולעומתה דלייה חוותה את כל המשברים הללו ובאחד מהם עדיין לא הושלם הטיפול אך כרגע כל תשומת הלב מופנה למשחק ולאחריו מקווים לטפל בכל מה שקורה מסביב ברוח טובה וחיובית.

חסיב אבו רוקון, שחקן דליית אל כרמל שגם אחראי על 8 שערים ו-7 בישולים מתחילת העונה, אמר ליאללה,ספורט! לקראת המשחק: "זה משחק שיקבע את כל העונה שלנו או שלהם. הם באים במצב יותר טוב משלנו מבחינת ניצחונות, בסיבוב השני הם גם הביאו יותר נקודות משלנו אבל במשחקים כאלה הלב משחק לא משנה מי ניצח קודם. זו מלחמה, כמו גמר גביע".

עוד הוסיף אבו רוקון: "מי שתנצח תישאר. עברנו לא מעט בסיבוב השני ונכון שהניצחון הטכני שלנו על בית שאן עזר להתרחק טיפה מהתחתית אבל אולי אלוהים רוצה שנישאר בליגה אחרי כל הקשיים שעברנו, היו לנו הרבה בעיות גם במשחקים עצמם וגם מסביב".

לא תהיה לו משימה קלה מחר. אבו רוקון במהלך כיבוש שער

הפועל רובי שפירא - צעירי כפר כנא

משחק על צ'אנס אחרון. לשתיהן. המארחת, שעברה טלטלות רבות אחרי המהומות בסיום משחק העונה בחדרה ואולי עוד צפויות לה טלטלות הערב בסיום הדיון בועדת המשמעת, תתמודד עם האורחת שיודעת שאם לא תשיג ניצחון היא תיאלץ להתמודד עם הירידה לליגה ב' כך שתעשה הכל, אבל הכל, בכדי לא להגיע לשם.

עוד משותף לשתיהן הוא שגם אם כל אחת מהן תנצח את המשחק, היא תלויה בתוצאות הקבוצות האחרות בכדי להשלים את מטרת העלייה או ההישארות. רובי שפירא תלויה במה שתעשה חדרה מול טירה ואילו כפר כנא תלויה בבאקה, דלייה, הפועל כפר כנא וטירה. מה שבטוח הוא שלא מצפה לנו משחק רגוע.

חולמים על ניצחון בעכו והפסד של חדרה. אוהדי הפועל רובי שפירא

מ.ס טירה - הפועל חדרה

מבין כל הקבוצות שנלחמות בתחתית טירה היא זו שקיבלה את המשחק הקשה ביותר בשלב כה קריטי, חדרה כל כך רוצה לחגוג עליית ליגה ולהשכיח את כל מה שעבר עליה השבוע במשחק העונה והשבוע שאחריו.

היתרון במשחק הזה לטובתה של חדרה הוא ברור ולא משנה כמה תתבטא טירה בכל מקום על כך שתאיים על חדרה ולא תיתן לה לחגוג את העלייה אצלה בבית, בסוף גם היא עצמה יודעת שהיא מגיעה במצב נחות מאוד למשחק הזה ולאחר חמישה משחקים ללא ניצחון כך שהיא צריכה לקוות שתשמע כבר במחצית על פיגור של צעירי כפר כנא.

קיבלו את הקרב הקשה ביותר מכולן. שחקני טירה

מתוך: הדף הרשמי מ.ס טירה

הפועל כפר כנא - עירוני טבריה

המארחת מגיעה לאחר שאכזבה במחזור הקודם עם הפסד ביתי לבאקה אל גרבייה, היריבה הצמודה שלה במאבקי התחתית, שיכול היה גם להבטיח לה הישארות בליגה והפעם במשחק בית נוסף תנסה לעשות זאת מול הקבוצה שקיבלה את תואר "הקבוצה הבלתי צפויה" של הליגה. עירוני טבריה מוכיחה בכל שבוע שאין לדעת מה היא תביא למגרש וגם הפעם כשהיא כבר עמוק במחשבות על הפלייאוף היא תגיע משוחררת והכל פתוח מבחינתה.

את היריבה המקומית של הפועל וזוהי צעירי כפר כנא ניצחה אפילו די בקלילות עירוני טבריה בשבוע שעבר כשהבקיעה לה שני שערים ב-7 דקות בלבד. אגב, אף אחת מהקבוצות של כפר כנא לא הצליחה לנצח את עירוני טבריה העונה, האם קבוצתו של פאיד חסון תעשה זאת הפעם?

#הפועלכפרכנא #צעיריכפרכנא #מסטירה #הפועלרובישפירא #הפועלבאקהאלגארבייה #מכבידלייתאלכרמל

כתבות נוספות