אילוז או טיאר: איזה צחי ישרוד בליגה א' צפון?

התחתית בטבלת ליגה א' צפון צפופה ביותר ואם יש קבוצה כלשהי שחשבה שמשחק אחד ירחיק אותה ויתן לה קצת שקט היא טעתה ובגדול. נכון להיום מי שצמודות אחת לשנייה הן באקה אל גרבייה, צור שלום וצעירי כפר כנא כשבאקה נמצאת מעליהן ביתרון נקודה אחת בלבד ואילו השתיים האחרות שוות במספר הנקודות שאספו(22).

שתי קבוצות המגזר באקה אל גרבייה וצעירי כפר כנא עברו מסע לא פשוט מתחילת העונה עד כה וכעת לקבוצתו של צחי טיאר וקבוצתו של צחי אילוז אסור לפספס אף הזדמנות לאסוף נקודות כשהן יודעות שמי שתפספס תהיה בסכנת ירידה ממשית.

רגע לפני פתיחת המחזור המשוגע שמצפה לנו, בואו נציץ לעבר מה שעשו צחי טיאר וצחי אילוז בשתי הקבוצות של המגזר שאגב, אחת מהן (באקה) גם משותפת לשניהם.

באקה תנסה לשמור על היתרון ולהגדיל אותו. הקהל מאמין ותומך

תמונה מתוך: הדף הרשמי הפועל עירוני בקה

צחי טיאר הגיע לבאקה אל גרבייה רק לפני ארבעה חודשים כדי להציל אותה מהתחתית להשאיר את הקבוצה בליגה ולא לאפשר לה לחזור לליגה ב' אותה היא זוכרת היטב כיוון שהייתה שם רק לפני שנתיים והיא ממש לא רוצה לחזור לשם. טיאר שהגיע למועדון בחודש דצמבר החל את דרכו עם 9 משחקים ללא ניצחון וירידת הליגה נראתה סלולה מתמיד.

במצבים כאלו ניתן לראות בדרך כלל הרמת ידיים של מאמן או לבטח מצד הנהלה שחוששת מירידה אך טיאר ידוע כמאמן עם אופי עקשן וכזה שלא מוותר החליט להמשיך במאבק עד סופו.

את חודש מרץ האחרון מאמן באקה ללא ספק חרט בזכרונו, לזכותו ייאמר שביחד עם קבוצתו הצליחו בבאקה לחזור לחיים ולמאבק ההישארות עם 4 ניצחונות רצופים.

למרות השיפור הניכר והמומנטום החיובי הקבוצה נלחמת על החיים שלה ותילחם עד הרגע האחרון כך נראה, כשהליגה כל כך צפופה וכל משחק יכול להסתיים בכל תוצאה. טיאר גם התבטא בעברו בנושא ואמר:"קיבלתי קבוצה מפורקת". מעניין יהיה לראות אם יצליח המאמן להשלים את המשימה ולהשאיר את באקה עוד עונה בליגה א'.

יחגגו הישארות בליגה? שחקני באקה עם הקהל

תמונה מתוך: הדף הרשמי הפועל עירוני באקה

מנגד עומד צחי אילוז מאמן צעירי כפר כנא שחווה עונה קשה מאוד אך מאתגרת לחלוטין כשבשישי האחרון היה על סף הפסד שיכול היה למוטט את הקבוצה.

בואו נחזור לתחילת העונה, צחי אילוז שאימן את באקה בעונה הקודמת היה עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה כשקבוצות אחרות ניסו להחתימו, אך לא היה צעד שהבשיל לכדי חתימה. בסופו של דבר החליט אילוז להישאר לעונה נוספת בבאקה כשהוא מבין את גודל המשימה שעליו לבצע עם סגל שחקנים חלש מאוד לדעתו רגע לפני פתיחת העונה. ההחלטה להישאר השתנה באמצע העונה וצחי שעוד בתחילת העונה לא היה נראה שלם עם ההישארות החליט לעשות צעד ולעזוב את באקה.

מספר ימים לאחר שעזב את באקה חתם אילוז בצעירי כפר כנא שהעריכו מאוד את המאמן והחליטו לתת לו את המושכות. בתחילת הדרך המצב לא נראה טוב והקבוצה נחלה הפסדים עד שהוחלט על רכש ומכאן השתנו הדברים.

היחסים בין ההנהלה למאמן ידעו עליות ומורדות כשבתווך היה ניסיון לצרף אדם נוסף למערכת בדמות הישאם זועבי, מאמן אום אל פאחם המוערך. אילוז לא הסכים למצב החדש וטען שרק הוא יהיה זה שיצעיד את הקבוצה לטוב ולרע, לבסוף נשאר בודד בעמדת המאמן.

צחי אילוז. מאמין שהקבוצה שלו תשרוד בליגה

את המצב בקבוצה אפשר לייחס אך ורק לאילוז ששינה את פניה עם רכש שחקנים בחודש ינואר, לאחר שהבין שאחרת לא ישרדו את העונה. הרכש הוכיח עצמו וצעירי כפר כנא צברה 20 נקודות נוספות והמאזן עומד כעת על 22 נקודות, ללא ספק אסיפת נקודות משמעותית ומשם המאבק על הירידה חי ובועט.

אילוז גם התראיין בעבר ואמר:"קיבלתי את הקבוצה במצב רע, 2 נקודות בלבד ומועדון חלש. אני מאמין בבחורים והעונה תוכרע ממש בסיום, להגיע לכמות הנקודות נכון לעכשיו זה פשוט מדהים".

האם כנגד כל הסיכויים אילוז יצא מנצח מהעונה הזאת?

מחר מצפה לצמד הצחי משחקים לא פשוטים כשצעירי כפר כנא תארח את מוליכת הטבלה והעיר שממנה מגיע צחי אילוז, חדרה, למשחק סופר קשה וחשוב. אילוז יצטרך להוכיח שאין לו סנטימנטים ולהוציא נקודות חשובות.

באקה אל גארבייה תחזור ממנוחה של שבוע היישר לקרב נגד הקבוצה הלא צפויה בליגה עירוני טבריה, האם המומנטום של חודש מרץ יימשך גם הפעם בקרב שבו כל נקודה יקרה מכל.

#צחיטיאר #הפועלעירוניבאקה #צחיאילוז #צעיריכפרכנא

כתבות נוספות