יותר מדי זמן: יוסי אבוקסיס צריך לקבל החלטה

כבר מעל חודש ימים מתנהל משא ומתן בין בני סכנין ליוסי אבוקסיס על הארכת חוזה והמשכיות לעוד עונה עם קבוצת המגזר. ללא ספק ,יוסי אבוקסיס הוא המאמן הטוב ביותר שהגיע לקבוצה בשנים האחרונות. בתקופה בת שנה וחצי בה הוא מאמן את בני סכנין, יוסי הצליח ובגדול כשהגיע איתה לפליאוף העליון במשך שתי עונות ברציפות ואף רשם עוד הופעה מכובדת בעונה שעברה בחצי גמר גביע המדינה בו הפסידה הקבוצה למכבי תל אביב .

הצל״ש ואות הכבוד מגיעים ליוסי משום שעשה את כל המוזכר בכתבה זו במינימום תקציב, סטנדרטים נמוכים, תנאים קשים והעונה הזו היה קושי גדול יותר כשהתמודד גם עם סגל שחקנים מאד בינוני, אך יוסי הראה לכולם שנקודת המפתח להצלחה בסכנין היא בעמדת המאמן ולאור הישגיו הוא גם זוכה להערכה רבה מצד הנהלת הקבוצה והקהל בסכנין שמאוד התחבר אליו. בזמן שהרבה קבוצות מחליפות בכל עונה לפחות שני מאמנים, יוסי מצדו מקבל בכל משחק קריאות המבקשות ממנו להישאר. רק נזכיר שאותה סכנין שקוראת ליוסי להישאר ידועה גם ככזו שלא מסתדרת עם מאמנים ועם קהל שנוהג באופן שיטתי לבקר את המאמן, אמנם יוסי וההנהלה השתיקו כל מבקר ואותה סכנין שופטת ומבקרת כבר לא קיימת, לפחות לא בעידן יוסי אבוקסיס.

כל המחמאות מגיעות לו. אבוקסיס

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

ונחזור עתה לפתיח ,נכון שיש משא ומתן שמתנהל בין המאמן לבין הנהלת הקבוצה אך לדעתי ההיסחפות הזו אינה מתאימה ליוסי ועתה שני הצדדים צריכים לקבל החלטה לגבי העתיד. יוסי אבוקסיס בעצמו אמר לפני חודש וחצי שההחלטה שלו תתקבל אחרי הסיבוב השני, אך הזמן חלף והמועד עבר ואנחנו כבר אחרי פתיחת משחקי הפליאוף העליון משמעו שסכנין הבטיחה עוד עונה מתוקה בפנטהאוז למעלה עם ששת הגדולות, אז למה מחכה יוסי כדי לקבל החלטה?

אינני יודע פרט או על מה חילוקי הדעות במשא ומתן בין שני הצדדים, מה שכן אני יכול להגיד הוא שלא שמעתי עד עכשיו שהמחלוקת היא סביב גובה החוזה או שהנושא הכספי מהווה מכשול כלשהו אלא שההיסחפות בקבלת ההחלטות, כך אני מעריך, היא מצדו של יוסי אבוקסיס עצמו.

עשה עבודה נפלאה עם הסגל הקיים

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

ההתנהלות של יוסי, על אף כל ההערכה כלפי מה שעשה בסכנין, משדרת אפשרות שבה הוא מחכה להצעות מקבוצות אחרות כששתיים מהן כבר עלו לא מעט בהקשר לשמו (בני יהודה והפועל תל אביב) וכאן זה עלול להצטייר כמחשבה שסכנין היא "עוד קבוצה" או "ברירת מחדל" עד שיגיעו אותן הצעות ובסוף מדובר פה בצד שמחכה לתשובה, כי הוא צריך את התשובה בהקדם האפשרי: או הארכת חוזה או פרידה מכובדת שתיתן את האור הירוק להנהלת סכנין כבר לחפש מאמן אחר.

ברצוני להזכיר להנהלת הקבוצה והקוראים את מקרה של ברק בכר וקרית שמונה שהוא הדוגמה הקלאסית כמו גם המקרה של מיכאל זנדברג ועידן טל במכבי חיפה. ברגע שאתה לא חותם ההחלטה מתקבלת בכבוד הראוי, נפרדים במסיבת עיתואנים וממשיכים הלאה .

ההנהלה צריכה לקבל תשובה ולהתקדם הלאה

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

אם כך, מעבר לעבודה היפה שנעשית בסכנין ועל כך מגיע להנהלה צל״ש, בנושא יוסי נדרשת החלטיות: או שכן או שלא, גם אם זה אומר להציב אולטימטום. סכנין היא מקום אידאלי וטוב להצלחת מאמנים ושחקנים וכך תישאר גם אחרי יוסי אבוקסיס על אף שאני מקווה בשבילו ובשביל הקבוצה שהוא יישאר. כולי תקווה שאחרי הטור הזה אתעורר למחרת ואגלה שהוא חתום, שהסוגיה הזו הסתיימה ובסכנין כבר מתחילים להתכונן לעונה הבאה .

*טור דעה*

#יוסיאבוקסיס #בניסכנין

כתבות נוספות