טענות באכסאל: "מדליפים שקרים, מנסים להרוס לנו גם את ההכנה למבחנים"

הפועל אכסאל. מה אומר לכם השם הזה? עד לפני כמה שבועות הוא היה השם הכי מאיים בליגה א' צפון והיום הוא מככב בראש הכותרות השליליות על חוסר סדר בתשלומים ואיומים על הפסקת הגעה לאימונים. מה קרה בדרך ומה אמרו על זה בקבוצה?

אכסאל פתחה את העונה ברוח סערה, רכש מאיים ושם אחד מפוצץ הידוע לכולנו והוא אבי מלכה. 16 משחקים ראשונים ללא הפסד, אפילו היא לא האמינה שזה מה שהיא תעשה אחרי שבתחילת העונה ההצהרות היו הגעה לפלייאוף העליון בלבד ואף אחד לא סימן עליית ליגה כמטרה עליונה, אך עם הרעב מגיע התיאבון והפתיחה העוצמתית שלה גרמה לה כבר לשאוף הרבה יותר גבוה.

האקס פקטור של הפועל אכסאל ומי שאחראי על 20 שערים שלה הוא אבי מלכה. בתחילת העונה גם הצהיר מלכה: "אני מגיע רעב להצלחה, בא להוכיח לכולם את היכולות שלי, להיות מלך השערים העונה והפועל איכסל תהיה קבוצה מאוד אטראקטיבית". אז רעב להצלחה הוא הגיע, מלך השערים הוא עדיין אך האטרקטיביות של אכסאל והיכולות שלה מעט לוקות בחסר לאחרונה וגם הרחיקו אותה מתמונת העלייה אחרי שכבר דמיינו פתיחת העונה הבאה בליגה הלאומית.

פתחה את העונה בסערה

נקודת המפנה

השלב שבו אכסאל אבדה את האטרקטיביות וגם נפגעה מאוד מנטלית היה מול שתי המתחרות הכי גדולות שלה הפועל חדרה והפועל "רובי שפירא" שאת שתיהן לא הצליחה לנצח במסגרת הסיבוב השני, מה שפגע לה במיקום כמוליכת הטבלה. בזמן שאותן שתי יריבות התחזקו, אכסאל נחלשה כמו גם מלך השערים שלה שמסוף חודש פברואר לא כבש שער. על היכולות של אבי מלכה והסכנה שהוא עושה לקבוצות האחרות בליגה אין עוררין, אבל במשחקים האחרונים הוא פשוט לא נמצא שם. אגב, גם פיזית הוא לא נמצא במשחקים האחרונים אחרי שבהרצליה הורחק בכרטיס אדום שבעקבותיו גם פספס את המשחק האחרון בו הפסידה הקבוצה לקריית אתא.

הטעות הגדולה

אחד הדברים המרכזיים בהם טעתה אכסאל ובעיקר הקהל שלה הוא השמחה המוקדמת על הקרבה לליגה הלאומית. אכסאל הייתה במצב הטוב ביותר כשהיא גם בעלת כוח הרתעה על הליגה וגם בפער נקודות במקום הראשון בטבלה מה שגרם לקהל שלה להפוך כל משחק לחגיגה גדולה שאולי גרמה גם לקבוצה להיכנס לאווירה ולדבר על הליגה הלאומית מעט יותר מדי.

חגגו מהר מדי? הקהל המסור של אכסאל

ההתמודדות החדשה

מעבר להתמודדות החדשה של אכסאל עם המשחקים האחרונים שלה בהם הוציאה ניצחון דחוק על מגדל העמק, תיקו מול הרצליה והפסד לקריית אתא, כעת היא מתמודדות עם גל הבעיות החדש דווקא מחוץ למגרש כשבכותרות נמצא נושא המשכורות. אכסאל, שעד היום הייתה רחוקה מקומץ הקבוצות בהן יש בעיות חוזרות ונשנות של תשלומים בזמן, נמצאת איתן עכשיו תחת אותה קורת גג כשהטענות הן שחלק משחקניה לא קיבלו את המשכורת האחרונה שלהם. מה גם שנאמר סביב הקבוצה כי כבר יש השלכות לאי התשלומים והאימון שתוכנן היום(ראשון) בוטל עקב אי הגעת שחקנים שמוחים על אי התשלום.

גורמים בקבוצה מיהרו להגיב על אותן טענות: "מועד המשכורת הבא עוד לא הגיע והיום(ראשון) לא בוטל אימון בגלל שלא קיבלו כספים אלא בגלל שחלק גדול מהשחקנים פצועים וחלק עובדים כך שלא יכלו להגיע לאימון הבוקר, בדרך כלל אנחנו לא מתאמנים ביום ראשון בשעה 10:30 בבוקר ומתאמנים תמיד בשעה 17:00"

תיקו לא מספק מול הרצליה והפסד לקריית אתא. אכסאל חייבת להתאושש

עוד הוסיפו בקבוצה: "בתקשורת מנסים להרוס לנו גם את ההכנה למבחנים. אנחנו לא יודעים מי הדליף את הדברים הללו אבל זה שקר. כל השחקנים קבלו לפחות עד 5 משכורות ואת המשכורת השישית צריך לקבל עד ה-15 באפריל וכולם יקבלו את מה שמגיע להם, לא תהיה פה שום שביתה, האווירה מצויינת כרגיל ואנחנו מוכנים לפלייאוף בצורה מצויינת"

#הפועלאכסאל

כתבות נוספות