בני הגליל והגולן עושה היסטוריה ועולה לליגה ב'

בני הגליל והגולן עשתה אתמול היסטוריה לאחר שניצחה את הפועל בענה בתוצאה 5:0 ועלתה לליגה ב'. בכדי להבין את משמעות ההישג העצום של הקבוצה, עליכם לצאת למסע קצר ולהכיר את ההיסטוריה שלה.

אז מי זאת קבוצת הגליל והגולן? קבוצת בני הגליל והגולן נוסדה בסך הכל לפני שנתיים. זאת הפעם הראשונה שבה קבוצה מרמת הגולן משתתפת במפעל רשמי בליגה ישראלית רשמית כיוון שעד כה יישובי רמת הגולן ביניהם מג'דל שמס, בוקאעתא, מסעדה ועין קיניא שיחקו בליגה מיוחדת, ליגה מקומית שהקימו משלהם.

בשנים האחרונות הוחלט לשנות את המנהג ובאופן סופי בשנה שעברה החליטו להשתתף במפעל הליגה הישראלית ולהתחיל את הדרך בליגה ג' גליל עליון, לשם כך החליטו לאחד את כל אותם הישובים הקטנים תחת שם אחד וקבוצה אחת שנקראת בני הגליל והגולן.

מקבלים תמיכה גדולה מהקהל

בשנה שעברה הקבוצה פספסה את ההזדמנות לעלות לליגה ב' במחזור האחרון אך השנה הם לא וויתרו על השגת המטרה. מאמן הקבוצה וגדי אלקיש, שהוא אחד מהשותפים לפרויקט הזה וגם שחקן פעיל, אמר ליאללה,ספורט!: ״לאחר שפספסנו את ההזדמנות בשנה שעברה, רשמנו לעצמנו מטרה לעלות לליגה ב' ובעוד כמה שנים נהיה גם בליגה א'".

וגדי גם סיפר על איך נבנתה קבוצת בני הגליל והגולן: "כמה אנשים שאוהבים כדורגל החליטו שהגיע הזמן שתהיה להם קבוצה עם

הזהות של בני הגולן. הם פנו לשחקנים בני הישוב אשר משחקים בקבוצות אחרות וביקשו מהם לחזור הביתה אל קבוצת האם. השחקנים שלי לא מקבלים שקל אחד, הכל נעשה בתרומה למען הסמל והמטרה היא לבנות קבוצת בית לכל בני הגולן אשר תקרא תיגר בליגה ב' ובליגה א' בעתיד".

על פי דבריו של וגדי, המשימה נראית קשה עד בלתי אפשרית והוא גם התייחס לכך כשאמר: "המשימה לא הייתה קשה אך לא קלה בו זמנית ,לאחד את כל הישובים בשם קבוצה אחד זה לא דבר של מה בכך,אבל האחווה והקרבה בין האנשים שם ביטלה את משחקי האגו ואת ה'אני' של כל אחד וכולם נרתמו לדגל".

איחוד בתוך הקבוצה ואיחוד גם בקהל

במשחק ביום שישי האחרון נכחו כל ראשי המועצה של כל ישוב כאשר לכל אחד מהם יש חלק בתרומה לקבוצה. אחד מהם, ראש מועצת בוקעאתא, גם הבטיח שבעונה הבאה הקבוצה תארח את משחקיה הביתיים במגרש החדש ולא כפי שנהגו בשנתיים האחרונות שהקבוצה שיחקה אצל היישובים מסביב.

הרחק מכל התשתיות וקצת על מה שקורה בתוך המגרש, המחזה הכי יפה הוא ביציע של הקבוצה כאשר מאות אוהדים מתלווים אליה במשחקי הבית והחוץ כאשר הם צובעים את היציע בצבע האדום המזוהה עם הקבוצה. אם תסתכלו מי יושב באותם יציעים, תמצאו קהל מגוון המורכב מגברים ונשים כשכל אחד נותן את הכבוד לשני ולא תשמעו קללה אחת במהלך המשחק, התנהגות של קהל ספורטיבי אמיתי שפשוט בא ליהנות ממשחק כדורגל .

משחקים מהלב, ללא תמורה כלכלית

בני הגליל והגולן מחכה לשריקת הפתיחה בליגה ב' (תצטרף לליגה ב' צפון) שם תפגוש כמה קבוצות מהגליל כמו כפר כנא, נחף, מג'ד אלכרום, הפועל בעינה, כאוכב ושפרעם. תושבי הגליל התרגלו לבקר בגולן כדי ליהנות מהיופי של המקום ומהקור של הר החרמון ואת אותם יישובים ברמת הגולן הכירו דרך טיולים, היום יכירו אותם יותר לעומק ומזווית אחרת, דרך הכדורגל.

העיתונאית לילא אלקיש, אחותו של המאמן ואוהדת הקבוצה אמרה ליאללה,ספורט!: ״אנחנו נמשיך לקבל את כל אורח כפי שהתרגלנו, לפני המשחק כל האוהדים של הקבוצות היריבות ייהנו מהטיולים והנוף של הגולן אבל כשנגיע למגרש הטיול יסתיים , בכדורגל עצמו אין טיולים".

משפחה, נשים וגברים. כולם יחד למען המטרה

אדהם, מנהל הקבוצה, הוא בעל סיפור מרהיב שעל אף מוגבלות פיזית לא מוותר לרגע. אדהם הוא דמות מרכזית ומשקיע מכספו וזמנו למען הקבוצה . כאשר המאמן וגדי אלקיש משחק, הוא מתיישב בכיסא הגלגלים סמוך לספסל ומחלק את ההוראות לשחקנים. את השמחה שלו במשחק האחרון כולנו ראינו, כל אנשי הקבוצה והקהל והשחקנים התלכדו סביבו והקדשיו לו את העלייה. הוא מצדו הבטיח שימשיך לתמוך בקבוצה על אף מצבו הבריאותי.

אם כך, ספרי ההיסטוריה כבר עודכנו. ברכות לבני הגליל והגולן שכרגע עוד חוגגים את העלייה, אך הדרך עוד ארוכה. נאחל להם המשך דרך צלחה.

#בניהגלילוהגולן

כתבות נוספות