בני סכנין אחרי ההפסד לבית"ר: "שיפוט רעוע ושפני שמושך נמוך למטה את הכדורגל הישראלי"

כך לא דמיינה סכנין את הערב שלה באצטדיון טדי. בית"ר ירושלים הביסה את קבוצתו של יוסי אבוקסיס בתוצאה 3:0 . סכנין מצדה התלוננה רבות על השיפוט במשחק ויצאה זועמת ונסערת מרחבי האצטדיון.

מה שקרה לסכנין הערב הוא בדיוק הפוך ממה שקרה לה בשבוע שעבר מול מכבי פ"ת. אז, כשכולם צפו לה הפסד והשאלה היחידה שנשאלה הייתה כמה היא תספוג, הקבוצה מהמגזר הוכיחה ההפך וגם בסגל חסר היא הצליחה לאסוף שלוש נקודות שקירבו אותה מרחק נגיעה מבית"ר ירושלים והמקום הרביעי אך הכל התנפץ הערב בטדי.

המשחק נפתח בשליטה של הצהובים-שחורים שגם שלטו לאורך כל המשחק. סכנין בתצוגת משחק חלשה מאוד מלבד מצב אחד מסוכן של יובל אבידור ובעיטה מסוכנת של סגס תאמבי השאירה את בוריס קליימן ללא עבודה ומנגד מצידה של בית"ר היא הגיעה ליותר מצבים שרובם לא נוצלו כראוי אך שער בפנדל של איתי שכטר ואחריו שני שערים של אריק סאבו ועידן ורד הכריעו את המשחק לטובתה ואחד מהם גם עורר זעם רב בקרב אנשי סכנין.

היה מעורב באירוע עם רואדה. מוגרבי

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

על אף שסכנין לא הצליחה להשתפר תוך כדי משחק עד הדקה ה-64' אבוקסיס לא מיהר לעשות חילופים והראשון שנכנס אל המערכה במטרה להציל אותה היה ניר לקס, זה שנשלח למערכה גם נגד פ"ת, אמנם מול המלאבסים זה הצליח לו אך הפעם זה היה הרבה פחות מוצלח. אחריו נכנסו גם ג'אורג'יניו ורמזי ספורי אך אף אחד מהם לא עשה את השינוי המיוחל. המשחק הסתיים באכזבה רבה מצד סכנין שמעבר ליכולת הפחות טובה שהציגה, השיפוט במשחק גרם לה לה לצאת זועמת מטדי.

הטענה המרכזית של אנשי סכנין כלפי השיפוט הערב הייתה הייתה כלפי השער של אריק סאבו בטענה שהוא לא חוקי עקב העובדה שחן עזרא מבשל השער היה בעמדת נבדל בעת המסירה אליו. בנוסף לשער המדובר, התווספה הטענה שבעת אחת ההתקפות של סכנין בהן פיראס מוגרבי היה ברחבה, שחקן בית"ר חסוס רואדה גלש והכדור פגע בידו.

בסיום המשחק התייחס מאמן הקבוצה יוסי אבוקסיס להפסד כשבראש ובראשונה התייחס לנושא השיפוט: "לא רוצה להשתמש במילים קשות לגבי החלטות השופט היום, אבל היו שתי טעויות קשות וזה לא קשור ליכולת שלנו שלא הייתה טובה היום"

אבוקסיס יצא מהמשחק נסער

תמונה מתוך: הדף הרשמי בני סכנין

עוד הוסיף לגבי היכולת: "לא היינו מספיק טובים. במשחקים בטדי קשה להגיע להרבה מצבים, אנחנו לא ברמה של בית"ר מבחינת שחקנים ומבחינת התקציב וברגע שמגיעים למשחק כזה היינו צריכים להגיע רק לשניים שלושה מצבים ולנצל אותם"

לגבי המערך ובחירת ההרכבים אמר: "ניצחנו משחקים גם בשלושה בלמים, בהרבה משחקים ששיחקנו ככה ניצחנו, גם היום הגענו למצבים עם שלושה בלמים וזו לא הסיבה להפסד. החלטה קשה של השופט, זו הייתה החלטה של משחק והקוונים לא עזרו לו לראות את הדברים כמו שצריך אלא להפך. לא מבין למה נמצאים שם כל כך הרבה שופטים אם הם לא עושים את מה שהם צריכים. את ההחלטה של הפנדל כל המדינה ראתה והם לא? חבל"

מעבר לדבריו של אבוקסיס בנושא השיפוט, גם יצאה הודעה רשמית מטעם המועדון ובה נאמר: "שיפוט פחדני מגוחך אשר ניצץ בשתי החלטות גורליות של השתלשלות המשחק: גזילת פנדל מבני סכנין ואישור שער שני בנבדל של ביתר ירושלים שקבעו ניצחון של בית"ר. חבל מאוד על שיפוט רעוע ושפני כזה אשר מושך נמוך למטה את הכדורגל הישראלי".

#בניסכנין

כתבות נוספות