ניצחון לברייטון, בירם כיאל בדרך לפרמייר ליג

בירם כיאל הקשר האחורי המוכשר שגדל במחלקת הנוער של מכבי חיפה, עשה את דרכו לברייטון, הקבוצה מהליגה האנגלית השנייה (הצ'מפיונשיפ) כשעבר אליה מסלטיק הסקוטית בשנת 2015. היום, כעבור שנתיים הבטיח יחד עם קבוצתו ברייטון עלייה לליגה הבכירה באנגליה ובכך השלים תקופה בליגת המשנה הטובה באירופה ללא ספק.

ברייטון, שירדה בשנות ה-80 לליגת המשנה, הצליחה לחזור אליה רק בשנת 2011 ומאז הייתה קרובה מספר פעמים לשוב לפרמייר ליג אך ללא הצלחה. 80 הופעות ערך כיאל במדי הקבוצה ובמהלך תקופה זו הוא כבר היה קרוב בשנה שעברה מרחק ניצחון מעליית ליגה אך אז הקבוצה סיימה בתיקו במחזור האחרון וכשלה במשימה. הערב, כיאל וברייטון הוכיחו אחרת והצליחו להשלים את המשימה שכשלה בעונה שעברה.

כיאל(במרכז) בחגיגות יחד עם תומר חמד

מתוך: עמוד הפייסבוק הרשמי תומר חמד

כיאל הצליח כקשר אחורי לכבוש שלושה שערים אך מה שאפיין אותו יותר מכל הוא ללא ספק הכוח הפיזי שלו שלדעת רבים בליגת המשנה באנגליה הוא הכרחי. בין היתר נבחר בירם כיאל לשחקן החודש פעמיים ברציפות לאחר חודשיים בלבד בקבוצה כשהגיע אליה בינואר 15'. כמו כן באותה עונה עזר השחקן לקבוצה להישאר בליגה בתום העונה ואוהדי השחפים התאהבו ובחרו בו כמשפיע ביותר על הקבוצה.

היום, לאחר משחק נגד וויגאן ו-73' דקות על המגרש זה קרה. בירם כיאל סיים את משימתו וכשירד לספסל גם זכה לקול תשואות הקהל וברייטון מסיימת את העונה שלושה מחזורים לסיום כשהיא בפער 12 מהמקום השלישי של המבחנים ונותרו 9 נקודות בקופה, מה שהופך את עליית הליגה שלה לרשמית. ללא ספק הישג ענק לקשר האחורי שמצליח לעלות לליגה הקשה בעולם.

#בירםכיאל

כתבות נוספות