בית"ר נורדיה עלתה לליגה א':"כלום לא שבר אותנו, שמנו סוף לאלימות וגזענות ביציע"

לפני כארבע שנים החליטה קבוצת אוהדים לעזוב את היציע של בית"ר ירושלים ולהקים קבוצת משלה, מי שהיום מוכרת לכולנו בשם בית"ר נורדיה. הקבוצה החדשה שהוקמה התחילה את דרכה בליגה ג', בשנה הראשונה היה קשה וסיימה את משחקי הליגה במקום השני כשהסגל עדיין לא הושלם והתמודדו לא מעט קשיים של קבוצה מתחילה.

שנה לאחר מכן הסגל כבר התחזק, הרבה שחקנים עברו מהנוער של בית"ר ירושלים לבית"ר נורדיה והגיע לשורותיה מאמן חדש, עמית ברבש, שהצליח להשלים את המשימה ולעלות לליגה ב' מהמקום ראשון.

גם גדר לא הפרידה אותם מהקהל שבכל עונה לא הפסיק לעודד

בתחילת העונה הנוכחית ברבש עזב ולבית"ר נורדיה הגיע מאמן חדש, משה סלמי, שלא הצליח להביא אותה להישגים שרצתה, כאלה שמספיקים לעליית ליגה. אחרי מספר חודשים התקבלה ההחלטה להחליף את המאמן כדי לא לפגוע בסיכויים לעלות ליגה ובצעד דרמטי הוחזר עמית ברבש שכבר חתום על הצלחה אחת, מהלך שהתברר כמוצלח מאוד. בקבוצה גם אמרו: "בטוחים שאם ברבש לא היה חוזר לא היינו עולים ליגה".

תצוגת עידוד במשחק העלייה באצטדיון טדי

מי שתפגשו ביציע של נורדיה הם כמעט כולם אוהדי בית"ר ירושלים לשעבר. אז מה גרם להם לעבור לעודד את קבוצת האוהדים של נורדיה?

פגשנו ביאללה,ספורט! להסבר קצר את תאאר זארו, אחד מאותם אוהדים שהוא לא רק אוהד אלא אחד ממקימי הקבוצה וחבר העמותה נכון להיום: "אני אוהד של קבוצת ביתר ירושלים מגיל קטן, לפני 4 שנים החלטנו אני ועוד כמה אוהדים לעשות סוף לאלימות ולגזענות שנמצאת בבית"ר ירושלים והחלטנו לעזוב ולהקים את קבוצת האוהדים בית"ר נורדיה ירושלים שקיימת על בסיס אהבה ובלי אלימות וגזענות ביציע".

כמה קשה היה לעזוב את היציע של בית"ר ירושלים?

אני מאוד אוהב את בית"ר ירושלים, אבל לא יכולתי לסבול את הקללות וההתנהגות בעיקר כלפי שחקנים שהגיעו לשחק בקבוצה ואמרתי לעצמי שאני לא צריך יותר להיות שם. אז עלה הרעיון הראשוני של הקמת קבוצת האוהדים ומאז מה שהיה ביציע של בית"ר ירושלים זה כבר היסטוריה, אני נמצא בכל אימון ובכל משחק של נורדיה.

מה היה הקושי כשמתחילים בתהליך כזה?

אף אחד לא האמין בנו , ניסו להכשיל אותנו. אבל כלום לא שבר אותנו עלינו שתי ליגות ועוד נגיע יותר למעלה. אני מהיום הראשון בנורדיה, בהתחלה אפילו הלכתי לשחק שם אבל היו שחקנים יותר טובים בעמדה שלי וחשבנו רק איך הקבוצה תצליח אז נשארתי חבר עמותה.

תאאר ורן ריבלין, בנו של נשיא המדינה וחבר העמותה

מה המטרה של בית"ר נורדיה?

המטרה של הקבוצה שלנו היא להוציא את האלימות והגזענות מהמגרשים ומהיציעים, כמו כן הקבוצה שלנו משולבת משחקנים ערבים ויהודים.

תספר על חוויה מרגשת שלך בתור אוהד מהיציע

כשאני רואה אנשים שחוזרים למגרשים עם הילדים שלהם זה מרגש אותי. את רואה אנשים שסוף סוף חוזרים לראות כדורגל , נהנים וחוגגים, במשחק האחרון ירדו לי דמעות מהעיניים. עוד אירוע מרגש שלנו הוא שאנחנו עושים גם כל משחק טקס לשחקני עבר והם כולם משתפים איתנו פעולה ומגיעים. הקבוצה רק גדלה ומתפתחת ומלא אוהדים ממשיכים להצטרף אלינו, במשחק האחרון היינו 4000 אוהדים ובכל משחק בית מגיעים כ-2000 , כיף גדול לראות את זה.

אהוד כחילה במהלך טקס הוקרה באחד המשחקים

איך הקבוצה מסתדרת מבחינה כלכלית? מי מממן אותה?

יש לנו הרבה תורמים , אחד התורמים הגדולים שלנו הוא מומי דהן שהיה תורם הרבה לבית"ר עבר אלינו, הוא ממש עוזר לנו ויש עוד ספונסרים של בית"ר ירושלים שעברו לנורדיה.

מי השחקן הכי בולט בקבוצה, מצטיין העונה של נורדיה?

הקפטן ציון זקן, שחקן נשמה שגם הוא גדל ושיחק בקבוצת הנוער של בית"ר ירושלים.

מי השחקן שאתה חולם לראות בבית"ר נורדיה?

(מחייך) החלום שלי הוא לראות את מהראן ראדי משחק פה, הוא שחקן ענק.

ימשיכו ללוות את הקבוצה במסעות העלייה. תאאר יחד עם הקהל המסור של בית"ר נורדיה

#ביתרנורדיה #ביתרירושלים

כתבות נוספות